عوارض جانبی لیفت غبغب

چه سن را مقصر بدانید و چه نیروی جاذبه، هنگامی که از دهه بیست سالگی خود عبور می کنید، شلی پوست صورت یک واقعیت است. افتادگی گونه ها، بینی، فک و آویزان شدن غبغب از جمله نگرانی های رایجی هستند که دوست دارید آنها را برطرف کنید. لیفت با نخ در مقایسه با روش‌ های شدیدتر به عنوان درمان‌های ایمن‌تر و محبوب‌تر برای درمان شلی پوست در نظر گرفته می‌شوند.

  غبغب یکی از معضلات رایج در زیبایی است که بسیاری از افراد برای رفع آن اقدام به انجام اعمال زیبایی می کنند. یکی از راه های رفع غبغب استفاده از لیفت است. لیفت با نخ PDO یک عمل زیبایی است که پوست را سفت می کند و خطوط و چین و چروک های صورت را صاف می کند. لیفت به گونه ای طراحی شده است که طبیعی به نظر برسد و ایمن و مقرون به صرفه است.

لیفت با نخ PDO همچنین می تواند در سایر نواحی بدن برای سفت کردن پوست شل استفاده شود که غبغب هم یکی ازین موارد است. لیفت با نخ PDO یک روش غیر جراحی است که از نوع خاصی از نخ ساخته شده از پلی دیوکسانون برای لیفت کردن پوست و رشد طبیعی بافت استفاده می کند. نخ های PDO از یک ماده بیولوژیکی مصنوعی ساخته شده است که از یک اسید آمینه مشتق شده است.

مطالب مرتبط :  لیفت چشم مناسب چه کسانی است

این نخ غیر حساسیت زا است و به جای بخیه استفاده می شود زیرا منقبض نمی شود و جای زخم نامطلوب باقی نمی ماند. هرچند که لیفت غبغب رایج شده است اما عوارض جانبی لیفت غبغب هم کم نیست و باید قبل از انجام این عمل زیبایی باید از عوارض جانبی لیفت غبغب (روش مشابه : تخلیه غبغب) آگاه باشید که در ادامه مطلب به آن می پردازیم.

عوارض جانبی لیفت غبغب

اگرچه لیفت غبغب با نخ کم تهاجمی در نظر گرفته می شود، اما برای لیفت غبغب برخی بخیه ها و برش ها مورد نیاز است. هنوز خطر عوارضی مانند کبودی، شکستن نخ، اکستروژن نخ، تب و عفونت وجود دارد.

مطالب مرتبط :  لنز تماسی چشم چیست؟

حتی با استفاده از بی حسی های موضعی، برخی از بیماران ممکن است همچنان درد را در حین یا بعد از عمل تجربه کنند.

نتایج لیفت با نخ برای عمل های بینی یا گونه برای مدت نسبتاً کوتاهی دوام می آورد.

از عوارض جانبی لیفت غبغب این است که یک روش با دوامی متوسط است و برای درمان علائم اولیه پیری مناسب است. برای افراد سی و چهل ساله ایده آل است. فراتر از آن، نتایج ممکن است چندان رضایت بخش نباشد. باید به هزینه نسبتا بالای روش های لیفت با نخ در دراز مدت هم اشاره کرد. نتایج لیفت با نخ به اندازه روش های معمولی لیفت صورت مشخص نیست. اثرات ظریف درمان ممکن است بیماران لیفت با نخ را ناامید کند.

غبغب چیست؟

اصطلاح “غبغب” اغلب برای توصیف افتادگی پوست زیر چانه یا خط فک استفاده می شود. تقریباً همه افراد با بالا رفتن سن دچار شلی پوست می شوند. این به این دلیل است که پوست شما با گذشت زمان نازک‌تر و انعطاف‌پذیرتر می‌شود.

مطالب مرتبط :  رفع غبغب با رژیم غذایی

غبغب ممکن است در افرادی که پوست ضخیم تر، چربی بیشتر یا کلاژن بیشتری در ناحیه زیر گونه ها و چانه دارند، کمتر دیده شود. برخی از افراد ممکن است هرگز به دلیل ژن‌ها، عوامل محیطی و انتخاب‌های سبک زندگی‌شان دچار غبغب نشوند. از دست دادن الاستین و کلاژن عامل اصلی ایجاد غبغب است. با گذشت زمان، پوست گونه ها و زیر فک شما مقدار زیادی از کلاژن و الاستین خود را از دست می دهد.

کلاژن پروتئینی است که بافت همبند بدن شما را می سازد. الاستین یکی دیگر از پروتئین های بافت همبند است که به پوست شما اجازه می دهد حتی پس از کشیده شدن به حالت طبیعی خود بازگردد. با از بین رفتن این پروتئین ها، پوست گونه اطراف دهان شما سفتی و ضخامت خود را از دست می دهد. هنگامی که این اتفاق می افتد، جاذبه باعث می شود که آن را آویزان کند و به ناحیه دو طرف دهان و چانه شما فرود بیاید.

مطالب مرتبط :  توده زرد روی چشم چیست؟

ژنتیک شما همچنین می‌تواند تعیین کند که آیا غبغب در شما ایجاد می‌شود یا خیر و اینکه در طول زمان چقدر به چشم می آید. اگر هر یک از والدین شما غبغب دارند، احتمال ابتلا به آن در سما بیشتر است. اگر به طور طبیعی پوست نازکی دارید یا مقادیر محدودی کلاژن و الاستین در پوست خود دارید، این امکان وجود دارد که در سنین نوجوانی یا بیست سالگی خود، غبغب را ایجاد کنید.

برای جلوگیری از عوارض جانبی لیفت غبغب چه کنیم؟

برای جلوگیری از عوارض جانبی لیفت غبغب راهکار اصلی اسین است که از ایجاد غبغب بطور کلی جلوگیری کنید. غبغب همیشه ممکن است بوجود آید اما کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای کمک به جلوگیری از رشد یا افتادگی زودرس غبغب انجام دهید.

مطالب مرتبط :  ماندگاری جراحی پلک

برای جلوگیری از ایجاد غبغب

– از سیگار کشیدن خودداری کنید. مواد شیمیایی موجود در سیگار و سایر اشکال تنباکو می تواند به پوست شما آسیب برساند.

– قرار گرفتن در معرض نور خورشید را محدود کنید. – همیشه باید قبل از رفتن به بیرون از منزل، کرم ضد آفتاب را روی صورت و گردن خود بمالید. برای به حداقل رساندن آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش، آن را بخشی از برنامه صبحگاهی خود قرار دهید.

– زمان استفاده از موبایل و صفحه نمایش خود را محدود کنید سعی کنید هنگام استفاده از رایانه یا تلفن، سر خود را در یک زاویه طبیعی و راحت نگه دارید تا پوست گردنتان به هم نخورد یا کشیده نشود. همچنین می توانید با استراحت 10 دقیقه ای به ازای هر ساعت کار رایانه ای از عضلات خود محافظت کنید.