عوارض احتمالی برای جراحی بوکال فت

چربی دهان یا چربی لب نوعی چربی عمیق به نام چربی بوکال است. این چربی منجر به این می شود که گوشه بیرونی لب پر شده و برآمدگی استخوان گونه در زیر این چربی پنهان شده و قابل مشاهده نیست. در درمان بوکال فت، چربی قسمت پایین لب را از بین می برد و استخوان گونه ها را نمایان می کند. این عمل باید توسط جراح مجرب و آشنا به علم زیبایی شناسی انجام شود تا تعادل صورت برقرار شود و تقارن صورت حفظ شود. چربی لب منشا جنینی دارد و چربی زیر پوستی محسوب نمی شود، بنابراین مقدار آن با افزایش یا کاهش وزن تغییر نمی کند.

اما تاثیر عمل در افراد چاق بیشتر محسوس خواهد بود و تغییرات بیشتر محسوس خواهد بود. چربی لب را نمی توان با ورزش یا رژیم غذایی از بین برد و تنها راه از بین بردن آن جراحی است. اما این عمل مانند هر روش تهاجمی دیگری دارای عوارضی است که قبل از اقدام به عمل باید از عوارض احتمالی برای جراحی بوکال فت آگاه باشید.

مطالب مرتبط :  پوسته پوسته شدن ابرو

فرآیند جراحی چربی بوکال

پزشک برای این عمل از داروهای آرام بخش یا بی حسی موضعی استفاده کرده و از بیهوشی کامل استفاده نمی شود.

این روش 60 تا 90 دقیقه طول می کشد. در طول عمل دردی احساس نخواهید کرد.در عرض چند ساعت پس از عمل باید تحت نظر پزشک باشید. وقتی پزشک وضعیت عمومی شما را طبیعی اعلام کرد، مرخص می شوید و می توانید به خانه بروید.در این روش از بخیه های قابل جذب استفاده می شود و برش داخل دهان خواهد بود. بنابراین هیچ اثری از زخم یا بخیه روی صورت وجود ندارد.در قسمت بالایی دندان مولر دوم فوقانی 4-2 سانتی متر داخل دهان تشریح شده و چربی بوکال از این ناحیه خارج می شود.حتما در چندین جلسه مشاوره قبل از جراحی شرکت کنید و از پزشک خود توضیح کامل در مورد جراحی و مراقبت های قبل و بعد از جراحی بخواهید.

مطالب مرتبط :  لیفت چشم با جراحی پلک بالا

عوارض جراحی برداشتن چربی بوکال

این عمل یکی از روش های کم خطر و کم عارضه محسوب می شود، اما نمی توان تعدادی از عوارض احتمالی را نادیده گرفت.

1.ایجاد سفتی موقت در استخوان فک

در صورت بروز این حالت، فرد احساس می کند که فک به شدت حرکت می کند و گویی مسدود شده است. همچنین ممکن است استخوان فک بی حس شده باشد.

2.محدودیت حرکات سر و گردن

3.تورم: یکی دیگر از عوارض این روش تورم فک و صورت است. پس از جراحی، قطعاً مقداری ورم خواهید داشت و این طبیعی است، اما اگر این تورم بیش از حد بزرگ یا دردناک شد، باید به پزشک خود اطلاع دهید. برای کاهش یا از بین بردن تورم طبیعی صورت پس از جراحی، می توانید از ژل صورت یا داروهای ضد التهاب استفاده کنید. البته بعد از مدتی این تورم از بین می رود و جای نگرانی نیست.

مطالب مرتبط :  لیفت صورت به روش آندوسکوپی چیست

4.عفونت

یکی دیگر از عوارض جانبی احتمالی این روش عفونت است. اگر مراقبت های بعد از عمل یا دوره نقاهت را به درستی دنبال نکنید، احتمال عفونت زیاد خواهد بود. استفاده منظم از دهانشویه، آنتی بیوتیک ها و بهداشت دهان کمک زیادی به پیشگیری از عفونت می کند.

5.خونریزی

اگر غذای جامد بخورید یا ورزش های سخت و سنگین انجام دهید باعث آسیب و آسیب به زخم می شود و احتمال خونریزی از زخم وجود دارد.

6.درد بی وقفه

اگر مراقبت های قبل و بعد از عمل را به درستی انجام ندهید، درد در ناحیه عمل اجتناب ناپذیر خواهد بود. در صورت احساس درد شدید، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

7.عدم تقارن گونه ها

اگر پزشک به اندازه کافی حرفه ای نباشد یا اینکه فرد محل عمل را دستکاری کرده باشد، احتمال عدم تقارن گونه ها وجود دارد.

8.افتادگی گونه

اگر مراقبت های بعد از عمل به درستی رعایت نشود، احتمال افتادگی گونه وجود دارد. علاوه بر این، افزایش سن یکی دیگر از عواملی است که باعث افتادگی گونه ها می شود.\

مطالب مرتبط :  فرق لیفت و لمینت ابرو چیست؟

8.آسیب به ماهیچه های صورت

در صورت عدم مهارت پزشک می تواند به عضلات صورت آسیب برساند و عوارض جبران ناپذیری ایجاد کند. پس در انتخاب پزشک و کلینیک دقت کنید.

عوارض و مضرات جراحی حذف چربی بوکال

افرادی که عاشق استفاده از رفع چربی بوکال هستند، این روش یک تصمیم شخصی است و این شما هستید که تصمیم می گیرید از این روش زیبایی استفاده کنید و از مزایای این روش زیبایی بهره مند شوید.علاوه بر این، در برخی موارد ممکن است سوالاتی مانند اینکه آیا این روش زیبایی برای فرد خطرات و عوارضی را به همراه دارد، ذهن افراد را تحت تاثیر قرار دهد.

در پاسخ به این سوال باید گفت که قبل از انجام این عمل، متخصص زیبایی و تکنسین پزشکی شما را در جریان این عمل قرار می دهد و جزئیات این عمل را برای شما توضیح می دهد و در پایان از شما می خواهند که فرم های رضایت نامه را پر کنید. . خطرات احتمالی حذف چربی صورت در صورت انجام توسط یک مرکز غیرمجاز یا اپراتور غیر ماهر ممکن است شامل موارد زیر باشد، اما محدود به آنها نیست:

 • خطرات بی حسی موضعی
 • تورم بعد از جراحی برداشتن چربی بوکال
 • عدم تقارن در دو طرف صورت
 • خونریزی
 • ترومبوزهای وریدی عمقی
 • عوارض قلبی و ریوی
 • تجمع مایع (سروما)
 • هماتوم
 • عفونت
 • آسیب مجرای بزاقی
 • آسیب به شاخه های عصب صورت که منجر به ضعف موقت یا دائمی عضلات صورت می شود.
 • بی حسی یا سایر تغییرات در حس
 • درد مداوم
 • بهبود ضعیف زخم
 • نیاز احتمالی به عمل مجدد
 • تورم بلند مدت
 • نتیجه زیبایی شناختی نامطلوب یا حداقل تغییرات
مطالب مرتبط :  روش های کاهش درد لیفت غبغب

این خطرات و سایر خطرات قبل از رضایت شما به طور کامل مورد بحث قرار خواهند گرفت. مهم است که تمام سوالات خود را مستقیماً با پزشک خود در میان بگذارید.