توصیه های بعد از جراحی غبغب

چاقی و تجمع بیش از حد چربی در قسمت پایین گردن یکی از دلایل اصلی غبغب است. افزایش سن و کاهش خاصیت ارتجاعی پوست یکی دیگر از دلایل افتادگی پوست گردن است. برای انجام این عمل از ابزار و تجهیزات پیشرفته ای استفاده می شود و برش بسیار باریک و ریزی زیر چانه ایجاد می شود. سپس با کمک دستگاه مکنده، چربی اضافی انباشته شده در این ناحیه از بین می رود. لازم به ذکر است که مکیدن غبغب باعث دردی نخواهد شد، زیرا ناحیه مورد نظر قبل از شروع بی حس می شود. دوره نقاهت این روش نیز آسان است و معمولا پس از یک هفته بیمار می تواند کارهای روزانه خود را انجام دهد. لطفا توجه داشته باشید که این روش فقط برای از بین بردن غبغب در نظر گرفته شده است و تاثیری بر وزن بیمار ندارد. عمل ساکشن غبغب تا یک ساعت به طول می انجامد و هر چه افراد رژیم غذایی و ورزش صحیح را رعایت کنند، نتایج ماندگارتری از این عمل می گیرند.

مطالب مرتبط :  توصیه های قبل از عمل پی آر کی

تغذیه مناسب بعد از جراحی لیپوماتیک

مزایای ساکشن

  • در کمترین زمان بهترین نتیجه را خواهید دید
  • دوره نقاهت کوتاه و بسیار آسان است
  • بدون نیاز به بیهوشی کامل و جراحی بزرگ
  • زیبایی و جذابیت دو چندان چهره
  • بیمار کمترین درد را تجربه خواهد کرد.

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

برای کاهش کبودی، ورم و تسکین درد، یک کیسه یخ را به مدت 12 تا 24 ساعت زیر چانه خود قرار دهید. از یک کیسه زیپ دار برای قرار دادن تکه های یخ یا نخود فرنگی یخ زده استفاده کنید. بسته را در یک حوله بپیچید و به مدت 20 دقیقه روی ناحیه مورد نظر قرار دهید و سپس به مدت 20 دقیقه آن را بردارید. در هفته اول پس از درمان، در حالی که خوابیده اید، حداقل 2 بالش زیر سر خود داشته باشید، سر خود را بالاتر از بدن خود نگه دارید.در طول هفته کمتر نمک بخورید. برای کاهش تورم و تسریع بهبودی، هر روز حداقل 8 لیوان آب بنوشید. در صورت بخیه زدن ناحیه درمان، روزی چهار بار پماد آنتی بیوتیک روی بخیه ها بمالید. اگر Steristrip روی خط درز اعمال می شود، این نوار را تا بازدید بعدی دست نخورده بگذارید. اگر چسب قبل از جلسه بعدی برداشته شود، نیازی به تعویض آن نیست. پماد آنتی بیوتیک را فقط 3 تا 4 بار در روز روی خط برش بمالید. پس از عمل، یک پد فوم زیر چانه شما قرار می گیرد. می توانید با بانداژ دوش بگیرید، اما اجازه ندهید بانداژ خیس شود. باند پس از 4-5 روز به تدریج برداشته می شود. اگر قبل از جلسه کنترل (روز پنجم پس از عمل) برداشته نشود، پزشک آن را برمی دارد. در روز جراحی، یک لباس یدکی به شما داده می شود که در روز و شب به جز دوش گرفتن، در هفته اول بعد از عمل آن را می پوشید. در هفته دوم فقط شب ها باید از این ژل استفاده کنید. در صورت نیاز از داروهای مسکن تجویز شده استفاده کنید. در صورت امکان از استامینوفن استفاده کنید. این باعث افزایش سرعت بهبودی می شود. تا 2 هفته پس از جراحی از مصرف محصولات حاوی آسپرین خودداری کنید. اگر درد یا تورم شدید دارید با پزشک خود تماس بگیرید.

مطالب مرتبط :  درمان افتادگی پلک عصبی
مطالب مرتبط :  مراحل جراحی پلک

تغذیه مناسب بعد از جراحی لیپوماتیک

یکی از مهم ترین دغدغه های بعد از لیپوساکشن تغذیه مناسب است. لیپوماتیک غبغب نوعی کانتورینگ بدن است. به همین دلیل، رژیم غذایی افراد پس از این باید تغییر کند. در غیر این صورت ممکن است بی فایده باشد. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که با انجام این روش و رعایت نکردن مراقبت ها به خصوص تغذیه مناسب، چربی های اضافی برمی گردد. در نتیجه، بهترین راه برای تغییر برنامه غذایی شماست. یکی از اتفاقاتی که بعد از لیپوماتیک رخ می دهد این است که افراد احساس ضعف می کنند. این احساس کاملا طبیعی است. برای رفع این ضعف بهتر است از غذاهای مقوی استفاده کنید. همچنین باید در طول روز غذای بیشتری بنوشید. در زیر مهمترین نگرانی های تغذیه ای آورده شده است.
خوردن سبزیجات و میوه ها یکی از بهترین مواد بعد از این روش است. ویتامین های موجود در این غذاها برای بدن بسیار مهم هستند.
تامین پروتئین بدن از دیگر روش های مراقبت پس از جراحی لیپوماتیک است. این عنصر ضروری می تواند توسط بدن از طریق ماهی، مرغ، حبوبات و … تامین شود.
پس از این روش باید پروبیوتیک ها نیز مصرف شود. خوردن ماست و غذاهای تخمیر شده می تواند به شما در این امر کمک کند.
یکی دیگر از روش های مرتبط با رژیم غذایی برای مراقبت پس از لیپوماتیک استفاده از آهن و ویتامین 12 است. خوردن تخم مرغ و ماهی نیز برای رفع این مشکل توصیه می شود.

مطالب مرتبط :  درمان غبغب با مزوتراپی

آسپیراسیون چگونه انجام می شود؟

آسپیراسیون چگونه انجام می شود؟

در این عمل از بی حسی موضعی استفاده می شود. ابتدا جراح چندین برش کوچک زیر چانه ایجاد می کند و سپس پوست را بالا میکشد تا چربی اضافی این ناحیه را از بین ببرد. جراح لوله های نازکی به نام کانولا را از طریق این برش ها وارد می کند تا با استفاده از مکش، چربی را از این لوله ها استخراج کند. اگر در این عمل لیفت گردن نیز انجام شود، پوست گردن در پشت گوش کشیده می شود و ماهیچه های این ناحیه سفت می شوند. در صورت تمایل بیمار می توان از این چربی تخلیه شده به عنوان پرکننده برای تزئین نواحی دیگر مانند لب ها یا گونه ها استفاده کرد. ساکشن غبغب به تنهایی کمتر از یک ساعت طول می کشد، اما اگر این روش با سایر روش های زیبایی ترکیب شود، زمان بیشتری می برد.
مانند سایر جراحی ها، رقیق کننده های خون نباید تا حدود 2 هفته قبل از جراحی استفاده شود. زیرا این داروها باعث افزایش خونریزی حین جراحی می شوند.
سیگار کشیدن نیز باید قبل از جراحی قطع شود، زیرا تاثیر منفی بر بهبود زخم دارد.
در صورت نیاز به انجام آزمایشات قبل از عمل، متخصص شما را بیشتر راهنمایی خواهد کرد.

مطالب مرتبط :  وجود غبغب چه مشکلی ایجاد می کند