فرق لیفت و لمینت ابرو چیست؟

به عمل فرم دادن و بلند کردن ابروها با استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک، لیفت ابرو گفته می شود. لیفت ابرو علاوه بر زیبایی ابروها و صورت باعث تقویت ابروها نیز می شود. در این روش ابروها به سمت بالا کشیده می شوند. هنگام استفاده از لیفت ابرو، دیگر محدودیتی برای آرایش، شنا، نماز و وضو وجود ندارد.

اگر ابروهای کم پشت یا ابروهایی با رشته های نازک و درهم دارید، تکنیک لیفت ابرو می تواند ابروهای شما را بلند کند تا ابروهای شما ضخیم تر و زیباتر به نظر برسد. به لطف این روش، دیگر نیازی به استفاده از لوازم آرایشی مانند مداد و سایه ابرو ندارید و مدام آنها را بزرگ می کنید.

روش لیفت ابرو

لیفت ابرو یکی از روش های جدید و بدون دردسر برای جلوه زیبایی به ابروهای شماست که این روزها در بین خانم های زیبا طرفداران زیادی دارد. باید توجه داشته باشید که این روش عملکرد متفاوتی با فرم دادن به ابرو دارد و نباید اشتباه گرفته شود. در هاشور، یک میکاپ آرتیست ابرو با پوست صورت کار می کند و از تکنیک های میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن برای طراحی، کانتور و فرم دادن به ابروها استفاده می کند. این در حالی که لیفتینگ یک کار ساده و آسان است که با مواد مراقبتی خاص و برس انجام می شود. اول از همه به خاطر داشته باشید که برای لیفت ابرو باید به آرایشگاه های معتبر مراجعه کنید. زیرا یک کار تخصصی است و نیاز به حضور یک آرایشگر حرفه ای دارد تا لیفت را به درستی انجام دهد و باعث آسیب و ریزش ابرو نشود. هنگام بالا کشیدن ابرو ابتدا با برس مخصوص ابرو، ابروها را فیکس می کنند و سپس به کمک چسب مخصوص لیفتینگ که یک ماده گیاهی و ارگانیک است، بالا آورده و در موقعیت مورد نظر ثابت می شوند. مدت زمان لازم برای این کار 15 تا 20 دقیقه است که در این مدت باید چسب روی ابرو باقی بماند. در نهایت ابروها با مواد ثابت کننده تمیز می شوند. در صورت تمایل می توانید پس از اتمام کار روی ابروها رنگ بزنید. از ماده ای به نام کراتین مایع نیز می توان برای لیفت ابرو استفاده کرد. در آرایشگاه ها ابروها با این مواد شکل می گیرند و به آنها مدل هاشور می دهند. این یک راه آسان و ایمن برای بالا بردن ابروهای شماست. این روش ابروها را از حالت نامرتب خارج کرده و آنها را مرتب و دخترانه می کند و ابروهای شما را مرتب و پرپشت می کند.

مطالب مرتبط :  اهمیت انتخاب یک جراح پلک خوب
مطالب مرتبط :  تفاوت لیفت ابرو با لمینت ابرو

استفاده از صابون لیفت ابرو

لیفت ابرو با صابون یکی از روش های فرم دادن به ابرو است که می توانید خودتان در خانه با استفاده از صابون زیبایی انجام دهید. می توانید از یک برس مرطوب با رطوبت بسیار کم روی صابون استفاده کنید و آن را روی ابروهای خود بمالید. صبر کنید تا صابون روی ابروهایتان خشک شود، سپس آن را با یک شانه ریمل تمیز شانه کنید. اگر ذرات صابون روی ابروها باقی ماند، آنها را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. با این روش می توانید ابروهای خود را مانند هاشور شانه و حالت دهید و به راحتی لیفت ابرو را انجام دهید. اگرچه این روش دوام ندارد، اما به مرتب کردن ابروها کمک می کند.

لمینت ابرو

مانند لیفت ابرو، لمینت ابرو راهی برای فرم دادن، ضخیم شدن و اصلاح نامتقارن ابروها است. باید گفت که عمل لمینت ابرو در آرایشگاه ها نیز مانند لیفت ابرو انجام می شود و آرایشگر با استفاده از مواد گیاهی و ارگانیک و چسب، ابروها را به سمت بالا فرم می دهد.

مطالب مرتبط :  عدم تقارن پلک در عمل بلفاروپلاستی

تفاوت بین لیفت ابرو و لمینت ابرو

اصلاح و بلند کردن ابروها را لیفت ابرو و کراتینه کردن و تقویت موهای ابرو را لمینت می نامند. لمینت معمولاً یک فرآیند گیاهی است و مواد مورد استفاده حاوی رنگدانه های رنگی هستند و استفاده از آنها روی ابروها و مژه ها باعث ضخیم شدن موها می شود. این روش برای افرادی که ابروهای کرکی و رنگ پریده دارند مناسب است. در نهایت با کمک یک لمینت می توان ابروها را رنگارنگ تر و زیباتر دید.

ماندگاری لیفت ابرو و لمینت

این روش ها کوتاه مدت هستند و بسته به سرعت رشد ابروها، در عرض 30 تا 45 روز به ابروهای شما حالت و حجم می دهند. استفاده از آب به صورت در طول روز پس از عمل لیفت و لمینت ابرو توصیه نمی شود، زیرا آب تارهای ابرو را چسبانده و نتیجه کار را تحت تاثیر قرار می دهد. بعد از 24 ساعت می توانید صورت خود را بشویید و دیگر نگران نباشید زیرا پس از شستن تارهای ابرو از هم جدا شده و نتیجه را خواهید دید. یکی از مزایای این روش این است که بعد از پایان کار می توانید با خیال راحت از نتیجه لذت ببرید و نیاز به مراقبت خاصی ندارد.

مطالب مرتبط :  عوارض جانبی جراحی پلک

تفاوت بین لیفت ابرو و لمینت

تکنیکی که به تازگی وارد دنیای آرایشگری و مد شده است می تواند در لیفت، فرم دادن و پرپشت شدن ابروها بسیار کمک کننده باشد. در اصل، لیفت ابرو به معنای بلند کردن موقت ابروها با مواد ارگانیک و ایمن است. در این روش هر تار ابرو تقویت می شود. یکی از مزایای این روش کراتینه شدن ابروها است که باعث ضخیم تر به نظر رسیدن آنها می شود. لیفت ابرو علاوه بر بلند کردن و فرم دادن به ابروها، شکل ابرو را شبیه ابروهای رگه‌دار می‌کند. برای افرادی که ابروهایی با رشته های نازک یا جهت بی دقت دارند، این روش می تواند ابروهای آنها را با فرم دادن به سمت بالا پرتر کند.اما  لمینت معمولاً یک فرآیند گیاهی است و مواد مورد استفاده حاوی رنگدانه های رنگی هستند و استفاده از آنها روی ابروها و مژه ها باعث ضخیم شدن موها می شود. این روش برای افرادی که ابروهای کرکی و رنگ پریده دارند مناسب است. در نهایت با کمک یک لمینت می توان ابروها را رنگارنگ تر و زیباتر دید.

مطالب مرتبط :  معرفی صابون های بعد از لیفت ابرو

لیفت و لمینت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

 اگر شما از آن دسته خانم هایی هستید که به طور مرتب از ژل ابرو و ریمل ابرو می زنید، بهتر است لیفت ابرو انجام دهید. با لیفت ابرو با مواد، برخلاف لیفت ابرو با جراحی که پوست را تحت تاثیر قرار می دهد، تمام حواس آرایشگر بر روی ابروهای شما متمرکز می شود. این روش کاملا بی خطر است و اثر مادام العمر ندارد. شما می توانید با خیال راحت 24 ساعت پس از لیفت ابرو با این ماده دوش بگیرید. مدت زمان لیفت و لمینت ابرو از 60 تا 75 روز است و بستگی به رشد ابروهای شما دارد.