انواع روش لیفت صورت

لازم نیست با بالا رفتن سن، ظاهر جوانی خود را پشت سر بگذارید. در دستان یک جراح زیبایی ماهر و دارای گواهی هیئت مدیره، می‌توانید با تأثیرات زمان و جاذبه مقابله کنید و ظاهر طبیعی پر جنب و جوشی را که از سال‌ها قبل به یاد دارید، بازیابی کنید، یا حتی علائم اولیه پیری را قبل از ظهور برطرف کنید. در ادامه با انواع روش لیفت صورت بیشتر آشنا شوید.

جراحی لیفت صورت چیست؟

جراحی لیفت صورت، بافت‌های صورت را بلند می‌کند و سفت می‌کند تا ظاهری جوان‌ تر به‌ طور طبیعی به چهره بازگرداند. اغلب گفته می‌ شود که انجام انواع روش لیفت صورت باعث می‌ شود «زمان را به عقب برگرداند» و به بیمار کمک می‌کند شبیه یک نسخه جوان‌ تر از خودش به نظر برسد. با برداشتن پوست اضافی، افتادگی، صاف کردن چین‌ های عمیق، لیفت و سفت کردن بافت‌ های عمیق صورت، جراحی لیفت صورت می‌ تواند به بیمار کمک کند نه تنها جوان‌ تر، بلکه «بهتر» به نظر برسد.

چرا لیفت صورت انجام دهیم؟

با افزایش سن، پوست شروع به از دست دادن خاصیت ارتجاعی می کند و بافت های صورت حجم خود را از دست می دهند. در نهایت، این منجر به “غبغب” در قسمت پایین صورت، چین و چروک عمیق و پوست شل در گردن می شود. در حالی که این یک بخش طبیعی از افزایش سن است، بیمارانی که از این علائم پیری آزار می‌دهند ممکن است انواع روش لیفت صورت را راه‌ حل خوبی بدانند. اگر یکی از موارد زیر شما را توصیف می کند، لیفت صورت گزینه ای است که باید در نظر بگیرید:

مطالب مرتبط :  عوارض جانبی جراحی پلک

به دلیل افتادگی پوست نسبت به ظاهر صورت و گردن خود احساس خودآگاهی می کنید.

اگر یقه اسکی و روسری می پوشید نه به این دلیل که می خواهید گرمتر یا زیباتر به نظر برسید، بلکه به این دلیل که می خواهید گردن پیرتان را پنهان کنید. وقتی در آینه خود را می بینید، احساس می کنید که چهره تان شما را بسیار پیرتر از آنچه احساس می کنید نشان می دهد. شما احساس می کنید که پیری ظاهری روی شغل یا روابط شخصی شما تأثیر منفی می گذارد پس از انواع روش لیفت صورت، بیماران اغلب افزایش اعتماد به نفس را تجربه می‌کنند، زیرا ظاهر آن‌ها حالات سالم و پرانرژی آنها را بهتر نشان می‌ دهد.

مطالب مرتبط :  توصیه های قبل از عمل پی آر کی

انتخاب جراح زیبایی

جراحی لیفت صورت یک روش پیچیده است که به دانش گسترده در آناتومی صورت، مجموعه ای از مهارت های بسیار خاص از تکنیک های جراحی و چشم بسیار پیشرفته برای جزئیات زیبایی نیاز دارد. همه پزشکانی که جراحی زیبایی انجام می دهند در دوره رزیدنتی خود آموزش جراحی لیفت صورت را نمی بینند، بنابراین مهم است که قبل از انتخاب جراح لیفت صورت، تکالیف خود را انجام دهید.

هنگام مشاوره با جراحان زیبایی بالقوه، در مورد آموزش و تجربه خاص آنها در جراحی زیبایی صورت سوال کنید. همچنین، بدانید که هر کدام چند عمل لیفت صورت انجام داده‌اند و حتماً عکس‌های قبل و بعد از آن را در طول مشاوره‌تان ببینید – این به شما کمک می‌کند سبک زیبایی‌شناسی جراح زیبایی را درک کنید. مردانی که به جراحی لیفت صورت فکر می کنند باید مطمئن شوند که جراح زیبایی تجربه انجام انواع روش لیفت صورت برای بیماران را دارد. آناتومی صورت هر شخص منحصر به فرد است و نیاز به رویکردی آگاهانه دارد.

مطالب مرتبط :  عمل زیبایی پلک

انتخاب یک جراح زیبایی با گواهی بورد تضمین می کند که جراح شما به طور خاص در زمینه جراحی زیبایی، از جمله تکنیک های انواع روش لیفت صورت، آموزش دیده و با تجربه است و عمل شما در یک مرکز جراحی معتبر انجام خواهد شد.

۴ نوع لیفت

انواع روش لیفت صورت

جراحی لیفت صورت با توجه به نیازهای بیمار فردی است و جراح زیبایی تکنیک های خود را بر اساس آن تنظیم می کند.

مینی لیفت صورت

بیمارانی که درجات خفیفی از ژولیدن و افتادگی پوست را نشان می دهند، اغلب کاندیدهای خوبی برای مینی لیفت صورت هستند. این یک روش کمتر تهاجمی است که به جراح زیبایی اجازه می‌دهد تا بافت‌ های عمیق صورت را از طریق برش‌های کوتاه‌تر، که معمولاً در امتداد خط موی بالای هر گوش و/یا در چین‌های طبیعی اطراف گوش قرار دارند، سفت کند. از طریق این برش‌ها، بافت‌های ساختاری اطراف گونه‌ها بلند شده و سفت می‌شوند تا ژولیدن اصلاح شود، خط فک اصلاح شود و ظاهر «خسته» جوان‌سازی شود.

مطالب مرتبط :  بهترین جراح پلک

بسته به مورد، مینی لیفت صورت ممکن است با استفاده از بی حسی موضعی همراه با آرامبخش یا بیهوشی عمومی انجام شود. جراح زیبایی شما بهترین گزینه را برای نیازهای فردی شما توصیه می کند. یک مینی لیفت صورت می تواند به شما کمک کند تا علائم ناخوشایند پیری را قبل از اینکه بیش از حد مشخص شوند برطرف کنید و نیاز به جراحی گسترده تر را برای چندین سال به تعویق بیندازید.

لیفت استاندارد صورت

لیفت صورت استاندارد یا “سنتی” به طور کامل به پیری متوسط تا پیشرفته در ناحیه میانی صورت و گردن می پردازد. در حالی که جراحی نسبت به مینی لیفت صورت گسترده تر است و بنابراین زمان بهبودی بیشتری نیاز است، نتایج چشمگیرتر هستند. جراح زیبایی از طریق برش هایی که درست در پشت خط مو قرار دارد، از نزدیک شقیقه ها شروع می شود، و در اطراف جلوی گوش، پنهان شده در چین های طبیعی، می تواند بافت های عمیق تر زیر پوست را تغییر دهد و پوست اضافی را برای صاف کردن چین و چروک ها، از بین ببرد. پوست زیر چانه و بازگرداندن کانتور طبیعی جوان به صورت و گردن.

مطالب مرتبط :  وجود غبغب چه مشکلی ایجاد می کند؟

جراحی لیفت صورت چگونه کار می کند؟

تکنیک دقیقی که یک جراح زیبایی در حین لیفت صورت استفاده می کند به عوامل مختلفی از جمله آناتومی و اهداف شخصی بیمار، وسعت لیفت صورت (مینی در مقابل استاندارد)، و اینکه آیا عمل دیگری همزمان انجام می شود یا خیر بستگی دارد. . لیفت صورت معمولاً با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می‌شود، اگرچه بی‌حسی موضعی همراه با آرام‌بخشی ممکن است در برخی از روش‌های کم‌وسعت استفاده شود.

پس از ایجاد برش های اولیه، پوست از بافت همبند و عضلات زیرین جدا می شود. این به جراح زیبایی اجازه می‌دهد تا بافت‌های عمیق‌تر صورت را تغییر دهد، از شر استخوان‌ها خلاص شود و پایه محکم‌ تری برای پوست ایجاد کند. سپس، پوست اضافی برداشته می‌شود و پوست باقی‌ مانده به آرامی روی بافت‌ های تازه جوان‌ شده‌ی صورت قرار می‌گیرد و بدون اینکه پوست بیش از حد سفت شود، کانتوری صاف‌تر و جوان‌تر به صورت می‌ دهد.