لیفت ابرو در خانه با وازلین

وازلین علاوه بر خاصیت مرطوب‌ کنندگی و به ابروها کمک می کند که پرتر و پرپشت‌ تر به نظر برسند، حتی اگر در واقع با همان سرعت رشد کنند. وازلین همچنین می تواند به عنوان یک ژل فوق العاده موثر برای ابرو استفاده شود. لیفت ابرو در خانه با وازلین هم امکان پذیر است. شمابه خواندن ادامه دهید تا در مورد کارهایی که وازلین می تواند برای ابروهای شما انجام دهد بیشتر آشنا شوید و لیفت ابرو در خانه با وازلین را بیاموزید.

لیفت ابرو در خانه با وازلین

متأسفانه، وازلین یک اکسیر جادویی نیست که ابروهای شما را رشد دهد تا زمانی که به اندازه دلخواه شما به نظر برسند. وازلین از روغن معدنی و موم (معروف به ژله نفتی) ساخته شده است. این مواد می توانند به آبرسانی پوست و موی خشک کمک کنند و موهای مرطوب شده ممکن است به طور موثرتری رشد کنند. وازلین همچنین می تواند به ابروهای شما ظاهری پرتر بدهد. لیفت ابرو در خانه با وازلین می تواند هر رشته ابرو را بپوشاند و در نتیجه ضخیم تر به نظر برسد و به ماندن آن در جای خود کمک کند. وازلین و ژله نفتی در اصل یک چیز هستند. یونیلور، شرکت تولید کننده وازلین، از نفت با کیفیت بالا و فیلتر شده استفاده می کند که مطابق با استانداردهای دارویی است.

مطالب مرتبط :  لیفت صورت با co2

ژله نفتی از نظر فنی یک محصول طبیعی است، زیرا از منابعی که روی زمین یافت می شود – مخصوصاً نفت، ساخته شده است. برای لیفت ابرو در خانه با وازلین، مقدار کمی وازلین را با دستان خود از شیشه بردارید و آن را روی ابروهای خود و اطراف آن بمالید و مراقب باشید که ابروهای خود را کامل بپوشانید. آنها صاف و براق به نظر می رسند.

آیا استفاده در ناحیه دور چشم بی خطر است؟

آکادمی پوست می گوید که استفاده از وازلین برای پلک ها بی خطر است و ممکن است به ویژه زمانی که پوست خیس است آن را آبرسانی کند. برخی افراد حتی از آن برای مژه های خود استفاده می کنند. با این حال، اگر پوست چرب یا مستعد آکنه دارید، آکادمی پوست جهانی، مصرف ژل نفتی را توصیه نمی کند، زیرا می تواند منافذ را مسدود کند و به طور بالقوه باعث ایجاد جوش شود. اطمینان حاصل کنید که وازلینی که روی پوست یا ابروهای خود استفاده می کنید فاقد عطر باشد، زیرا این برند محصولات خاصی حاوی عطر دارد که می تواند پوست را تحریک کند.

مطالب مرتبط :  چال گونه با نخ یا با جراحی

لیفت ابرو در خانه با وازلین

آیا می توان از وازلین برای فرم دادن به ابروهای خود استفاده کرد؟

می توانید از وازلین برای فرم دادن به ابروهای خود و لیفت ابرو در خانه با وازلین استفاده کنید. در اینجا چگونه است:

برای لیفت ابرو در خانه با وازلین ابتدا ابروهای خود را با اسپولی (برس ابرو) یا چوب ریمل تمیز شانه کنید.

مطالب مرتبط :  لیفت چشم با جراحی

مقدار کمی (کمتر از یک نخود) را به ابروهای خود بمالید. ابروهای خود را به سمت بالا بکشید و با استفاده از یک اسپول یا چوب ریمل تمیز به آنها فرم دهید. از آنجایی که وازلین چسبناک است، می تواند ابروهای شما را در جای خود نگه دارد، اما وقتی آماده برداشتن آن هستید، با پاک کننده و آب به راحتی از بین می رود.

نکته مهم

بهتر است از وازلین برای ابروهای تمیزی که مداد زده نشده اند استفاده کنید، زیرا خاصیت لیز بودن وازلین می تواند باعث لکه شدن مداد شود.

لیفت ابرو در خانه با وازلین

عوارض جانبی احتمالی وازلین

وازلین به طور کلی بی خطر در نظر گرفته می شود، اما چند عارضه جانبی بالقوه وجود دارد که باید مراقب آنها بود:

آلرژی: بر اساس وب سایت این برند، وازلین ضد حساسیت و غیر تحریک کننده است، بنابراین اگرچه بعید است که واکنش آلرژیک ایجاد کند، چند مورد از آلرژی گزارش شده است.

مطالب مرتبط :  مزایای رفع غبغب بدون جراحی

منافذ مسدود شده: ژله نفتی که گاهی اوقات به آن پترولاتوم نیز گفته می شود، می تواند منافذ را مسدود کند و ممکن است منجر به آکنه شود.

آلودگی: وازلین ماندگاری طولانی دارد، اما می تواند به باکتری آلوده شود. این می تواند در صورت استفاده از واژینال یا تماس با دست های نجس اتفاق بیفتد.

ذات الریه:  قبل از استفاده از وازلین در ناحیه بینی و اطراف آن با پزشک خود مشورت کنید. تحقیقات نشان می دهد که در برخی موارد، استنشاق روغن های معدنی ممکن است باعث پنومونی آسپیراسیون شود.

روغن معدنی موجود در وازلین به حالت ابروهای شما کمک می کند و آنها را نرم و براق می کند. لیفت ابرو در خانه با وازلین هم ممکن است. پس از استفاده از محصول بر روی ابروهای خود، می توانید آنها را با یک گوش پاکن یا چوب ریمل تمیز آنها را شانه کرده و شکل دهید.

اگر پوست چرب یا مستعد آکنه دارید بهتر است از مصرف وازلین پرهیز کنید، زیرا می تواند منافذ را مسدود کند. سایر عوارض جانبی بالقوه عبارتند از:

  • آلودگی پوستی
  • در موارد نادر، یک واکنش آلرژیک
مطالب مرتبط :  دلیل ریزش ابرو بعد از لیفت

در صورت استنشاق وازلین، خطر کمی برای ابتلا به پنومونی آسپیراسیون وجود دارد

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است یک فرد ابروهای خود را از دست بدهد. موچین بیش از حد، سالها اپیلاسیون و حتی تراشیدن از دلایل رایج کم پشتی یا از دست دادن ابروها هستند.

همچنین تعدادی از دلایل پزشکی برای ریزش موی ابرو وجود دارد، از جمله مواردی مانند:

  • آلوپسی آره آتا
  • عدم تعادل هورمونی
  • کمبودهای تغذیه ای

ریزش موی ابرو نیز یکی از عوارض شایع شیمی درمانی است.

علت اصلی ریزش ابرو، سن شما و سایر عوامل ممکن است در تعیین مدت زمان برای رشد مجدد ابروها نقش داشته باشند. طبق تحقیقات منبع معتبر، ابروها معمولاً در عرض چهار تا شش ماه رشد می کنند.