آیا جراحی پلک در دوران بارداری برای بانوان ممکن است؟

درمان افتادگی پلک با عمل بلفاروپلاستی معمولاً باهدف زیبایی انجام نخواهد شد. مثلاً گاهی اوقات پلک‌های خیلی افتاده ممکن است مانع از باز شدن کامل چشم‌ها شود. در این زمان عمل بلفاروپلاستی می‌تواند با برداشتن بافت‌‌های اضافی از پلک‌های بالایی، علاوه بر زیبایی، بینایی شمارا نیز بهبود ببخشد و چشم‌های شمارا زیباتر نشان دهد.

دلایل انجام جراحی زیبایی پلک

دلایلی وجود دارد که این عمل را انجام خواهند داد که شامل برطرف کردن پف زیر پلک بالا و پایین، ضعیف شدن و افتادگی ابروهاو لیفت ابرو، شل شدن پوست پلک و بی‌حالتی شدن چشم‌ها، به وجود آمدن توده چربی اطراف چشم و مواردی از این قبیل که به‌صورت ارثی و گاهی نیز در صورت بالا رفتن سن تشکیل‌شده است از دلایل انجام عمل جراحی و لیفت پلک افتاده خواهد بود. این مواردی که گفته شد درنهایت ظاهر فرد را خسته و سن و سال دارتر خواهد نشان داد که این مشکل از زیبایی چشم‌ها و نیز کل لیفت صورت فرد کاسته خواهد شد. بعضی از افراد که شاهد تغییر حالت پلک‌ها و چهره‌شان هستند دچار نوعی از افسردگی خواهند شد و همچنین آن فرد اعتمادبه‌نفس را از دست می‌دهد.

مطالب مرتبط :  فرق بین بوکال فت و تخلیه چربی

آیا جراحی پلک در دوران بارداری ضرر دارد؟

افتادگی پلک که در اصطلاح پزشکی به آن پتوز یا بلفاروپتوز هم گفته می‌شود که لبه پلک بالا بیفتد و پایین‌تر از حد عادی قرارگرفته باشد. افتادگی پلک می‌تواند در موارد شدید بخشی از مردمک چشم یا تمام آن را بپوشاند باشد و باعث اختلال در دید شما شود.
این مشکل می‌تواند یک یا هر دو چشم شمارا درگیر کرده باشد. در بعضی از افراد مادرزادی است، گاهی هم به‌تدریج این مشکل برایشان ایجاد خواهد شد.

جراحی در دوران بارداری ممکن به علت مصرف داروهای که به دستور پزشک متخصص بعد جراحی  باید مصرف شود ممکن است که برای جنین مضر باشد.

آیا جراحی پلک در دوران بارداری ضرر دارد؟

انواع جراحی زیبایی پلک

انواع جراحی زیبایی پلک وجود دارد که فرد با مشورت پزشک متخصص می‌تواند برای بهبود شکل ظاهری چشم و پلک‌ها و زیبایی بیشتر صورت خود انتخاب کند. انتخاب هرکدام از این روش‌های که گفته‌شده است با توجه به فاکتورهای تخصصی گوناگونی که گفته‌شده باید انتخاب کند. بهتر است با پزشک خود دراین‌باره گفتگو داشته باشد.

مطالب مرتبط :  لیفت گردن

انواع جراحی زیبایی پلک عبارت‌اند از:

جراحی پلک افتاده

یکی از روش‌های جراحی زیبایی پلک، جراحی پلک افتاده محسوب می‌شود که برای لیفت یا رفع افتادگی پلک از این روش استفاده خواهد شد. در جراحی پلک افتاده تمام تمرکز بر جراحی پلک بالا خواهد بود. تمرکز در جراحی پلک افتاده به اصلاح مشکلات ماهیچه‌های بالای پلک بوده است. درزمانی که ماهیچه‌های پشت پلک ضعیف شده باشد در این هنگام وزن پلک‌ها را نمی‌تواند تحمل کند و بنابراین پلک‌ها به سمت پایین کشیده خواهد شد. علت افتادگی پتک می‌تواند براثر عواملی مثل بیماری، تصادف یا به‌صورت مادرزادی تشکیل‌شده باشد.

بلفاروپلاستی

یکی از انواع جراحی زیبایی پلک بلفاروپلاستی نام دارد که برای کاهش پف پلک خواهد بود. در عمل جراحی بلفاروپلاستی جراح چربی اضافی را خارج خواهند کرد و بعد پوست اضافی نیز برای یکدست شدن پوست که در نواحی اطراف پلک بوده را حذف خواهند کرد. درزمانی که فرد دچار افتادگی در ناحیه پشت پلک شده باشد بنابراین در بلفاروپلاستی پلک بالا پوست اضافی از پشت چشم حذف خواهد شد. امکان دارد پوست اضافی حاصل از حذف چربی‌های اضافه توسط پزشک متخصص برداشته خواهد شد و یا طبق صلاح‌دید جراح متخصص پوست اضافی به‌وسیله لایه‌برداری با لیزر و یا لایه‌برداری شیمیایی TCA پوست پلک افتاده سفت خواهد شد.

مطالب مرتبط :  ماندگاری بلفاروپلاستی

کانتوپکسی

در هنگامی‌که پلک پایین بیمار به سمت بیرون برآمده شده باشد روش کانتوپکسی برای جراحی زیبایی پلک و لیفت با نخ استفاده خواهد شد. طبق صلاح‌دید پزشک امکان دارد این جراحی با دیگر جراحی‌های زیبایی پلک ازجمله بلفاروپلاستی شکل بگیرد. در عمل کانتوپلاستی عضله حلقوی چشم بریده خواهد شد و تاندون کانتال خارجی از استخوان کنار حدقه چشم جدا می‌شود؛ و بعد قسمتی از تاندون بریده‌شده و به بخش داخلی پلک پایینی متصل خواهد شد.

مطالب مرتبط :  بلفاروپلاستی زیبایی

جراحی پتوز

در عمل جراحی پتوز برای جراحی زیبایی پلک چشم به این صورت شکل خواهد گرفت که پلک فوقانی به سمت بالا کشیده شود. با افزایش سن و به‌مرورزمان عضلات پلک چشم ضعیف خواهد شد و پلک افتاده‌ای را در چهره فرد پدیدار خواهد شد؛ بنابراین جراحی پتوز برای برداشتن پلک افتاده کاربردی زیادی دارد.

تأثیر داروهای بعد از جراحی و لیفت پلک برزنان باردار و جنین

در هنگام جراحی پلک و بعدازآن، به‌طورمعمول داروهای تجویزشده و یا غیر تجویزی توسط بیمارانی که بر روی آن‌ها جراحی پلک انجام‌شده است، مورداستفاده قرار خواهد گرفت که بعضی از این داروها ممکن است برای کودک خطرساز باشد.

جراحی پتوز

چه افرادی برای جراحی زیبایی پلک مناسب هستند

افرادی که ازلحاظ بدنی در سلامت کاملی قرار دارند و انتظارات منطقی از نتایج جراحی خواهند داشت، بهترین گزینه برای انجام جراحی زیبایی پلک به‌حساب خواهند آمد. در بیشتر افرادی که خواهان انجام این روش از زیبای هستند، بالای سی‌وپنج سال هستند؛ اما درزمانی که فردی سابقه خانوادگی افتادگی پلک داشته باشد، می‌تواند در سنین پایین‌تر هم نسبت به انجام جراحی اقدام کند. جراحی زیبایی پلک به بهبود زیبایی ظاهری و بالا رفتن سطح اعتمادبه‌نفس فرد کمک خواهد کرد بااین‌حال، توصیه ما به شما این خواهد بود که قبل از تصمیم‌گیری در خصوص انجام جراحی، با جراح پلاستیک باتجربه و متخصص در این زمینه مشورت و گفتگو داشته باشید.

مطالب مرتبط :  لیفت صورت با تزریق چربی

درمان افتادگی پلک با عمل بلفاروپلاستی چه خطراتی دارد؟

خطرات احتمالی که در بر خواهد داشت عبارت‌اند از:

1-عفونت و خونریزی چشم

2-خشکی چشم

3-مشکل در پلک زدن و بستن چشم‌ها

4-اسکار یا زخم قابل‌توجه

5-آسیب رسیدن به عضلات چشم

6-تاری دید موقتی یا کاهش بینایی البته به‌ندرت(

7-حساسیت به ماده بیهوشی حین جراحی و لخته شدن خون