لیفت چشم با روش‌های خانگی

لیفت چشم با روش‌های خانگی | پلک های شما که از دو چین نازک ترین پوست بدن شما تشکیل شده اند، اهداف بسیار مهمی را انجام می دهند. آنها از چشم شما در برابر خشکی، اجسام خارجی و فشار اضافی محافظت می کنند. در طول خواب، پلک های شما اشک را به طور یکنواخت در اطراف چشم پخش می کنند تا آنها را هیدراته نگه دارد، با مسدود کردن نور به جوان سازی آنها کمک کند و گرد و غبار و زباله ها را از آن دور نگه دارد. با این حال، گاهی اوقات، پلک ها می توانند شل و افتاده شوند. پلک بالایی شما به ماهیچه ای متصل است که به نگه داشتن آن در جای خود و حرکت آن به سمت بالا و پایین برای پوشاندن یا باز کردن چشم شما کمک می کند. یک عضله کوچکتر و حمایت کننده به این روند کمک می کند. داشتن ظاهری زیبا می تواند اعتماد به نفس بالایی را برای شما به وجود آورد و از جمله کارهایی که برای این کار انجام می شود لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو است که با روش های مختلفی اعم از لیفت با نخ انجام می گیرد. اما برخی می خواهند با روش های خانگی به این اهداف برسند بنابراین در این مقاله قصد داریم در مورد لیفت چشم با روش های خانگی به بیان مطالبی بپردازیم و نکاتی را پیرامون آن بیان کنیم. 

مطالب مرتبط :  مراحل جراحی پلک

آیا روش های خانگی اثربخش هستند

در بحث لیفت چشم با روش های خانگی ابتدا بیایید ببینیم که آیا روش های خانگی اثربخش هستند یا خیر؟ همانطور که بیان کردیم داشتن ظاهری زیبا می تواند اعتماد به نفس بالایی را برای شما به وجود آورد و از جمله کارهایی که برای این کار انجام می شود لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو است که با روش های مختلفی اعم از لیفت با نخ انجام می گیرد. اما برخی می خواهند با روش های خانگی به این اهداف برسند. متأسفانه، افتادگی پلک ناشی از پتوز را نمی توان با درمان های طبیعی، ورزش یا سایر درمان های خانگی درمان کرد. ماهیت پتوز همان چیزی است که از درمان طبیعی آن جلوگیری می کند. هنگامی که پتوز یک طرفه باشد (فقط یک چشم را تحت تاثیر قرار می دهد)، ظاهر پلک ها ناهموار می شود. مشکل در عضله بالابر در پلک بالا معمولاً مسئول افتادگی ظاهر است، اما علل دیگری نیز می تواند دخیل باشد. درمان پزشکی همیشه برای پتوز لازم نیست. در شرایط خاص، پتوز می تواند خود به خود از بین برود. 

مطالب مرتبط :  تزریق ژل زیر چشم چه عوارضی دارد؟

علل افتادگی پلک

در ادامه بحث لیفت چشم با روش های خانگی بیایید ببینیم علل افتادگی پلک چیست؟ داشتن ظاهری زیبا می تواند اعتماد به نفس بالایی را برای شما به وجود آورد و از جمله کارهایی که برای این کار انجام می شود لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو است که با روش های مختلفی اعم از لیفت با نخ انجام می گیرد. اما برخی می خواهند با روش های خانگی به این اهداف برسند. اما شرایط و موقعیت های زیادی وجود دارد که می تواند باعث افتادگی پلک ها شود:

 • پیری طبیعی سلول های پوست
 • دیابت
 • سکته
 • سندرم هورنر (اختلالی که بر اعصاب چشم و صورت تاثیر می گذارد)
 • تومور مغزی
 • هر اختلال دیگری که بر عملکرد صاف اعصاب یا ماهیچه ها تأثیر می گذارد
 • لیفت چشم با روش‌های خانگی
مطالب مرتبط :  تاثیر لیفت ابرو در زیبایی صورت

روش خانگی افتادگی پلک

در بحث لیفت چشم با روش های خانگی بیایید ببینیم چند روش خانگی افتادگی پلک وجود دارد؟ می دانیم که داشتن ظاهری زیبا می تواند اعتماد به نفس بالایی را برای شما به وجود آورد و از جمله کارهایی که برای این کار انجام می شود لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو است که با روش های مختلفی اعم از لیفت با نخ انجام می گیرد. اما برخی می خواهند با روش های خانگی به این اهداف برسند. در اینجا لیستی از درمان های خانگی برای جلوگیری و به حداقل رساندن مشکل افتادگی پلک وجود دارد.

 • خیار؛ خیار نه تنها برای سالاد، یک درمان عالی برای افتادگی پلک است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند برش خیار سرد شده را روی پلک های خود قرار دهید و بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند. 
 • چای کیسه ای بابونه؛ از دیگر موارد لیفت چشم با روش های خانگی استفاده از بابونه است. بابونه دارای عوامل ضد التهابی است که به درمان افتادگی پلک کمک می کند.
 • خوردن انگور؛ این گزینه خوبی است زیرا انگور دارای مقدار زیادی رسوراترول است که به جلوگیری یا کند کردن روند پیری سلولی کمک می کند. 
 • ماسک سفیده تخم مرغ؛ سفیده تخم مرغ دارای آنزیم های طبیعی است که به جلوگیری از افتادگی (یا افتادگی) پلک ها کمک می کند. 
 • روغن زیتون؛ روغن زیتون از دیگر موارد لیفت چشم با روش های خانگی است که تاثیر بسیار مهمی می تواند داشته باشد. آنتی اکسیدان های موجود در روغن زیتون به خوبی به درمان مشکل افتادگی پلک کمک می کند. 
 • نوشیدن آب؛ تحت هر شرایطی، باید بدن خود را هیدراته نگه دارید و این تنها زمانی اتفاق می افتد که هر روز 8 تا 10 لیوان آب بنوشید. 
 • سرم چشم؛ یکی از راه حل های آسان برای جلوگیری از افتادگی پلک استفاده از سرم چشم است. به لطف مواد مغذی و ویتامین C موجود در آن به جوانسازی و سفت شدن پلک ها کمک می کند.
 • ورزش افتادگی پلک.
مطالب مرتبط :  کرایولیپولیز غبغب
مطالب مرتبط :  کاربردهای جراحی پلک

در این مقاله در مورد لیفت چشم با روش های خانگی مطالبی را بیان کردیم. اشار کردیم که داشتن ظاهری زیبا می تواند اعتماد به نفس بالایی را برای شما به وجود آورد و از جمله کارهایی که برای این کار انجام می شود لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو است که با روش های مختلفی اعم از لیفت با نخ انجام می گیرد. اما برخی می خواهند با روش های خانگی به این اهداف برسند و بنابراین در این مقاله به برخی از روش های معمول خانگی برای عمل لیفت چشم اشاره نمودیم.