مراحل لیفت صورت

لیفت صورت روشی محبوب برای جوانسازی در بیمارانی است که می خواهند علائم پیری را اصلاح کنند. روش های مختلفی برای لیفت صورت وجود دارد که از آنجمله می توان به لیفت صورت با استفاده از لیزر، لیفت با استفاده از بوتاکس، لیفت با نخ، لیفت به روش هایفوتراپی و لیفت به روش اولتراپی اشاره کرد. از جمله کارهایی که در مراحل لیفت صورت انجام می شود، لیفت پلک و بلفاروپلاستی یا جراحی پلک، لیفت غبغب، تخلیه غبغب، لیفت ابرو و … است. لیفت صورت یک روش جراحی است که برای خنثی کردن اثرات زمان بر پیری صورت است. در روش لیفت صورت، بافت های زیر پوست سفت می شوند و پوست اضافی صورت و گردن برداشته می شود.

ناحیه مورد نظر شامل نواحی گونه، وسط صورت، خط فک و گردن است. چین و چروک ها با روش هایی مانند لایه برداری یا لیزر درمانی از بین می روند. داروهایی مانند سم بوتولینوم که به عضله زیرین تزریق می شود نیز می تواند ظاهر چین و چروک را نرم کند. لیفت صورت ممکن است به تنهایی یا همراه با لیفت پیشانی یا لیفت پلک (بلفاروپلاستی) یا جراحی بینی (رینوپلاستی) انجام شود. در این مقاله می خواهیم در مورد مراحل لیفت صورت بیشتر صحبت کنیم.

مطالب مرتبط :  مزیت های لیفت ابرو

مراحل لیفت صورت چگونه است؟

حال بیایید ببینیم مراحل لیفت صورت چگونه است؟ در مراحل لیفت صورت اولین قدم بیهوشی است. برخی از عمل ها با بیهوشی عمومی انجام می شود و گاهی اوقات ترکیبی از بی حسی موضعی، آرام بخش های خفیف و آرام بخش داخل وریدی سبک است. مطمئن شوید که گزینه های بیهوشی و نگرانی های خود را با جراح خود در میان بگذارید. مرحله بعدی برش است.

این جراحی شامل یک برش است که از خط مو نزدیک شقیقه شروع می شود، مسیری را در جلوی گوش، اطراف لاله گوش، پشت گوش ادامه می دهد و دوباره به خط مو ختم می شود. اگر لیفت گردن نیز انجام شود، یک برش کوچک زیر چانه ایجاد می شود. برای مردان، این برش برای ایجاد خطوط طبیعی ریش ایجاد می‌ شود. در همه موارد، برش ها در جایی قرار می گیرند که برای استتار در یک چین طبیعی پوست قرار دارد.

مطالب مرتبط :  مراقبت قبل از جراحی برداشتن چربی دهان

در ادامه لایه بافتی دوم، بلند شده و بخیه می شود. کشش این لایه باعث سفت شدن ژوله های صورت و بهبود خط فک می شود. سپس این لایه بافتی از قسمت بالایی صورت آویزان شده و تقریباً به صورت افقی بخیه می ‌شود، که امکان سفت شدن قسمت پایین صورت و خط فک را فراهم می ‌کند. اگر نیاز به سفت کردن گردن باشد، برشی زیر چانه ایجاد می‌شود. عضله پلاتیسما در معرض دید قرار می گیرد. پلاتیسما با لایه بافتی که برای لیفت کردن صورت استفاده می شود، پیوسته است و سفت کردن آن باعث جوانسازی گردن می شود.

در ادامه مراحل لیفت صورت هنگامی که جراح از لیفت راضی و پوست اضافی کوتاه شد، پوست را با بخیه می بندد. ترکیبی از بخیه های قابل جذب و دائمی مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است از منگنه در خط مو پوست استفاده شود، زیرا باعث آسیب به فولیکول های مو نمی شود. یک پانسمان لیفت صورت برای اعمال فشار بر روی خطوط برش و ناحیه جراحی اعمال می شود تا تورم را محدود کرده و احتمال جمع شدن مایع در زخم جراحی را کاهش دهد.

مطالب مرتبط :  ماندگاری تخلیه غبغب

در ادامه جراح یک برش را در پشت گوش در خط رویش مو به دنبال خط طبیعی لاله گوش در جلوی گوش، ایجاد می کند و تا بالای گوش و داخل مو امتداد می دهد. اغلب این برش از لبه تارسوس، مگس پوست و غضروف در جلوی مجرای گوش می رود، نه اینکه کاملاً جلوی گوش باشد. برای قرار دادن برش در یک چین طبیعی پوست دقت می شود تا از دید استتار شود. معمولاً یک برش کوچک نیز روی چین زیر چانه ایجاد می ‌شود تا لیپوساکشن انجام شود و نوارهای عضلانی در آنجا سفت شوند. ماهیچه ها و بافت همبند تغییر موقعیت داده و سفت می شوند و جراح پوست را به سمت بیرون می کشد تا به عضله زیرین و بافت همبند دسترسی پیدا کند. سپس بافت را تغییر مکان داده و سفت می کنند و آن را در موقعیت جدید خود با بخیه یا چسب بافت محکم می کنند.

مطالب مرتبط :  مزایای لیفت چشم چیست

پس از سفت شدن بافت های زیرین، جراح پوست اضافی را برش می دهد. جراح از بخیه های ظریف، منگنه ها و احتمالاً چسب بافت بیشتری برای بستن برش ها و بهبود بهبودی استفاده می کند. صورت بیمار در یک گاز جراحی استریل پیچیده می‌ شود و محل‌ های برش را کاملاً می ‌پوشاند. این باندها حداقل برای یک تا دو روز در جای خود باقی می مانند. در برخی موارد، ممکن است یک لوله زهکشی در حین جراحی نیز وارد شود. بخیه ها معمولاً پس از یک هفته برداشته می شوند و برش ها معمولاً به طور قابل مشاهده در عرض دو تا سه هفته کاملاً بهبود می یابند.

دستورالعمل های مراقبت بعد از لیفت صورت

دستورالعمل های مراقبت بعد از لیفت صورت به این صورت است که جراح برای شما داروهای ضد درد تجویز می کند و به شما دستور می دهد که هنگام دراز کشیدن سر خود را بالا نگه دارید و از انجام فعالیت های شدید خودداری کنید. باید منتظر کمی کبودی و تورم باشید. کمپرس سرد می تواند به کاهش تورم کمک کند. بهبودی پس از جراحی لیفت صورت معمولاً حدود یک تا سه هفته طول می کشد.

مطالب مرتبط :  روش های لیفت صورت

در این مقاله در مورد مراحل لیفت صورت مطالبی را عنوان نمودیم. اشاره کردیم که برای جوانسازی صورت کارهای مختلفی انجام می گیرد. تمام این کارها با روش های مختلفی صورت می گیرند که یکی از این روش ها لیفت صورت است. به مراحل انجام آن توسط جراح اشاره کردیم و بیان کردیم که تاثیرات آن بر روی صورت به چه صورت خواهد بود. در پایان نیز به برخی دستورالعمل های مراقبتی را که بعد از عمل باید انجام داد، اشاره نمویدم