لیفت ابرو با استفاده از لیزر

لیفت پیشانی روشی محبوب برای جوانسازی پیشانی و ابرو در بیمارانی است که می خواهند علائم پیری را اصلاح کنند. تغییر موقعیت ابرو و پیشانی نه تنها ابرو را بلند می کند و ناحیه چشم را افزایش می دهد، بلکه شکل جوانی را به خط ابرو باز می گرداند. جراحی لیفت ابرو با هدف بازگرداندن ظاهر طبیعی ناحیه فوقانی صورت که مطابق با بقیه قسمت های صورت است، انجام می شود. برای داشتن صورتی زیبا و متناسب، در لیفت صورت علاوه بر لیفت ابرو، لیفت غبغب را نیز انجام می دهند که در این روش با تخلیه غبغب تناسب لازم را ایجاد می کنند. روش های مختلفی برای لیفت ابرو وجود دارد که از آنجمله می توان به لیفت ابرو با استفاده از لیزر و لیفت با نخ اشاره کرد. هرچند در این کار لیفت پلک و بلفاروپلاستی یا جراحی پلک نیز می تواند انجام گیرد، اما در مقاله صرفا به لیفت ابرو با لیزر خواهیم پرداخت.

مطالب مرتبط :  مراحل لیفت غبغب

عمل لیفت ابرو معمولاً برای اصلاح علائم پیری انجام می شود که در آن چین های پیشانی و پایین آمدن ابرو باعث فرسودگی یا پیری ظاهری شده است. این ممکن است در افراد جوان ‌تر نیز رخ دهد، که منجر به شلوغی کمپلکس ابرو یا پلک می ‌شوند و ظاهری خسته و نگران ایجاد می ‌کند. با شلوغ کردن پلک ها، می تواند پوست پلک بالایی را نیز کلاه دار جلوه دهد و احساس پوست اضافی را ایجاد کند. کانتور ابرو نیز با از دست دادن قوس طبیعی آن تغییر می کند. لیفت ابرو فقط به دلایل زیبایی انجام نمی شود. در بسیاری از موارد، افتادگی ابرو می‌تواند بینایی را تحت تأثیر قرار دهد و بنابراین، عمل لیفت ابرو می ‌تواند به طور قابل توجهی میدان بینایی جانبی را بهبود بخشد. در این مقاله می خواهیم در مورد چگونگی انجام آن و خطرات احتمالی آن مطالبی را عنوان کنیم.

مطالب مرتبط :  لیفت صورت با میکرونیدلینگ

طریقه لیفت ابرو با استفاده از لیزر

همانطور که می دانید بوکال فت چربی بین استخوان گونه و استخوان فک در صورت شما است. این پدهای چربی به شکل گیری فرم صورت شما کمک می کند. برداشتن بوکال فت یک عمل جراحی برای برداشتن چربی در این ناحیه از صورت شما است. این کار می تواند ساختار استخوانی صورت شما، به خصوص استخوان گونه و نواحی توخالی بین گونه ها و خط فک را برجسته کند. گاهی اوقات به این روش کوچک کردن گونه نیز می گویند.

اگر بخواهیم طریقه لیفت ابرو با استفاده از لیزر را ببینیم، ابتدا باید ببینیم لیزر چگونه در پوست نفوذ می کند. هنگامی که لیزر بر روی پوست استفاده می شود، می تواند جذب، بازتاب، انتقال یا پراکنده شود. اثرات احتمالی مانند فتوترمال و فتوشیمیایی زمانی رخ می دهند که انرژی لیزر جذب شود. لایه برداری مجدد از گذشته با استفاده از لیزر CO2 انجام می شده است. این لیزر برای ریتید، اسکار آکنه و سایر علائم پیری نوری استفاده می شود. در طول موج 10600 نانومتر، در طیف مادون قرمز دور، انرژی ترجیحاً توسط آب درون سلولی و خارج سلولی جذب شده و باعث افزایش سریع و تبخیر بافت آن می گردد. به نظر می رسد که آسیب حرارتی در زیر ناحیه تبخیر باعث تخلیه و انقباض کلاژن می شود که به عنوان داربستی برای تشکیل و رسوب کلاژن جدید عمل می کند. کاربرد اصلی این لیزرها برای سفت کردن پوست ملایم برای مبارزه با شلی و ریتید است.

مطالب مرتبط :  تاثیرات لیفت صورت با نخ

لیفت ابرو تحت بی‌ حسی موضعی با آرام ‌بخشی عمیق یا بی ‌حسی آرام ‌بخش انجام می ‌شود. جراحی ممکن است یک تا دو ساعت طول بکشد. بهبودی مقداری تورم و کبودی ممکن است از هفت تا 10 روز طول بکشد. همانطور که برش های شما بهبود می یابد، مقداری خارش و احتمالاً بی حسی را مشاهده خواهید کرد. این علائم به مرور زمان کاهش می یابند. می توانید بعد از سه روز آرایش کنید. بخیه های شما طی 7 تا 10 روز کشیده می شود. فعالیت شدید به مدت سه هفته محدود می شود.

مطالب مرتبط :  لیفت با نخ PDO چگونه کار می کند؟

خطرات لیفت ابرو با استفاده از لیزر

مطمئناً هر عمل جراحی با خطراتی همراه هستند. در مورد عمل جراحی زیبایی نیز این خطرات به مراتب بیشتر خواهند بود. حال بگذارید به برخی از این خطرات اشاره کنیم. خطرات لیفت ابرو با استفاده از لیزر عبارتند از:

 • خطرات بیهوشی
 • خون ریزی
 • سوزش یا خشکی
 • عدم تقارن صورت
 • آسیب عصب صورت همراه با ضعف یا فلج
 • تجمع مایع
 • عفونت
 • ریزش مو در اطراف برش ها
 • بی حسی یا سایر تغییرات در احساس پوست یا خارش شدید
 • درد، که ممکن است ادامه یابد
 • بهبود ضعیف زخم
 • امکان جراحی تجدید نظر
 • خطر نادر ترومبوز وریدی عمقی (لخته شدن خون) که می تواند منجر به آمبولی ریه همراه با درد قفسه سینه و تنگی نفس شود.
 • از دست دادن پوست
 • جای زخم نامطلوب
مطالب مرتبط :  مراحل بوکال فت

این خطرات و سایر خطرات قبل از رضایت شما به طور کامل مورد بحث قرار خواهند گرفت. مهم است که تمام سوالات خود را مستقیماً با جراح پلاستیک خود مطرح کنید.

در این مقاله به بررسی لیفت ابرو با استفاده از لیزر پرداختیم و اشاره کردیم که امروزه برای جوانسازی از روش های گوناگونی استفاده می کنند که یکی از این روش ها، لیفت ابرو است. اما شیوه های مختلفی برای لیفت ابرو وجود دارد که لیفت ابرو با لیزر یکی از این روش ها است. در مورد روش انجام آن و خطراتی که ممکن است در انجام آن وجود داشته باشد مطالبی را عنوان کردیم. همچنین بیان کردیم که علاوه بر لیفت ابرو از لیفت صورت، لیفت پلک و تخلیه غبغب نیز برای جوانسازی صورت استفاده می کنند و همه این کارها برای ایجاد تناسب بین اجزای مختلف صورت است.