مراحل لیفت ابرو

لیفت ابرو یک عمل زیبایی برای بالا بردن ابروها است. همچنین به عنوان لیفت پیشانی یا جوانسازی پیشانی نیز شناخته می شود. لیفت ابرو ظاهر پیشانی، ابرو و ناحیه اطراف چشم را بهبود می بخشد. این روش شامل بالا بردن بافت نرم و پوست پیشانی و ابرو است. اگر ابروهای کم پشت، افتاده یا ناهمواری دارید، ممکن است لیفت ابرو را انتخاب کنید. لیفت ابرو همچنین ممکن است اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. لیفت ابرو را می توان به تنهایی یا با سایر روش های صورت مانند جراحی پلک (بلفاروپلاستی) یا لیفت صورت انجام داد. افزایش سن معمولاً باعث می شود ابروها به سمت پایین حرکت کنند. پوست و بافت ‌های نرم پس از کشیده شدن، توانایی بازگشت به محل خود را از دست می ‌دهند. این باعث می شود فاصله بین ابروها و مژه ها کوتاه شود. در این مقاله می خواهیم در مورد مراحل لیفت ابرو بیشتر صحبت کنیم.

مطالب مرتبط :  مزایای لیفت صورت با نخ

روش های انجام مراحل لیفت ابرو

روش های انجام مراحل لیفت ابرو گوناگون است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • لیفت ابرو با آندوسکوپی؛ در این روش چندین برش کوچک در پشت خط مو ایجاد می شود. یک لوله نازک بلند با نور و دوربین کوچکی که در انتهای آن نصب شده است از طریق یکی از برش ها وارد می شود تا ماهیچه ها و بافت های زیرین را مشاهده کند.
 • لیفت مستقیم ابرو؛ این روش با برداشتن پوست بالای ابرو انجام می شود. لیفت مستقیم ابرو معمولاً در افرادی با ابروهای پرپشت انجام می شود. همچنین این جراحی در زمان کوتاه تری انجام می شود و می‌ توان آن را با بی‌ حسی موضعی انجام داد که در آن تنها بخشی از بدن را بی‌ حس می‌ کند.
 • لیفت ابرو تاجی؛ این روش شامل ایجاد یک برش در پشت خط مو در بالای سر، از گوش به گوش یا عمدتاً در بالای سر است. سپس پیشانی به موقعیت جدید خود بلند می شود، به طوری که پوست سر در جلوی برش، روی پوست سر در پشت آن همپوشانی دارد. سپس پوست سر که روی هم قرار گرفته اند برداشته می شود و پوست سر باقی مانده به هم دوخته می شود.
 • لیفت ابرو خط مو؛ برای این روش، برشی بین بالای پیشانی و ابتدای خط مو ایجاد می‌ شود. مقدار کمی از پوست و بافت از بالای پیشانی به جای پوست سر شما برداشته می شود. این می تواند خط موی بالا را اصلاح کند. لیفت ابرو معمولاً در صورتی استفاده می شود که فردی دارای خط موی بلند و عقب نشینی باشد.
مطالب مرتبط :  لیفت صورت با نخ PDO

خطرات لیفت ابرو

خطرات لیفت ابرو عبارتند از:

 • جای زخم ممکن است پس از لیفت ابرو قابل مشاهده باشد.
 • لیفت ابرو می تواند باعث بی حسی موقت یا دائمی در پیشانی یا بالای پوست سر شود.
 • لیفت ابرو می تواند منجر به ابروهای ناهموار (عدم تقارن) شود که یک یا هر دو ابرو بیش از حد بالا به نظر می رسند. با این حال، عدم تقارن ممکن است در طول فرآیند بهبودی از بین برود. مشکلات دائمی شکل یا موقعیت ابرو را می توان با تزریق هایی مانند بوتاکس یا از طریق جراحی اضافی درمان کرد.
 • لیفت ابرو می تواند باعث افزایش خط مو یا ریزش مو در محل برش شود. اگر ریزش مو به خودی خود برطرف نشد، می توان با روشی برای برداشتن بخشی از پوست سر که دچار ریزش مو شده است یا با استفاده از پیوند مو، آن را درمان کرد.
 • مانند هر نوع جراحی بزرگ دیگری، لیفت ابرو خطر خونریزی، عفونت و واکنش به بیهوشی را به همراه دارد.
مطالب مرتبط :  تزریق ژل زیر چشم چه عوارضی دارد؟

دستورالعمل های مراقبت بعد از لیفت ابرو

برخی دستورالعمل های مراقبت بعد از لیفت ابرو به این صورت است که در چند روز اول پس از لیفت ابرو در حالی که سر خود را بالا قرار داده اید استراحت کنید و طبق توصیه پزشک از داروهای مسکن استفاده کنید. برای تسکین تورم از کمپرس سرد استفاده کنید. از قرار دادن برش های خود در معرض فشار یا حرکت بیش از حد خودداری کنید. همانطور که برش های شما بهبود می یابد، ممکن است خارش و بی حسی را تجربه کنید، که احتمالا با گذشت زمان کاهش می یابد. اگر برش های شما با باند پوشانده شده باشد، احتمالاً ظرف 1 تا 3 روز برداشته می شوند. بخیه ها معمولاً طی 7 تا 10 روز پس از جراحی برداشته می شوند.

مطالب مرتبط :  چه عواملی بر ماندگاری اثرات لیفت غبغب تاثیرگذار خواهد بود

از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود بپرسید که چه زمانی برای از سرگیری فعالیت های روزانه مانند شستن و خشک کردن موها و حمام کردن مناسب است. به خاطر داشته باشید که تورم ممکن است چند هفته طول بکشد. خطوط برش به مرور زمان محو خواهند شد. ممکن است برای پنهان کردن کبودی های طولانی مدت از آرایش استفاده کنید. پس از لیفت ابرو، در صورت داشتن موارد زیر فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

 • تورم ناگهانی
 • تنگی نفس
 • درد قفسه سینه
 • ضربان قلب نامنظم
مطالب مرتبط :  لیفت غبغب با لیزر

در این مقاله در مورد مراحل لیفت ابرو مطالبی را عنوان نمودیم. اشاره کردیم که برای جوانسازی صورت کارهای مختلفی انجام می گیرد. تمام این کارها با روش های مختلفی صورت می گیرند که یکی از این کارها لیفت ابرو است. به برخی روش های انجام آن توسط جراح اشاره کردیم و بیان کردیم که تاثیرات آن بر روی صورت به چه صورت خواهد بود. همچنین خطرات این عمل را ذکر نموده و در پایان به برخی دستورالعمل های مراقبتی را که بعد از عمل باید انجام داد، اشاره کرده و برخی توصیه های لازم را بیان نمودیم.