مزایای لیفت صورت با نخ

همانطور که می دانید بوکال فت چربی بین استخوان گونه و استخوان فک در صورت شما است. این پدهای چربی به شکل گیری فرم صورت شما کمک می کند. برداشتن بوکال فت یک عمل جراحی برای برداشتن چربی در این ناحیه از صورت شما است. این کار می تواند ساختار استخوانی صورت شما، به خصوص استخوان گونه و نواحی توخالی بین گونه ها و خط فک را برجسته کند. گاهی اوقات به این روش کوچک کردن گونه نیز می گویند. لیفت صورت روشی محبوب برای جوانسازی در بیمارانی است که می خواهند علائم پیری را اصلاح کنند.

روش های مختلفی برای لیفت صورت وجود دارد که از آنجمله می توان به لیفت صورت با استفاده از لیزر، لیفت با استفاده از بوتاکس، لیفت با نخ، لیفت به روش هایفوتراپی و لیفت به روش اولتراپی اشاره کرد. از جمله کارهایی که در لیفت صورت انجام می شود، . یکی از این روش های لیفت صورت که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد لیفت با نخ است. در این مقاله قصد داریم در مورد مزایای لیفت صورت با نخ مطالبی را عنوان کنیم.

مطالب مرتبط :  دوران نقاهت جراحی پلک

نحوه لیفت صورت با نخ

ابتدا اجازه دهید در مورد نحوه لیفت صورت با نخ بیشتر بدانیم سپس در مورد مزایای لیفت صورت با نخ صحبت خواهیم کرد. لیفت با نخ شامل قرار دادن نخ‌ های خاردار زیر پوست و سپس سفت کردن آنها برای بالا کشیدن بافت‌ های افتاده صورت است. در این روش از بخیه های موقت برای ایجاد لیفت ظریف اما قابل مشاهده در پوست استفاده می شود. به جای برداشتن پوست شل شده صورت بیمار با جراحی، به سادگی آن را با بخیه زدن قسمت هایی از آن معلق می کنند. این کار باعث می شود که پوست کمی به عقب کشیده شود و در نتیجه صورت را لیفت و سفت کند. نخ‌ ها علاوه بر ایده ‌آل بودن برای لیفت پوست، به با پیری نیز مبارزه می ‌کنند به این صورت که با تحریک پاسخ درمانی بدن و وادار کردن بدن به هدایت موج ‌های زیادی از کلاژن به مناطق تحت درمان باعث از بین رفتن علائم پیری می شوند. این به دلیل نقش حیاتی کلاژن در روند پیری است. به عبارت دیگر، این فرآیند باعث جوانسازی مداوم و پیشرونده بافت های صورت می شود.

مطالب مرتبط :  چه زمان باید جراحی بلفاروپلاستی را انتخاب کنیم

لیفت صورت با نخ چه مزایایی دارد؟

لیفت صورت با نخ چه مزایایی دارد؟ برای پاسخ به این سوال می توان گفت لیفت با نخ یک جایگزین کمتر تهاجمی برای لیفت صورت است. در طول این عمل، جراح زیبایی از بخیه های موقتی برای بلند کردن بخش هایی از پوست استفاده می کند. این کار پوست را کمی به عقب می کشد که باعث سفت شدن صورت می گردد. لیفت با نخ همچنین تولید کلاژن را تحریک می کند که می تواند به کاهش یا به تاخیر انداختن پیری پوست کمک کند. فرد برای لیفت با نخ نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. این باعث کوتاه ‌تر شدن زمان بهبودی و کاهش خطر عوارض جانبی مرتبط با بیهوشی عمومی می گردد. از دیگر مزایای لیفت صورت با نخ این است که جایگزین ارزان تری برای لیفت صورت است و تقریباً هیچ خطری برای ایجاد زخم ندارد. از طرفی آنها دائمی نیستند و ممکن است فرد بعد از چند سال متوجه از بین رفتن اثرات آن شود.

مطالب مرتبط :  آیا روشی برای جلوگیری از ایجاد غبغب وجود دارد

همچنین می توان گفت در طول درمان، نخ های قابل جذب به لایه عمیق پوست وارد می شوند. از آنجایی که نخ از یک پلیمر زیست تخریب پذیر ساخته شده است، در طول زمان به آرامی توسط بدن بیمار جذب می شود. به طور طبیعی کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک را تحریک می کند تا ظاهری طولانی مدت، برجسته تر و جوان تر را ارائه دهد. همچنین لیفت صورت جراحی منجر به از کار افتادن طولانی مدت می شود. به طور کلی، باید به یک دوره بهبودی حدود یک ماهه درنظر داشت، اما این در مورد این روش صدق نمی کند. درمان فقط به حدود دو تا سه روز استراحت نیاز دارد. علاوه بر بلند کردن فوری پوست، جزء درون رشته های قابل حل نیز برای تحریک تدریجی تولید کلاژن جدید نیز کار می کند. این باعث می شود پوستی حجیم و جوان تر داشته باشید که تقریباً 12 ماه ماندگاری دارد. نخ ها برای صاف کردن خطوط و چین و چروک ها کار می کنند زیرا تولید کلاژن جدید را تحریک می کنند. باز هم، به دلیل تحریک کلاژن جدید، نخ ها به طور طبیعی پوست شما را سفت می کنند و به کاهش افتادگی صورت کمک می کنند.

مطالب مرتبط :  علت افتادگی پلکها یا  پف زیر چشم چیست؟

تزریق ‌ها و پرکننده ‌های پوستی معمولاً نتایجی را ایجاد می ‌کنند که از چند ماه تا یک سال دوام می ‌آورند، اما لیفت با نخ نتایجی را ایجاد می‌ کند که می‌ تواند تا سه سال یا بیشتر باقی بماند. برخی از بیماران برای افزایش نتایج خود و حفظ ظاهری شاداب و جوان به طور نامحدود، به ویژه با توجه به نحوه جذب نخ های PDO توسط بدن در عرض شش ماه، به طور منظم و مداوم لیفت با نخ را انتخاب می کنند. نتایج بلند کردن نخ را اغلب می توان با انجام رفتارهای سبک زندگی سالم مانند نوشیدن آب زیاد، خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات و داشتن مقدار کافی خواب در هر شب، طولانی کرد.

مطالب مرتبط :  کدام روش لیفت صورت ماندگاری بیشتری دارد

در این مقاله در مورد مزایای لیفت صورت با نخ مطالبی را عنوان نمودیم. اشاره کردیم که برای جوانسازی صورت کارهای مختلفی انجام می گیرد. روش های مختلفی برای این کار وجود دارند که یکی از این روش ها لیفت صورت با نخ است. بیان نمودیم که تاثیرات آن بر روی صورت به چه نحو خواهد بود. همچنین به برخی از مزایای استفاده از آن اشاره کردیم و گفتیم که اکثر بیماران این روش را برای جوانسازی صورت خود انتخاب می کنند.