آیا لیفت ابرو دائمی است

لیفت ابرو یک عمل زیبایی است که موقعیت و فرم ابروها را بهبود می بخشد. این روش زمانی که به درستی انجام شود نتیجه ای طبیعی ایجاد می کند و ظاهری جوان تری به چهره می دهد. لیفت ابرو می تواند چشم ها را باز کند و حتی برخی از چین و چروک های پیشانی را کاهش دهد. اما سوالی که پس از انجام انواع لیفت ابرو باعث نگرانی بسیاری از افراد می شود این است که آیا لیفت ابرو دائمی است؟

اول از همه، این سوال را از خود بپرسید: آیا می توان روند پیری را متوقف کرد؟ پاسخ شما به این سوال قطعا خیر است. هیچ اکسیری برای جوانی ابدی وجود ندارد و قطعاً برای همیشه جوان نخواهید بود، پس به یاد داشته باشید که نه روش های جراحی و نه غیرجراحی دائمی نیستند و تفاوت اصلی آنها دوام آنهاست. اگرچه اثرات هر نوع لیفت ابرو با افزایش سن و جاذبه از بین می‌رود، اما بسته به نوع لیفت ابرو و وضعیت و نوع پوست، نتایج می‌تواند از چند ماه تا چندین سال باقی بماند. لیفت ابرو می تواند برای صورت معجزه کند، به خصوص برای کسانی که تحت درمان های ضد پیری صورت هستند. همه ما می خواهیم تا حد امکان صاف و جوان به نظر برسیم،

مطالب مرتبط :  لیفت صورت با تزریق ژل

اما از آنجایی که نمی توانیم از روند پیری جلوگیری کنیم، باید راه هایی برای به تاخیر انداختن آن پیدا کنیم. همه محصولات مراقبت از پوست ضد پیری نمی توانند خطوط ظریف و چین و چروک را از بین ببرند. با کمک روش های جراحی پلاستیک ضد پیری، مانند لیفت ابرو، می توانید به طور موثر و سریع جوانی را بازیابی کنید.

انواع مختلف لیفت ابرو

بسته به هدف بیمار، آناتومی و میزان اصلاح انجام شده از سه روش برای جراحی لیفت ابرو استفاده می شود. این روش ها از ماندگارترین روش های لیفت ابرو به شمار می روند که نتایج آن حتی پس از گذشت چندین سال نیز خشنود است. انواع این عملیات شامل موارد زیر است:

لیفت آندوسکوپی: ابتدا یک برش به طول ¾ اینچ در پشت خط مو ایجاد می شود. سپس دوربین مخصوصی به نام آندوسکوپ و ابزارهای کوچکی را برای حرکت، بلند کردن و برداشتن ماهیچه‌ها، بافت‌ها و پوست پیشانی وارد می‌کنند.

لیفت پلک با جراحی پلک: این روش معمولا با جراحی پلک ترکیب می شود. یک برش یک اینچی در پشت خط موی بالایی ایجاد می شود. این برای بلند کردن و تغییر موقعیت نواحی بیرونی ابروها است. همچنین چین و چروک های پیشانی را صاف می کند.

مطالب مرتبط :  تاثیر لیفت شقیقه بر زیبایی

لیفت ابرو کلاسیک: این روش به عنوان روش سنتی لیفت ابرو در نظر گرفته می شود و به دلیل در دسترس بودن روش های کمتر تهاجمی که نتایج مشابهی به همراه دارد، به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد. اما مواقعی وجود دارد که این تکنیک ضروری است. پزشک یک برش در پشت خط مو ایجاد می کند که از گوش به گوش دیگر می رود. سپس بافت، پوست و چربی اضافی برداشته می‌شود و برای ظاهری جوان‌تر در جای خود قرار می‌گیرد.

لیفت با نخ: در این روش ابروها بدون جراحی با نخ بلند می شوند. این روش موقتی است و دوام زیادی ندارد.

لیفت بوتاکس: بوتاکس که با اصطلاح فلج عصبی عمل می کند، به عنوان یک روش موقت لیفت ابرو استفاده می شود. با این روش اگر تزریق به اشتباه انجام شود مشکلاتی مانند افتادگی پلک ایجاد می شود.

دوره نقاهت بعد از لیفت ابرو

پس از عمل لیفت ابرو، معمولا مقداری درد و تورم و همچنین اسپاسم در پیشانی وجود دارد. اثر این روش می تواند حدود ده روز طول بکشد و در عرض دو هفته بهبود می یابد. بسته به واکنش بدن فرد در طول دوره نقاهت، بهبودی می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. یک هفته پس از عمل لیفت ابرو، می توانید به کار خود بازگردید، مشروط بر اینکه این کار مستلزم کار سخت نباشد.

مطالب مرتبط :  لیفت صورت به روش آندوسکوپی چیست

نتایج لیفت ابرو دائمی است و می تواند از ده سال تا یک عمر باقی بماند. با این حال، روند پیری بدون توجه به روش لیفت ادامه می یابد. بنابراین، با گذشت زمان، اثرات پیری می تواند روی صورت شما ظاهر شود. لیفت ابرو ظاهر شما را تغییر نمی دهد، اما می تواند ظاهر و اعتماد به نفس شما را بهبود بخشد. لیفت ابرو عمدتا برای بزرگسالان توصیه می شود که می خواهند افتادگی ابروها، چین و چروک های صورت و بین ابروها را از بین ببرند. این روش لیفتینگ قادر است علائم پیری و ظاهر خسته را از بین ببرد و به شما این امکان را می دهد که جوان تر و شاداب تر به نظر برسید. اگر گذشت زمان و جاذبه، پیشانی شما را تغییر داده و ظاهری جدی، عصبانی یا خسته به آن بخشیده است، ممکن است بخواهید لیفت ابرو، جراحی زیبایی به نام لیفت پیشانی، جوانسازی پیشانی، جراحی ابرو یا شقیقه را در نظر بگیرید. در واقع، لیفت ابرو یک عمل زیبایی است که برای اصلاح چین و چروک و رفع افتادگی  ابروهای افتاده، پیشانی شما را تغییر می دهد. در حالی که این چین و چروک ها ممکن است به مرور زمان برگردند، اما هرگز به اندازه قبل از جراحی پهن یا عمیق نخواهند بود، بنابراین اگر می خواهید جوان تر، شادتر و شاداب تر به نظر برسید، لیفت ابرو ممکن است برای شما مناسب باشد.

مطالب مرتبط :  ژل ابرو چیست

مراقبت های بعد از عمل

پس از عمل، شما در حال بهبودی هستید و باید تحت نظر باشید. بسته به ترجیح متخصص زیبایی یا جراح، ممکن است انتخاب کنید که به خانه بروید یا شب را در بیمارستان بگذرانید.

وقتی به خانه می روید باید نکات زیر را رعایت کنید:

برای تسکین درد از دارو استفاده کنید

مراقب بریدگی ها باشید

مراقب عوارض باشید

با متخصص پوست خود در تماس باشید

بهبود بسته به روش کلاسیک، آندوسکوپی یا برش محدود متفاوت است. برش ها دارای بخیه ها یا منگنه هایی هستند که باید ظرف یک هفته برداشته شوند. اگر پیچ های ثابت کننده موقت دارید (برای حفظ ابروهای برآمده در زمان بهبودی اولیه)، این پیچ ها ظرف دو هفته برداشته می شوند.

مطالب مرتبط :  لیفت چشم با روش‌های خانگی

به احتمال زیاد دچار تورم و کبودی خواهید شد که ممکن است سایر قسمت های صورت (مانند گونه ها و چشم ها) را تحت تاثیر قرار دهد. البته این کاملا طبیعی است. برای کاهش تورم باید حداقل دو روز پس از جراحی لیفت ابرو سر خود را بالا نگه دارید. این شامل زمان خواب نیز می شود. در دو هفته اول، تورم به اندازه ای کاهش می یابد که در جمع احساس راحتی کنید. ممکن است چند هفته طول بکشد تا تمام تورم ها فروکش کند. کمپرس سرد به کاهش تورم کمک می کند. بعد از یک تا سه روز بانداژ را بردارید (مدت زمان دقیق آن را با متخصص زیبایی خود بررسی کنید). همچنین ممکن است احساس بی‌حسی یا گزگز داشته باشید، اما با گذشت زمان از بین می‌رود. اکثر بیماران بسته به روش انتخابی می توانند ظرف ده روز یا کمتر به محل کار یا مدرسه بازگردند. رانندگی دو تا سه هفته پس از جراحی مجاز است. باید مطمئن شوید که پشت فرمان احساس راحتی می کنید. در چند هفته اول پس از جراحی از بلند کردن اجسام سنگین، ورزش های شدید یا سایر فعالیت های مشابه خودداری کنید.