تکنیک های جراحی زیبایی پلک

جراحی پلک شامل برداشتن پوست اضافی و بافت چربی که باعث ایجاد ظاهر افتادگی و باد کردگی پلک می‌شود و به دنبال آن سفت شدن و بلند کردن ماهیچه‌های پلک انجام می‌شود. این تکنیک ها به طور قابل توجهی تقارن و جذابیت کلی زیبایی شناسی صورت را بهبود می بخشد و تأثیرات زمان را برای بازگرداندن ظاهری جوان، شاداب و استراحت معکوس می کند.

دو تکنیک اولیه بلفاروپلاستی وجود دارد:

لیفت پلک پایین

ایده آل برای اصلاح افتادگی و افتادگی پلک پایین و کیسه های زیر چشم است، لیفت پلک پایین شامل برشی است که در خط مژه تحتانی ایجاد می شود، که از طریق آن دکتر پوست اضافی را جدا می کند و هرگونه نیاز را انجام می دهد. 

لیفت پلک پایین

لیفت پلک فوقانی

 این روش شامل برشی است که در چین طبیعی پلک فوقانی ایجاد می شود، که دکتر رسوبات چربی را حذف یا تنظیم می کند، پوست اضافی را از بین می برد و ماهیچه ها و/یا پوست مناسب را سفت می کند.

مطالب مرتبط :  آیا جراحی پلک در دوران بارداری برای بانوان ممکن است؟

جراحی پلک بالا و پایین ممکن است به عنوان روش های انفرادی، همراه با یکدیگر، یا به عنوان روش های کمکی با سایر جراحی های جوانسازی صورت (مانند لیفت ابرو، لیفت صورت، لیفت گردن) انجام شود. جراحی پلک معمولاً به صورت سرپایی با دوره نقاهت تقریباً یک هفته انجام می شود. پس از عمل جراحی پلک خود، ضروری است که از محافظت مناسب در برابر آفتاب استفاده کنید و تا زمانی که روند بهبودی کامل شود، از عینک آفتابی تیره استفاده کنید. می‌توانید از کمپرس سرد، پماد و دارو برای کمک به کبودی، سوزش، خشکی چشم و تورم بعد از بلفاروپلاستی استفاده کنید.

جوانسازی پلک

هنگامی که دکتر خود را برای مشاوره می بینید، او کل ناحیه پلک شما از جمله موقعیت ابروی شما را در نظر می گیرد. پوشاندن پلک بالایی شما و علائم مرتبط با آن (از جمله انسداد بینایی و تحریک پلک بالایی) نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهند گرفت. دکتر شما همچنین می خواهد بداند که آیا پلک های شما در صبح پف کرده است یا خیر.

مطالب مرتبط :  لیفت صورت با هایفوتراپی

با بالا رفتن سن، ابرو اغلب ریزش می کند، این یک دلیل شایع برای پوشاندن پلک بالایی است. برای نتایج مطلوب ممکن است نیاز به تغییر موقعیت ابرو با لیفت ابرو باشد. لیفت پلک پایین می تواند برای کاهش پف پلک پایین و کیسه ها استفاده شود. 

جوانسازی پلک

تکنیک جراحی

جراحی برای اصلاح پوشاندن پلک بالا، پف کردگی و پیری ممکن است تحت بی حسی موضعی در کلینیک دکتر شما انجام شود. جراحی پلک پایین، که اغلب همراه با لیفت پلک فوقانی انجام می شود، تحت بیهوشی عمومی در بیمارستان نیز ممکن است انجام شود.

مطالب مرتبط :  عوارض و خطرات جراحی غبغب

بلفاروپلاستی پلک بالا

اگر بلفاروپلاستی پلک بالا به تنهایی انجام شود، می توان آن را با بی حسی موضعی انجام داد. پوست و عضله زیرین برداشته می‌شوند تا حضور کلاهک را کاهش دهند و پلک بالایی را باز کنند، این ممکن است برای سال‌ها از دید پنهان مانده باشد. پزشک شما در مورد برداشتن چربی در ناحیه پلک بسیار محافظه کارانه عمل می کند، زیرا در دراز مدت، این امر می تواند منجر به پوکی بیش از حد شود. در زمان مشاوره به شما توصیه می شود که چه مقدار چربی باید حذف شود. جراحی کمتر از یک ساعت طول می کشد. 

بلفاروپلاستی پلک پایین

دکتر شما به طور منظم چهار نوع مختلف بلفاروپلاستی پلک پایین را انجام می دهد. بلفاروپلاستی پلک پایین شما متناسب با نیاز شما انجام می شود. به طور کلی، دکتر کیسه پلک پف کرده را مجدداً تنظیم می کند تا یک انتقال صاف بین پلک و گونه ایجاد کند. این می تواند در جوانسازی پلک پایین و میانه صورت بسیار موثر باشد.

مطالب مرتبط :  لیفت با نخ کاگ

بلفاروپلاستی پلک پایین

ریکاوری بعد از عمل

بیمارانی که جراحی پلک بالایی را در کلینیک دکتر حاذق خود انجام می دهند ممکن است بلافاصله پس از جراحی با خانواده یا دوستان خود همراه میشوند. کمپرس یخ را باید به طور مرتب در اولین عصر در خانه روی چشم ها قرار داد.

به طور معمول، بیماران ممکن است به مدت 10 تا 14 روز دچار کبودی یا تورم خفیف در اطراف چشم شوند. برخی از جراحان ممکن است اجتناب از آرایش را برای 2 تا 3 هفته توصیه کنند. ممکن است بلافاصله عینک زده شود، اما بسته به ترجیحات جراح، ممکن است به بیماران دستور داده شود تا چند هفته از لنزهای تماسی خودداری کنند.

مطالب مرتبط :  تفاوت بوتاکس و فیلر پوستی چیست؟

عوارض بلفاروپلاستی نسبتا نادر است. مسئله اصلی که باید در نظر گرفت برداشتن بیش از حد پوست پلک بالایی است که در نتیجه بستن چشم مشکل ایجاد می کند. این به نوبه خود ممکن است باعث خشکی چشم مزمن شود و خطر آسیب به قرنیه را به همراه داشته باشد. به همین دلیل، برداشتن محافظه کارانه پوست توصیه می شود. سایر عوارض شامل پتوز پلک (به دلیل آسیب عضلات بالابر)، عدم تقارن پلک ها یا کوری است که بسیار نادر است.

چه مدت به مرخصی کار نیاز دارم؟

معمولاً یک یا دو هفته بعد از جراحی انتظار کبودی وجود دارد. تقریباً 50 درصد بیمارانی که جراحی پلک فوقانی انجام داده اند پس از یک هفته از نظر اجتماعی قابل قبول هستند. بسیار نادر است که بعد از دو هفته کبودی باقی مانده از بلفاروپلاستی پلک بالا یا پایین وجود داشته باشد.