روش های کاهش درد لیفت غبغب

هیچ بخشی از بدن نسبت به صورت مستعد ابتلا به اثرات آرایشی پیری نسبت به صورت نیست. با چهره های ما که به طور مداوم در معرض خورشید و سایر عوامل قرار می گیرد ، اینجاست که اولین و چشمگیرترین علائم پیری به طور معمول ظاهر می شود. خطوط ، چین و چروک و پوست خنجر از جمله شایع ترین و ناامید کننده ترین شکایات است و باعث می شود زن و مرد بی شماری به دنبال درمان های ضد پیری برای بازگرداندن ظاهری جوان تر باشند.

غبغب هم یکی از مناطق صورت و گردن است که افزایش سن، ژنتیک، شلی پوست و جاذبه زمین در ایجاد آن تاثیر گذار است. لیفت غبغب یکی از روش های غیر تهاجمی درمان این مشکل است که عده ی بسیاری آن را انتخاب می کنند اما از عوارض و درد آن نگرانند. از همین رو در این مطلب شما را با روش های کاهش درد لیفت غبغب و مراقبت های قبل و بعد از آن آشنا خواهیم کرد.

مطالب مرتبط :  لیفت صورت با تزریق چربی

همانطور که گفتیم برای از بین بردن غبغب راهکارهای مختلفی وجود دارد که یکی از معمول ترین آنها لیفت غبغب که یکی از روش های لیفت صورت می‌باشد، است. این روش درمانی دردناک نیست ، اما ممکن است به دلیل تحریک کلاژن احساس گرمی در زیر سطح پوست را تجربه کنید.

روش های کاهش درد لیفت غبغب سبب می شود تا شما به هنگام انجام لیفت درد کمتری داشته باشید. در ادامه مطلب روش های کاهش درد لیفت غبغب را بررسی می کنیم

استفاده از سر کننده موضعی

قبل از آغاز درمان و انجام لیفت غبغب پزشک مربوطه یک کرم بی حس کننده موضعی را برای رفع کامل هرگونه ناراحتی و درد بروی ناحیه گردن شما میمالد.

استفاده از کمپرس سرد

یکی از روش های کاهش درد لیفت غبغب این است که بلافاصله پس از درمان، بسته های کمپرس سرد را به روی گردن به آرامی بمالید تا به کاهش تورم و کبودی کمک کند. اینکار را تا چندین ساعت پس از انجام لیفت انجام دهید.

مطالب مرتبط :  مراقبت های بعد از لیفت پلک

مصرف مسکن ها و استامینوفن

اگر پس از لیفت درد داشتید، یکی از روش های کاهش درد لیفت غبغب استفاده از مسکن های بدون نسخه از جمله استامینوفن (تیلنول) است که در صورت درد/حساسیت خوب است که مصرف شود. در صورت امکان ، آسپرین و NSAID ها (Motrin ، Aleve ، Advil ، Ibuprofen) را به مدت 3 روز پس از عمل خودداری کنید.

ثابت نگه داشتن گردن

از دیگر مهم ترین روش های کاهش درد لیفت غبغب این است که پس از انجام لیفت زیاد سر و گردن خود را تکان ندهید و سعی کنید که در حالتی ثابت و ساکن در اولین ساعات انجام لیفت گردن خود را مگه دارید.

روش های کاهش درد لیفت غبغب

مراقبت های قبل از انجام لیفت غبغب

2 هفته قبل :

مطالب مرتبط :  رفع ورم بعد از بوکال فت

• از مصرف (مگر اینکه از نظر پزشکی لازم باشد) داروهای آسپرین ، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانندIbuprofen ، Aleve ، Advil ، Motrin یا مکمل هایی مانند زگیل سنت جان ، ویتامین E ، روغن ماهی/امگاروغن دانه 3/کتان یا ملاتونین خودداری کنید. این عوامل ممکن است خطر کبودی و خونریزی را افزایش دهند. تیلنول است قابل قبول لطفاً به داروی Cosmetiq اجازه دهید آیا شما از هر دارویی مانند رقیق کننده خون استفاده می کنید ،

این ممکن است خطر کبودی و/یا خونریزی شما را افزایش دهد.

1 هفته قبل:

• از هرگونه محصول موضعی مراقبت از پوست که ممکن است پوست شما را تحریک کند مانند اسید گلیکولیک ، اسید سالیسیلیک یا اسیدهای رتینوئیک (رتینول) استفاده نکنید.

• اگر تزریق پوستی اخیر ، آکنه فعال یا درد سرد در منطقه درمانی دارید ، لطفاً با پزشک خود مطرح کنید.

1 روز قبل:

• برای به حداقل رساندن خطر تورم و کبودی باید آرنیکا خوراکی مصرف شود.

مطالب مرتبط :  ماساژ بعد از بوکال فت

• اگر سابقه ای بیش از 3 بار سرماخوردگی را در طی ماه قبل دارید لطفاً به پزشک اطلاع دهید.

روز انجام لیفت:

• از داروهای بی حسی محلی برای به حداکثر رساندن راحتی شما در طول عمل استفاده می شود. بیشتر بیماران

یک احساس خفیف تا متوسط را با تزریق بی حس گزارش دهید. بحث در مورد هر چیز مهم است

حساسیت یا حساسیت به لیدوکائین ، نووکائین یا اپی نفرین را با پزشک خود قبل از درمان مطرح کنید.

• طبیعی است که برخی از حساسیت های خفیف تا متوسط یا احساس درد را تجربه کنید. شما

ممکن است تیلنول را مصرف کند یا از بسته های یخ در صورت نیاز برای راحتی استفاده کند.

• تورم خفیف تا متوسط را می توان انتظار داشت ، که باید طی چند روز از بین برود. یخ در صورت نیاز

برای روز اول و از فشرده سازی گرم بعد از روز اول برای ارتقاء سریعتر بهبودی استفاده کنید.

مطالب مرتبط :  وجود غبغب چه مشکلی ایجاد می کند

• انتظار کبودی خفیف تا متوسط را داشته باشید ، که به طور معمول 7-10 روز طول می کشد تا برطرف شود.

• بلافاصله پس از عمل ژل یا پماد Arnica را بمالید. در صورت لزوم استفاده کنید.

آیا می توان بعد از لیفت غبغب ورزش کرد؟

به دنبال لیفت غبغب با نخ ، بیماران قادر به از سرگیری اکثر فعالیت های روزانه خود هستند ، اما باید از فعالیت بدنی و ورزش شدید برای حدود یک هفته یا تا زمانی که توسط پزشک شما توصیه می شود ، اجتناب کنید. بیماران همچنین باید قرار گرفتن در معرض آفتاب و مصرف الکل را به حداقل برسانند. پزشک  شما همچنین دستورالعمل های مراقبت از لیفت  را در اختیار شما قرار می دهد ، که احتمالاً شامل اجتناب از غوطه ور شدن صورت شما در آب و خوابیدن در پشت شما خواهد بود.