ماندگاری و نتایج لیفت چشم

می دانیم که زیبایی صورت برای مردم بسیار اهمیت دارد. برای رسیدن به این منظور از لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو استفاده می کنند که با روش های مختلفی از جمله لیفت با نخ برای انجام آن استفاده می شود. اما سوالی که پیش می آید این است که ماندگاری و نتایج لیفت چشم چقدر است؟ لیفت چشم با از بین بردن پوست اضافی پلک ها ظاهر چشم ها را بهبود می بخشد که این امر باعث کاهش افتادگی و سایر علائم پیری می شود. تصور می ‌شود که نتایج لیفت چشم افراد را به طور متوسط دو سال جوان‌ تر نشان می ‌دهد. علاوه بر بهبودهای زیبایی در معکوس کردن افتادگی که با افزایش سن اتفاق می ‌افتد، لیفت چشم می ‌تواند دید محیطی را نیز بهبود بخشد، در صورتی که افتادگی پوست بر آن تأثیر گذاشته باشد. این روش بر ساختار صورت تأثیر نمی گذارد. اما ماندگاری و نتایج لیفت چشم چقدر خواهد بود؟ به این عمل بلفاروپلاستی نیز می گویند. نتایج بلفاروپلاستی (لیفت پلک) عموما طولانی مدت است. اما در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت. 

مطالب مرتبط :  روش‌های انجام لیفت غبغب

لیفت چشم چیست؟

در ادامه بحث ماندگاری و نتایج لیفت چشم بیایید ببینیم ابتدا لیفت چشم چیست؟ می دانیم که زیبایی صورت برای مردم بسیار اهمیت دارد. برای رسیدن به این منظور از لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو استفاده می کنند که با روش های مختلفی از جمله لیفت با نخ برای انجام آن استفاده می شود. لیفت چشم نوعی جراحی است که به کمک آن یک برش کوچک و مخفی بین موها ایجاد می شود. طی انجام این روش یک سوم پیشانی لیفت می شود. دوره ریکاوری حدود یک هفته بعد از انجام جراحی می باشد و نتایج شامل رفع چین و چروک و افتادگی ابرو و صاف شدن پیشانی و همچنین بزرگ نشان دادن چشم ها می باشد. در برخی از افراد لیفت شقیقه همراه با لیفت چشم صورت می پذیرد که باعث می شود چین و چروک های عمیق تر سطح پیشانی و بین دو ابرو نیز رفع شود. تعداد برش هایی که در جراحی لیفت شقیقه ایجاد می شود بستگی به نیاز مراجعه کننده دارد و محل های ایجاد برش حداقل یک سانتیمتر می باشد. این برش ها در پشت خط رویش مو مخفی هستند. نتایج استفاده از این روش طولانی بوده و ماندگاری زیادی دارد.

مطالب مرتبط :  ماندگاری جراحی پلک

ماندگاری و نتایج لیفت چشم

مراقبت های قبل و بعد از لیفت چشم

در بحث ماندگاری و نتایج لیفت چشم اجازه دهید به مراقبت های قبل و بعد از لیفت چشم اشاره کنیم. همانطور که اشاره نمودیم زیبایی صورت برای مردم بسیار اهمیت دارد. برای رسیدن به این منظور از لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو استفاده می کنند که با روش های مختلفی از جمله لیفت با نخ برای انجام آن استفاده می شود. اما مراقبت های بعد و قبل از عمل لیفت چشم چیست؟

مطالب مرتبط :  پوسته پوسته شدن ابرو

قبل از لیفت چشم:

  • قبل از انجام درمان توسط پزشک متخصص مشاوره شوید.
  • اگر بیماری خاصی دارید حتماً متخصص را در جریان بیماری خود قرار دهید.
  • اگر داروی خاصی مصرف می کنید به پزشک معالج اطلاع دهید.
  • از مصرف داروهای رقیق کننده خون قبل از انجام این روش به مدت دو هفته خودداری شود.

بعد از لیفت چشم:

  • از مصرف خودسرانه دارو پرهیز کرده و آنتی بیوتیک ها و مسکن هایی که متخصص تجویز کرده را سر وقت میل نمایید.
  • از شستن صورت خود در سه روز اول خودداری کنید. پس از ۴۸ ساعت نیز قادر به پاک کردن صورت و شستشوی آن می باشید.
  • از رفتن به استخر، سونا و جکوزی به مدت دو هفته بعد از انجام جراحی خودداری کنید.

نتایج لیفت چشم

بیان کردیم که زیبایی صورت برای مردم بسیار اهمیت دارد. برای رسیدن به این منظور از لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو استفاده می کنند که با روش های مختلفی از جمله لیفت با نخ برای انجام آن استفاده می شود. حال بیایید ببینیم ماندگاری و نتایج لیفت چشم چیست؟ نوع پوست و سن بر روی نتایج لیفت چشم تاثیر می ‌گذارد، بنابراین جهت برآوردن کردن انتظارات خود باید به دکتر شایسته و مجرب مراجعه کنید. باید توجه داشته باشید که به وجود آمدن اِسکار (اثر زخم) در برخی نقاط اجتناب ناپذیر است، البته دکتر سعی می‌کند تا جایی که می‌تواند اثر اِسکار را نامحسوس کند. زمانی که ورم کاهش پیدا کرد و صورت بهبود یافت تازه می‌ توانید نتایج کامل و بلند مدت لیفت چشم را مشاهده کنید. ممکن است برخی افراد پس از جراحی لیفت چشم کمی دچار ناامیدی و افسردگی شوند چون پدیدار شدن نتایج مثبت عمل چندین هفته طول می ‌کشد. کبودی، پف کردن صورت و دیگر عوارض منفی که موقتی هستند باعث می‌ شوند که در همان ابتدا نتوان تاثیرات عمل را مشاهده کرد، در نتیجه همین امر دوره نقاهت را برای داوطلب سخت می ‌کند. اسکارها به مرور زمان محو خواهند شد. اکثر افراد پس از سه هفته می ‌توانند شاهد بهبود ظاهر خود و پدیدار شدن نتایج لیفت چشم باشند.

مطالب مرتبط :  تاثیر استعمال دخانیات در افتادگی پلک
مطالب مرتبط :  روش های کاهش درد لیفت غبغب

در این مقاله در مورد ماندگاری و نتایج لیفت چشم به بیان مطالبی پرداختیم. اشاره کردیم که زیبایی صورت برای مردم بسیار اهمیت دارد. برای رسیدن به این منظور از لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو استفاده می کنند که با روش های مختلفی از جمله لیفت با نخ برای انجام آن استفاده می شود. اما ماندگاری این عمل ها به چه صورت است؟ درباره مراقبت های قبل و بعد از لیفت چشم صحبت کرده و اشاره کردیم که این عمل چه نتایجی به همراه دارند.