بهترین کاندیدا لیفت پلک

بدون شک چشم‌های زیبای شما در صورت زیبای افراد تأثیر فراوانی خواهد داشت. چشم‌ها را می‌توان یکی از حساس‌ترین اعضای بدن نام‌گذاری کرد. این حساس بودن چشم‌ها بیشتر به دلیل نازکی و ظرافت پوست پلک‌ها که همان محافظان چشم محسوب می‌شود خواهند بود. موضوعاتی که موجب می‌شود که افتادگی پلک شکل بگیرد عواملی مانند بالا رفتن سن یا تأثیرات نور خورشید و آلودگی‌ها  بر زیبایی پلک‌ها و چشم‌ها تأثیر فراوانی خواهند داشت.

لیفت چشم چیست؟

لیفت چشم که بانام‌های لیفت پلک یا بلفاروپلاستی نیز شناخته‌شده است، روش‌های وجود دارد که برای جوان‌تر کردن و زیباتر کردن چشم‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد که با استفاده از آن می‌توانید آثار خستگی و افزایش سن را از چهره خود از بین ببرید. که با این روش معمولاً با برداشتن پوست‌های اضافه پلک یا برطرف کردن پف و افتادگی آن‌ها مورداستفاده قرار خواهد گرفت. با استفاده از این روش‌ها می‌توان افتادگی‌های کناره چشم را نیز برطرف کرده و چین‌وچروک‌ها را از بین برد. با روش لیفت چشم می‌تواند شما به ایام جوانی بازگردید.

مطالب مرتبط :  مراقبت های قبل از جراحی غبغب

البته باید در نظر داشته باشید که این روش‌ها تنها برای زیبایی مورداستفاده قرار نمی‌گیرد. با روش لیفت چشم می‌توان برای برخی اهداف درمانی نیز استفاده کرد. به‌طور مثال در افراد مسن با اصلاح افتادگی پلک‌ها می‌توان دید آن‌ها را بهتر کرد. به‌طورکلی لیفت چشم دارای انواع گوناگونی را تشکیل می‌دهد. مانند لیفت زیر چشم، دور چشم، گوشه چشم، گودی زیر چشم، افتادگی چشم و اطراف چشم از انواع لیفت چشم محسوب می‌شود. روش‌های متفاوتی برای انجام انواع لیفت چشم استفاده خواهد شد.

چه سنی برای انجام عمل لیفت پلک مناسب خواهد بود؟

در زمان معاینه شما و اینکه پزشک چه تصمیمی  برای انجام عمل جراحی پلک شما خواهد گرفت این خواهد بود که پزشک معالج چندان به سن شما توجه نخواهد کرد؛ بلکه پزشک متخصص به وضعیت پوست اطراف چشم را معیار قرار خواهد داد؛ بنابراین با این موارد می‌توانیم نتیجه‌گیری کرد که سن چندان در این میان تأثیر نخواهد داشت. به‌طور مثال، برخی از خانم‌ها یا آقایان در سن ۳۵ سالگی و برخی دیگر از افراد در سن ۶۵ سالگی برای انجام عمل زیبای و جراحی پلک به کلینیک‌ها مراجعه خواهند کرد.

مطالب مرتبط :  عمل لیپوماتیک صورت

سبک زندگی و عوامل ژنتیکی نقش بسیار مؤثری و زیادی را درروند پیری پوست بر عهده خواهد داشت و ممکن است که هر فردی که در هر سنّی پوست پلک و اطراف چشم خود نیاز به این جراحی پیدا کند؛ اما اگر بخواهیم به یک قاعده کلّی اشاره داشته باشیم، باید بگوییم که اکثر بیماران ما که برای انجام عمل جراحی پلک به کلینیک مراجعه می‌کنند، بیش از ۳۵ سال سن دارند.

چه کسانی مناسب لیفت چشم هستند؟

لیفت چشم که برای رفع افتادگی پلک‌ها یا پاک کردن پف چشم انجام خواهد شد. هر فردی با هر سن و سالی که با این مشکل مواجه شده‌اند، می‌تواند لیفت چشمو لیفت با نخ بهترین گزینه برای این انتخاب برای زیبای باشد. با این روش زیبایی چهره را می‌توانید زیباتر و جدا از آن دید خود را افزایش‌خواهید داد و احساسات خود را راحت‌تر بتوانید بروز داد. اگر از افرادی هستید که در هنگام نگاه کردن به آینه پلک‌های خود را به سمت بالا خواهید کشید، بهتر است به فکر انجام لیفت چشم باشید.

مطالب مرتبط :  مزایای لیفت صورت با نخ

مراقبت‌های قبل و بعد از عمل لیفت پلک 

انتخاب پزشک مناسب یکی از مهم‌ترین کارها برای انجام عمل لیفت پلک خواهد بود. مراقبت‌های پس از انجام لیفت پلک و لیفت صورت بسیار ناچیز خواهد بود. پس از انجام عمل نسخه پزشک را به‌طور کامل انجام دهید. مصرف آنتی بیوتیک ها پس از عمل بسیار اهمیت خواهد داشت. شما می توانید پس از سه الی چهار روز از زمان عمل برای کشیدن بخیه‌ها اقدام کنید. پیشنهاد می‌شود که پس از انجام عمل از کمپرس یخ استفاده کنند تا کبودی و تورم در ناحیه پلک‌ها را تا میزان چشم‌گیری کاهش داشته باشد. بسیاری از افراد پس از انجام این عمل می‌توانند به خانه بازگردند.

مطالب مرتبط :  لیفت صورت به روش هشت نقطه

دلیل افتادگی پلک یا پف زیر چشم

با زیادشدن سن و کم شدن کلاژن‌های پوست، به‌مرورزمان پوست کم‌کم رطوبت و چربی خود را از دست خواهد داد و دیگر خاصیت محافظه‌کار نداشته؛ بنابراین به‌مرورزمان پوست پلک‌ها افتاده خواهد شد و چشم‌ها حالت طبیعی خود را از دست می‌دهند. در پلک بالایی چشم افتادگی پلک باعث شده است که پوست‌های اضافه بر روی مژه‌ها نیز سوار شود. بنابراین همین موضوع دید افراد مسن را دچار مختل کرده است.

در قسمت پلک پایینی لایه‌های چربی جمع شده و پف زیر چشم را تولید خواهد کرد. این مشکل به دلیل ضعیف شدن غشای نگه‌دارنده چربی اطراف چشم شکل می‌گیرد و ضعف ماهیچه‌ها پدیدار خواهد شد. هردوی این مشکلاتی که گفته شد از طریق لیفت چشم قابل‌درمان خواهد بود بنابراین شما می‌توانید با این کار شما می‌توانید آثار افتادگی و پف زیر چشم را از بین برده و حالت طبیعی را به چشمان خود بازگردانید.

مطالب مرتبط :  آیا امکان لیفت چشم در خانه وجود دارد؟

ماندگاری در جراحی لیفت پلک

در بسیاری از عمل‌های زیبایی که انجام می‌شود توجه افراد به سمت ماندگاری عمل‌ها جذب خواهد شد. ماندگاری در عمل لیفت پلک بسیار بالا نخواهد بود. باید در نظر داشت که چشم‌ها در ارتباط بسیار مستقیمی با اشعه خورشید قرار دارند. همین موضوع باعث می‌شود که پوست پلک‌ها قابلیت نوگرای بودن خود را از دست بدهند و این امر موجب شده است که چروک‌ها و پوست‌های اضافی پدیدار شود. حتی ممکن است بعد از عمل لیفت پلک و لیفت ابرو شاهد این‌چنین مشکلاتی باشید.

یکی دیگر از عواملی که باعث خواهد شد که ماندگاری در این عمل به سطح پایینی برسد افزایش سن خواهد بود. افزایش سن و چروک شدن دوباره‌ی پوست‌های اطراف چشم‌ها و پلک‌ها که باعث می‌شوند ماندگاری در عمل لیفت پلک پایین بیاید. اگر شما به پزشک چیره‌دست مراجعه داشته باشید حتماً شمارا برای انجام عمل در سنین بالاتر تشویق خواهد کرد.