لیفت غبغب با مزوتراپی لیپولیتیک

مزوتراپی به یک روش محبوب تبدیل شده است که در طی 2 سال گذشته به طور گسترده توسط پزشکان آمریکایی استفاده می شود. من در سخنرانی‌های متعددی شرکت کرده‌ام که در آنها مزوتراپی به عنوان یک “درمان جادویی” با این مفهوم اساسی که به لیپواسکالچر تشبیه شده است، توصیف شده است. این نیز بخشی از عمل های لیفت غبغب است. با این حال، جراحانی که چندین سال مزوتراپی را انجام داده‌اند، آن را به عنوان یک تکنیک لیپولیتیک و لیپواسکالپچر را به عنوان یک تکنیک لیپو کلاسیک می‌شناسند – دو عمل کاملاً متفاوت.

خاستگاه مزوتراپی

کلمه مزوتراپی از کلمه یونانی meso به معنای متوسط یا متوسط و Therapy به معنی درمان گرفته شده است. در این مورد، کلمه “مزو” به مزودرم اشاره دارد که لایه میانی جنینی است که بین اکتودرم و اندودرم قرار دارد. از این لایه میانی تمام بافت همبند تشکیل دهنده درم منشا می گیرد و در صورت استفاده از مزوتراپی دارو به این لایه تزریق می شود. مزوتراپی، مکمل روش های معمول بالینی، با تزریق حداقل مقدار دارو به لایه داخل پوستی پوست انجام می شود. مقدار دارو در تزریق ها با نزدیکی محل تزریق به محل آسیب شناسی تعیین می شود. به گفته دکتر میشل پیستور، پزشک فرانسوی، که مزوتراپی را در سال 1952 اختراع کرد، مزوتراپی یک تکنیک آلوپاتیک، سبک، تزریقی، چند ظرفیتی و ناحیه ای است. فرایندهایی مانند لیفت صورت یا لیفت با نخ نیز می توانند از این طریق انجام شوند.

مطالب مرتبط :  عمل زیبایی چشم

خاستگاه مزوتراپی

آلوپاتیک

  • داروهای مورد استفاده بخشی از محدوده دارویی رسمی را تشکیل می دهند.

سبک

  • دوزها در مقایسه با دوزهای معمول در طب سنتی کم است.

تزریقی

  • تزریق داخل جلدی یا زیر جلدی با داروهای فعال با استفاده از پروکائین به عنوان وسیله نقلیه انجام می شود.

چند ظرفیتی

  • با بیماری های متعددی که تخصص های متفاوتی را در بر میگیرند موثر است
  • منطقه ای شده است
  • در مجاورت ضایعه انجام می شود
مطالب مرتبط :  توصیه های بعد از جراحی غبغب

سوالات متداول

1. چرا داروها به پوست تزریق می شوند؟

زیرا درمان نزدیک به ضایعه اعمال می شود.

2. کدام داروها تجویز می شوند؟

همان داروهایی که به صورت داخل وریدی، عضلانی، زیر جلدی یا داخل پوستی استفاده می شوند. این داروها نیز برای لیفت غبغب ممکن است تجویز شوند. همه محصولات باید محلول در آب باشند. ایزوتونیک؛ و باعث ایجاد گره، آبسه یا نکروز در محل تزریق نشود. محصولات تزریقی نباید حساسیت زا باشند. از آنجایی که دارو در محل پاتولوژی استفاده می شود، غلظت آن در مقایسه با سایر راه های تجویز بیشتر است. سپس می توان به اثرات درمانی بیشتری دست یافت.

مدیریت

داروها در سطحی ترین لایه های پوست، چند میلی متر زیر سطح پوست (2 تا 4 میلی متر) تجویز می شوند. توزیع بیولوژیکی دارو در لایه‌های سطحی پوست کندتر از لایه‌های عمیق است، جایی که انتشار سریع‌تر اتفاق می‌افتد و داروها اثرات عمومی و موضعی دارند. جذب از طریق رگ‌های خونی و لنفاوی انجام می‌شود که امکان تجویز حداقل مقادیر داروهای فعال را فراهم می‌کند. این یک عنصر کلیدی مزوتراپی است.

مطالب مرتبط :  لنز تماسی چشم چیست؟

برای نتایج مطلوب، ابتدا باید یک تشخیص دقیق پزشکی توسط پزشک با سابقه آموزش جراحی انجام شود. سپس، پزشک باید بتواند به درستی داروی مصرفی را انتخاب کند. برای اینکه این اتفاق بیفتد، پزشک باید از فارماکودینامی و فارماکوکینتیک داروهای تزریقی مورد استفاده آگاه باشد و با یقین بداند که چگونه این دانش را در هر مورد جداگانه اعمال کند.

مکانیسم های فعالیت مزوتراپی

چند نظریه برای توضیح مکانیسم های فعالیت مزوتراپی ارائه شده است:

دکتر میشل پیستور (فرانسه)، در نظریه رفلکس خود، نشان می‌دهد که مزوتراپی مسیر احشایی مدولار-مغزی سطح جانبی مدولار را با استفاده از محرک‌هایی که از سطح درمی منشا می‌گیرند، قطع می‌کند. این محرک ها مکانیکی (سوزن)، فیزیکی (ریز قطره)، شیمیایی (ترکیب دارویی) و دارویی (عمل دارویی خاص) هستند. بر اساس مفهوم پیستور، مزوتراپی با استفاده از محصولات شیمیایی کم و دوزهای کم، قادر به ایجاد نتایج قابل توجهی است.

مطالب مرتبط :  لیفت پلک با پلاسما

مکانیسم های فعالیت مزوتراپی

فواید مزوتراپی

مزیت اصلی مزوتراپی این است که یک روش کم تهاجمی است و تقریباً بدون خطر است. همچنین می توانید بلافاصله بعد از جلسات به روال عادی خود ادامه دهید. یکی دیگر از مزایای آن تاثیر آن بر روی پوست است. ترکیبات استفاده شده فواید متعددی برای پوست دارند که از آن جمله می توان به افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و کاهش التهاب اشاره کرد. بنابراین مزوتراپی می تواند تولید کلاژن را افزایش داده و گردش خون را بهبود بخشد و در نتیجه پوست را جوان کند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که علیرغم محبوبیت آن، شواهد محکم مبتنی بر تحقیق در مورد اثربخشی آن در دسترس نیست. هیچ تحقیق مزوتراپی موجود هیچ تغییر قابل توجهی در پوست نشان نمی دهد.

مطالب مرتبط :  بوکال فت بدون جراحی

هزینه مزوتراپی

مزوتراپی یک روش بسیار مقرون به صرفه است. از آنجایی که برای نمایان شدن اثرات به 10 جلسه یا بیشتر نیاز دارید، هزینه های درمان نیز بر این اساس متفاوت خواهد بود. با این حال، هزینه ها توسط بیمه شما پوشش داده نمی شود زیرا این یک عمل زیبایی است.

بهبودی در عمل مزوتراپی

این درمان به شما نیازی ندارد که زیر چاقو بروید، و از این رو، حداقل زمان استراحت وجود دارد، که شما را قادر می سازد بلافاصله پس از عمل به روال عادی خود بازگردید. تورم و قرمزی ممکن است تجربه شود، اما معمولاً پس از مدتی به طور خودکار فروکش می‌کنند. اگر سبک زندگی سالمی داشته باشید و هر 3 تا 5 ماه یکبار جلسات مراقبتی انجام دهید، اثرات مزوتراپی طولانی است.