مراحل لیفت پلک

چشمان ما کاری بیشتر از دیدن انجام می دهند، آنها احساسات ما را به دیگران منتقل می کنند. جراحی زیبایی پلک برای بازگرداندن ظاهری بازتر، شاداب تر و به طور طبیعی جوان تر به چشم های پیر عمل می کند. مراحل لیفت پلک می تواند به بازگرداندن ظاهری جوان و با طراوت به چشم های خسته و پیر کمک کند. لیفت پلک یک روش کاملاً فردی است که می‌تواند افتادگی پوست، صاف کردن چین و چروک، کاهش پف و سایر علائم پیری در اطراف پلک ‌های بالا و پایین را برطرف کند. پلک های ما محل نازک ترین و ظریف ترین پوست بدن ما هستند، بنابراین جای تعجب نیست که علائم پیری زودتر از سایر نواحی اطراف چشم ما ظاهر شود. افتادگی پوست پلک می تواند ظاهری خسته، غمگین یا حتی عصبانی را ایجاد کند، حتی زمانی که فرد احساس خوبی دارد.

مراحل لیفت پلک برای کمک به مقابله با این تغییرات و بازگرداندن ظاهری طبیعی و شاداب و جوان به چشم ها طراحی شده است. نتایج می تواند به بیمار کمک می کند تا نسبت به ظاهر خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد. اگر دیگران به اشتباه شما را خسته یا ناراحت تصور کنند، لیفت پلک می تواند به چشمان شما کمک کند تا احساسات شما را با دقت بیشتری به تصویر بکشد. همچنین، اگر افتادگی پوست پلک مانع دید شما می‌ شود، لیفت پلک می ‌تواند مشکل را برطرف کند و به شما این امکان را بدهد که چشم ‌هایتان را به طور کامل باز کنید. در این مقاله می خواهیم در مورد مراحل لیفت پلک بیشتر صحبت کنیم.

مطالب مرتبط :  چرا باید لیفت صورت انجام دهیم

مراحل لیفت پلک چگونه است؟

مراحل لیفت پلک چگونه است؟ در واقع برای عمل لیفت پلک جراح با استفاده از بیهوشی اطمینان حاصل می کند که شما در طول عمل راحت هستید. بیهوشی عمومی شما را برای جراحی به خواب عمیقی می برد. با بی حسی موضعی ناحیه جراحی را بی حس می کند، بنابراین فرد دردی را احساس نمی کند. داروهای آرام بخش به بیمار این امکان را می دهد که بیدار اما آرام بماند. خود این روش چندین ساعت طول می کشد. بلافاصله پس از آن، جراح ممکن است باندهای کوچک استریل را روی ناحیه مورد نظر اعمال کند. ممکن است نیازی به پوشاندن چشم نباشد، اما جراح از پماد برای جلوگیری از خشک شدن ناحیه استفاده می کند. مقدار کمی از چربی برداشته می شود که در بیشتر موارد از سمت داخلی به جانبی ادامه می یابد. به طور کلی، با پیشروی از لترال به داخل، مقدار چربی حذف شده کاهش می یابد. چربی عمیق پلک پایین جانبی پرتر، قوی تر و عروقی تر است. پد چربی جانبی نیز به احتمال زیاد از دست می رود.

مطالب مرتبط :  عوارض جانبی جراحی پلک

دستورالعمل های مراقبت بعد از لیفت پلک

برخی دستورالعمل های مراقبت بعد از لیفت پلک به این صورت است که چون جراحی زیبایی پلک به صورت سرپایی انجام می ‌شود و معمولاً بین 45 دقیقه تا 2 ساعت طول می‌ کشد، بسته به وسعت جراحی پلک شما، بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی همراه با آرام بخش به شما داده می شود. اکثر جراحان زیبایی آموزش دیده امروزه از تکنیک های پیشرفته ای استفاده می کنند که نیاز به بانداژ کردن چشم ها پس از جراحی را از بین می برد، اگرچه ممکن است به شما روان کننده چشمی داده شود که در ابتدا دید شما را تا حدی تار کند. هنگام آماده شدن برای عمل جراحی، بهتر است که برخی از موسیقی ها یا کتاب های صوتی مورد علاقه خود را در اختیار داشته باشید تا در چند روز اول استراحت در خانه به آنها گوش دهید.

مطالب مرتبط :  روش های درمان چربی پلک (گزانتلاسما) چیست؟

در طی 1 تا 2 هفته اول پس از جراحی پلک، بیماران معمولاً مقداری کبودی و تورم قابل مشاهده دارند و ممکن است پلک ‌های شما به طور غیرمعمولی سفت شوند. با این حال، بیشتر بیماران کمی احساس درد می کنند. استفاده از کمپرس سرد و بالا نگه داشتن سر هنگام خواب می تواند به کاهش ناراحتی کمک کند. انتظار داشته باشید که چشمانتان در چند هفته اول سریعتر از حد معمول خسته شوند و مهم است که اجازه دهید در صورت نیاز استراحت کنند. اگر شغل شما مستلزم این است که دائماً پشت کامپیوتر باشید، در ابتدا کار پاره وقت را از سر بگیرید، سپس به تدریج حجم کار خود را با ادامه بهبودی افزایش دهید.

مطالب مرتبط :  لیفت صورت به روش آندوسکوپی چیست

باید از چشمان خود در برابر آفتاب و باد محافظت کنید. هر زمان که به بیرون از منزل می روید از عینک های آفتابی تیره با فریم هایی استفاده کنید که پوشش زیادی ایجاد کند و دستورالعمل های جراح زیبایی خود را در مورد استفاده از کرم ضد آفتاب بعد از جراحی پلک رعایت کنید. باید تا 4 هفته پس از جراحی پلک از بلند کردن، زور زدن و خم شدن برای برداشتن وسایل خودداری کنید. این می تواند یک محدودیت ناخوشایند باشد، اما بسیار مهم است که تا زمانی که برش ها به اندازه کافی بهبود نیافته اند، فشار خون را افزایش ندهید.

مطالب مرتبط :  ماندگاری تخلیه غبغب

در این مقاله در مورد مراحل لیفت پلک مطالبی را عنوان نمودیم. اشاره کردیم که برای جوانسازی صورت کارهای مختلفی انجام می گیرد. تمام این کارها با روش های مختلفی صورت می گیرند که یکی از این کارها لیفت پلک است. به مراحل انجام آن توسط جراح اشاره کردیم و بیان کردیم که تاثیرات آن بر روی صورت به چه صورت خواهد بود. در پایان نیز به برخی دستورالعمل های مراقبتی را که بعد از عمل باید انجام داد، اشاره کرده و برخی توصیه های لازم را بیان نمودیم.