شرایط لازم برای لیفتینگ صورت

لیفتینگ صورت سالهاست که استاندارد طلایی در جوانسازی صورت بوده است. با انجام عمل لیفت صورت که به افراد کمک می‌کند ۱۰ تا ۱۵ سال جوان‌تر به نظر برسند، جای تعجب نیست که یکی از محبوب‌ترین روش‌های جراحی پلاستیک برای مردان و زنان باشد. در واقع، 123685 لیفت صورت تنها در سال 2019 انجام شده است.

لیفت صورت، که به عنوان ریتیدکتومی نیز شناخته می شود، به طور قابل توجهی علائم قابل مشاهده پیری را در صورت کاهش می دهد، چین و چروک های عمیق، چین و چروک ها، ران ها و شلی را اصلاح می کند تا ظاهری سفت تر، زیباتر و جوان تر را بازیابی کند. اگر شما مانند اکثر افرادی هستید که این روش را در نظر می گیرند، احتمالاً از خود می پرسید: “از کجا می دانید که آیا به لیفت صورت نیاز دارید یا خیر؟”

در اینجا برخی از عوامل کلیدی که باید هنگام تصمیم گیری در نظر بگیرید و شرایط لازم برای لیفتینگ صورت

مطالب مرتبط :  بهترین مرکز برای انجام لیفت صورت

 آورده شده است.

سن شناسنامه ای

زمانی که به این فکر می کنید که آیا لیفت صورت انجام دهید یا نه، سن احتمالاً اولین عاملی است که به ذهن می رسد. افزایش سن به روش‌های متفاوتی بر افراد، بسته به ژنتیک، رژیم غذایی، نوع پوست، قومیت و عوامل دیگر تأثیر می‌گذارد. اگرچه اکثر عمل های لیفت صورت (66 درصد) بر روی افراد 55 ساله و بالاتر انجام می شود، اما بسیاری از آنها در 40 سالگی و اوایل 50 سالگی لیفت صورت نیز انجام می دهند (32 درصد).

سن واقعاً فقط یک عدد است، و اینکه آیا لیفت صورت برای شما منطقی است یا خیر، بیشتر به علائم فردی پیری شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر در دهه 40 خود با چین های عمیق و پوست شل و افتاده در اطراف نیمه پایینی صورت و گردن خود هستید، لیفت صورت بدون در نظر گرفتن سن شما می تواند گزینه خوبی باشد.

به همین ترتیب، بیماران اغلب می پرسند: “آیا من برای لیفت صورت خیلی پیر شده ام؟” در مطب ما، جراحان پلاستیک صورت ما لیفت صورت را روی بیماران 70 و 80 ساله انجام داده اند. هنگام تعیین اینکه آیا فردی کاندید مناسبی برای لیفت صورت است یا خیر، سوال مهمتری که باید بپرسید این است که “آیا از سلامت کلی خوبی برخوردار هستید و از مشکلات سلامتی فارغ هستید؟” به جای اینکه تصمیم را بر اساس سن خود قرار دهید.

مطالب مرتبط :  هزینه جراحی غبغب

زمان ریکاوری

علاوه بر سن خود، در نظر داشته باشید که آیا زمان مناسب برای لیفت صورت شما مناسب است یا خیر. آیا زمان استراحت کافی برای بازیابی خواهید داشت؟ داشتن زمان استراحت کافی برای بهبودی و بهبودی برای دستیابی به نتایج بهینه ضروری است، بنابراین مهم است که زمان تصمیم گیری خود را در نظر بگیرید. در دوران کووید-19، افراد بی‌شماری می‌دانند که زمان استراحت برای بهبودی پس از جراحی پلاستیک، یک مزیت غیرمنتظره کار کردن در خانه است.

نشانه های پیری

رایج ترین نکته در شرایط لازم برای لیفتینگ صورت این است که آیا شما علائم پیری را تجربه و ارزیابی می کنید. آیا متوجه افتادگی و چروک شدن پوست شده اید؟ خطوط صورت و چین های عمیق تشکیل می شود؟ شلی گردن یا گردن؟ لیفت صورت این مشکلات رایج را با انجام موارد زیر برطرف می کند:

مطالب مرتبط :  وجود غبغب چه مشکلی ایجاد می کند؟

از بین بردن پوست شل و اضافی

کاهش چین و چروک های عمیق

سفت کردن گوشه های آویزان دهان

بهبود نیم رخ، فک و خط گردن

بلند کردن و به حداقل رساندن جفت و چانه دوتایی

چه کسی کاندیدای خوب برای لیفت صورت است؟

ادر شرایط لازم برای لیفتینگ صورت باید به این موضوع هم فکر کرد که چه کسانی کاندیدای خوبی برای لیفت صورت هستند؟ کاندیدای ایده آل لیفت صورت افرادی دارای چروک قابل مشاهده در صورت مانند چین و چروک، چین و چروک عمیق، گردن، افتادگی پوست و شلی گردن است. برای اینکه کاندیدای خوبی در نظر گرفته شوید، باید یک فرد غیر سیگاری با سلامت کلی و با انتظارات واقع بینانه از نتایج لیفت صورت خود باشید.

مطالب مرتبط :  دلایل به وجود آمدن غبغب

به یاد داشته باشید، اگرچه اکثر بیماران لیفت صورت در سنین 50 تا 70 سالگی خود هستند، اما اگر علائم پیشرفته پیری را تجربه کنید، سن درست یا غلطی وجود ندارد. تجربه یکی از بیماران لیفت صورت را بخوانید که این عمل را انجام داد:

من 60 ساله هستم، احساس می کنم 30 ساله هستم و به نظر می رسد که 70 ساله هستم … وقتش بود. من اکنون هفت ماه پس از لیفت صورت عمل جراحی را 100٪ ارزیابی می کنم. هر نتیجه ای که از این جراحی می خواستم به آن رسیدم. لیفت صورت برای من جراحی عالی بود زیرا چندین ناحیه هدف داشتم که می‌خواستم اصلاح شوند و بیشتر آنها با پوست افتاده و صاف سروکار داشتند.

اکنون که آن پوست اضافی دور چشم، صورت و گردنم از بین رفته است، دوباره احساس می کنم خود واقعی ام هستم. برای این نتایج صدها بار دیگر مراحل جراحی و بهبودی را طی می کردم. براستی.”

مطالب مرتبط :  دوران نقاهت جراحی غبغب

این که علائم پیری شما چقدر پیشرفته است و چگونه بر عزت نفس شما تأثیر می گذارد، می تواند یک عامل تعیین کننده هنگام بررسی لیفت صورت باشد. برای علائم کمتر پیشرفته پیری صورت، برخی از بیماران از درمان‌های زیبایی غیرجراحی مانند بوتاکس و پرکننده‌ها برای بهبود ظاهر خود بدون جراحی استفاده می‌کنند.

از مشاوره خود حداکثر بهره را ببرید. با این چک لیست جامع آماده شوید تا به شما کمک کند تا همه سوالات درست را بپرسید.

نتایج مورد نظر

گزینه های درمانی مختلفی در دسترس است و بهترین مناسب برای شما بستگی به نتیجه دلخواه شما دارد. برخی از افراد ترجیح می دهند ابتدا روش های کم تهاجمی را بررسی کنند که نتایج مشابهی به دست می آورند. به عنوان مثال، لیفت سی لیفت، یک لیفت صورت مایع غیرجراحی که به طور انحصاری در متخصصین صورت و بدن گ موجود است، یک گزینه عالی برای افرادی است که هنوز برای جراحی آماده نیستند.