بهترین کاندیدا بلفاروپلاستی

با بالا رفتن سن در چهره فرد تغییراتی ایجاد می‌شود. یکی از آن تغییرات افتادگی پلک است. این روزها عمل بلفاروپلاستی پلک این امکان را برای همه فراهم کرده است، که با این عمل مشکل افتادگی پلک از بین برود. با روش‌های نوین پزشکی و دستگاه‌های جدید، عضلات و چربی‌های اضافی بالا و پایین پلک‌هایشان را از بین برود و چین‌های ریزودرشتی زیر چشم‌هایشان به وجود آمده را با کمک جراحی بردارند.

به همین دلیل کسانی که جراحی پلک بالا یا پلک پایین را نزد بهترین پزشکان متخصص انجام می‌دهند، پس از سپری کردن دوران نقاهت یک چهره جدید و جذاب‌تری پیدا خواهند کرد؛ که با این عمل به چهره جوانی خود بازمی‌گردند.

جراحی پلک بلفاروپلاستی چیست؟

افتادگی پلک و لیفت پلک یکی از شایع‌ترین عوارض زیبایی صورت محسوب می‌شود که سالانه افراد زیادی به پزشکان و متخصصان زیبایی مراجعه می‌کنند. برای درمان افتادگی پلک، جراحی پلک ضروری بوده که این درمان توسط پزشکان و جراحان انجام خواهد شد. افتادگی پلک، علاوه بر تأثیر زیبایی که در هر فردی ایجاد می‌کند، در هنگام پیشرفت افتادگی پلک حتی می‌تواند دید شمارا با دچار اختلال کند.

مطالب مرتبط :  فرق لیفت و لمینت ابرو چیست؟

به‌طور ساده‌تر بیان کنیم، به‌مرورزمان و با افزایش سن، ممکن است در هر فردی افتادگی پلک به حدی افزایش پیدا کند که ممکن است شخص قادر به باز کردن کامل چشم‌ها خود نباشد، بنابراین در چنین شرایطی جراحی پلک یکی از ضروری‌ترین کار برای فرد خواهد بود.

انباشته شدن چربی اضافی در زیر پلک‌ها باعث شل شدن پلک‌ها و افتادگی پلک و حتی ابروها خواهد شد. که با این عمل جراحی پلک برای رفع این مشکل انجام خواهد شد که به آن بلفاروپلاستی (blepharoplasty) نیز گفته می‌شود. در این عمل جراحی، پزشک متخصص، مقداری از پوست و ماهیچه یا چربی اضافی در اطراف چشم و کناره‌های پلک‌ها را برمی‌دارد تا افتادگی پلک به‌طور کامل برطرف شود. پوست اطراف چشم بسیار قسمت‌های حساس هستند که مویرگ‌ها و عصب‌های زیادی در آن قسمت وجود دارد که حساسیت این عمل پلک را دو برابر خواهد کرد.

مطالب مرتبط :  لیفت صورت با نخ PDO

 

چه افرادی برای جراحی زیبایی بلفاروپلاستی مناسب خواهند بود؟

کسانی برای جراحی بلفاروپلاستی و لیفت ابرو مناسب هستند که ازنظر جسمی سالم و انتظاراتی واقع بینانِ از این جراحی را داشته باشند. این افراد غالباً باید در محدوده سنی 35 سال به بالا باشند، البته باید در نظر گرفت که افتادگی یا پف پلک به‌صورت ارثی در خانواده وجود داشته باشد که در چنین شرایطی در سن پایین تراز 35 سالگی هم می‌توان این جراحی پلک‌ها را انجام داد.

باید به این موضوع توجه زیادی را داشته باشید، افرادی که نظیر کم‌کاری تیروئید و بیماری گراویس، خشکی چشم یا عدم وجود اشک کافی، فشارخون بالا یا سایر اختلالات گردش خون، بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت این بیماری‌ها رادارند این جراحی برای آن‌ها خطرآفرین باشد.

لازم به ذکر است که افرادی درصورتی‌که به هر یک از بیماری‌های گفته‌شده مبتلا هستند، باید حتماً این موضوع مهم را به اطلاع پزشک معالج خود بدهند تا در هنگام صلاح‌دید ایشان تحت عمل جراحی قرار بگیرند.

مطالب مرتبط :  جوانسازی پوست دور چشم با روش MFU

 

عمل بلفاروپلاستی پلک بالا چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام بلفاروپلاستی پلک بالا و لیفت با نخ جراح پلک، معمولاً یک برش در طول خطوط طبيعی پلک‌ها خواهد زد و از طریق این برش‌های زده‌شده، پوست را از بافت زیرین جدا کرده و چربی و پوست‌های اضافی را برمی‌دارد. سپس محل برش را با سوزن‌های بسیار نازک بخیه خواهد زد. بخیه پلک‌های بالایی برای سه تا شش روز باقی خواهد ماند. بعد این جراحی پلک که دوره‌های نقاهت بیماری به اتمام رسید زیبای چهره شما چند برابر نشان خواهد داد.

 

عمل بلفاروپلاستی پلک پایین چگونه انجام می‌شود؟

برای از بین بردن پف پلک‌های پایین با جراحی بلفاروپلاستی و لیفت ابرو بر روی پلک‌های زیرین از بین خواهد رفت که این روش با استفاده از تکنیک‌های گوناگونی انجام خواهد شد. جراحی پف پلک پایین، بسته به روش‌های که استفاده‌شده است ممکن است نیاز به بخیه نداشته باشد. لازم به ذکر است که درروش ارجح؛ جراح پلک پایین برای برداشتن چربی اضافی موجود در کیسه‌های چربی پلک‌های پایین، برش را از داخل پلک زده خواهد شد که این برش قابل‌مشاهده نخواهد بود.

مطالب مرتبط :  کاهش ورم بعد از لیفت صورت

 

نکات مهم قبل از عمل جراحی پلک

1)به‌هیچ‌عنوان داروهای رقیق‌کننده خون مصرف نکنید و استفاده از مکمل‌های حاوی ویتامین مانند ویتامین E را قطع کنید.

2) برای اینکه خونریزی پس از عمل یا حین بلفاروپلاستی رخ ندهد، حتماً مصرف الکل را حداقل دو هفته قبل از عمل به‌طور کامل کنار بگذارید.

3)دخانیاتی مانند سیگار جلوی اکسیژن‌رسانی به فولیکول‌ها را خواهد گرفت. به همین دلیل است که پزشکان به بیماران توصیه می‌کنند استفاده از قلیان، سیگار و … را به مدت دو هفته قبل از عمل به طور کامل قطع کنید.

4)قبل جراحی بلفاروپلاستی حتماً حمام رفته باشید و روز قبل از عمل را با فیلم دیدن و کارهای سرگرم‌کننده سپری کنید. با این کار استرس و اضطراب را از خودتان دور خواهید کرد و درنتیجه جراحی پلک برایتان بهتر و راحت‌تر پیش خواهد رفت.

مطالب مرتبط :  لیفت صورت با هایفوتراپی

5)انجام دادن آزمایش‌های لازم و ارائه آن‌ها به پزشک متخصص برای جراحی لازم خواهد بود. در غیر این صورت‌وضعیت سلامتی متقاضیان مشخص نخواهد شد و نمی‌توان مشکلات احتمالی بعد از عمل را برای آن‌ها پیش‌بینی کرد.

عوارض بلفاروپلاستی چیست؟

این جراحی معمولاً هیچ عوارضی را در بر نخواهد داشت اما باید بدانید که این جراحی توسط پزشک غیرمتخصص انجام شود، ریسک بزرگی از مشکلات را به همراه خود خواهد داشت. بنابراین سعی کنید برای جراحی بلفاروپلاستی حتماً از پزشک متخصص و قابل‌اعتماد را انتخاب کنید.

در ادامه عوارض احتمالی این جراحی را شرح خواهیم داد:

1) تاری دید موقت

2) سوزش چشم موقتی

3) آسیب پوستی و چشمی ناشی از قرار گرفتن در آفتاب

4) خشکی چشم

5) اسکار پوست

6) کبودی و تورم

7) عفونت در محل زخم