مزایای لیفت صورت

از مزایای لیفت صورت می توان ساعت ها صحبت کرد. پیری بر اساس ژنتیک و عادات سبک زندگی شما ادامه خواهد داشت، اما بیماران لیفت صورت همیشه جوان‌تر و سرحال‌تر از آنچه که بدون جراحی هستند به نظر می‌رسند. پس از بهبودی کامل از لیفت صورت، طیف وسیعی از درمان‌های غیرجراحی وجود دارد که می‌تواند نتایج جراحی را طولانی‌تر یا افزایش دهد و به رفع علائم خفیف پیری مانند کاهش حجم، آسیب‌های ناشی از نور خورشید و چین و چروک کمک کند. این درمان ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

نتیجه لیفت صورت برای چندین سال (حتی دهه ها) باقی می ماند، اما حفظ نتایج شما از طریق درمان های غیر تهاجمی می تواند یک راه ساده و کم هزینه برای حفظ جوانسازی شما باشد. علائم پیری مانند چین و چروک، کاهش لحن و استحکام، و بافت ناسالم پوست همگی با خدمات فوق قابل بهبود هستند. لطفاً از پرس و جو در مورد خدمات غیرجراحی ما برای آگاهی از گزینه های درمانی که می تواند به شما در به حداکثر رساندن نتایج لیفت صورت کمک کند، تردید نکنید. در اینجا علاوه بر مزایای لیفت صورت، به کارهایی که قبل و بعد از آن باید انجام دهید اشاره می کنیم تا با مزایای این مدل از عمل در مراحل آن آشنا شوید.

مطالب مرتبط :  معایب و خطرات جراحی چشم

دستورالعمل ها

دستورالعمل های زیر بر اساس تجربه بسیاری از عمل های لیفت صورت یا لیفت با نخ صورت سفارشی بدست آمده است. این دستورالعمل ها عملاً به هر سوالی که ممکن است در مورد کارهایی که باید و نباید بعد از جراحی انجام دهید پاسخ می دهد. شما و خانواده تان باید چندین بار این اطلاعات را بخوانید تا کاملاً با آن آشنا شوید. بسیار مهم است که این دستورالعمل ها را صادقانه دنبال کنید تا مطمئن شوید که صاف ترین دوره بعد از عمل است.

تورم

هر عملی هر چقدر هم جزئی باشد با تورم بافت های اطراف همراه است. مقدار آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما به نظر می‌رسد که همیشه بیشتر در صورت رخ می‌دهد، زیرا بافت‌های این ناحیه شل شده و حتی مقدار کمی باعث می‌شود که ویژگی‌ها مخدوش به نظر برسند.

تورم اغلب در روز دوم پس از لیفت صورت سفارشی کمی بیشتر می شود. ممکن است در کنار گردن مشخص‌تر شود و به طور کلی هنگامی که برای اولین بار در صبح از خواب بیدار می‌شوید بدتر می‌شود (اید نشان می‌دهد که بهتر است تا حد امکان بالا بمانید). تورم به خودی خود جدی نیست و نشانه ای نیست که چیزی اشتباه است. حتی ممکن است از یک طرف در مقایسه با طرف دیگر ناهموار باشد، اما این طبیعی است.

مطالب مرتبط :  لیفت ابرو با نخ

تورم

سر تخت را بالا ببرید

برای کمک به به حداقل رساندن تورم، هنگام رفتن به خانه، سر تخت شما باید 30 درجه بالاتر باشد. به عنوان یک جایگزین، ممکن است در یک صندلی بخوابید یا از دو بالش برای بالا بردن سر خود بالاتر از قلب خود استفاده کنید.

چرخاندن سر

از چرخاندن سر یا خم کردن گردن خودداری کنید. زمانی که باید کاملاً بچرخید، شانه ها و سر خود را به صورت یک واحد حرکت دهید، یا انگار گردن سفت دارید. این کار باعث می شود سفت شدن زیر پوست بیشتر دوام بیاورد. تحرک گردن به طور کامل به حالت عادی باز خواهد گشت.

درد

معمولاً پس از لیفت صورت یا بوکال فت، درد واقعی بسیار کمی وجود دارد، اما ممکن است در نتیجه تورم، احساس کبودی عمیقی داشته باشید و صورتتان سنگین به نظر برسد. بانداژی که شب اول می‌زنید ممکن است زیر چانه‌تان کاملاً محکم به نظر برسد. امیدواریم به جای اینکه شما احساس محدودیت کنید، احساس امنیت کنید. تنفس شما را محدود نمی کند، اما به کاهش کبودی و تورم کمک می کند. اولین صبح بعد از جراحی توسط دکتر شما یا پرستار برداشته می شود.

مطالب مرتبط :  لیفت صورت با اندولیفت

متأسفانه، مسکن‌های قوی می‌توانند باعث احساس سبکی سر شوند، به ویژه در دوره بلافاصله پس از عمل و در نتیجه، به نظر می‌رسد بهبودی را خسته‌کننده‌تر می‌کنند. بنابراین به طور کلی تایلنول را برای درد توصیه می شود. شما ممکن است دو قرص را هر 4 تا 6 ساعت مصرف کنید، و توصیه می شود آن را طبق دستور مصرف کنید تا در سیستم خود نگه دارید تا کنترل درد به حداکثر برسد. اگر درد شدید است، از داروهای قوی تری که برای شما تجویز شده است استفاده کنید. 

مواد مخدر و مسکن ممکن است باعث تهوع، استفراغ، کبودی اضافی و ناراحتی شود. آنها همچنین ممکن است باعث افسردگی، واکنش های آلرژیک و یبوست شوند. از مصرف آسپرین یا داروهایی از نوع ایبوپروفن تا زمانی که دکتر شما دستور داده است خودداری کنید. بسیاری از مسکن های بدون نسخه حاوی ترکیبی از این محصولات هستند.

مطالب مرتبط :  شرایط لازم برای لیفتینگ صورت

خون ریزی

اگر خونریزی قابل توجهی رخ داد، به رختخواب بروید، سر خود را بالا بیاورید و لطفاً فوراً با پزشک تماس بگیرید. تراوش خفیف از برش‌ها، مانند زمانی که اصلاح می‌کنید، ممکن است رخ دهد. این با زمان و فشار کم انگشت متوقف می شود. این اثرات ممکن است پس از عمل لیفت ابرو نیز پیش بیایند.

از رختخواب بیرون آمدن

ما معمولاً توصیه می کنیم که در 12 ساعت اول پس از جراحی در رختخواب بمانید، پس از آن می توانید روی یک صندلی بنشینید، به سمت حمام بروید یا در اتاق خود قدم بزنید. در این مدت باید تا حد امکان ساکت باشید. ما از صحبت کردن و داشتن بازدیدکنندگان زیاد جلوگیری می کنیم. روز دوم پس از جراحی، باید بیشتر از جای خود بلند شوید و در اطراف خود باشید.

از رختخواب بیرون آمدن

بعد از جراحی

اگر در شهر دیگری زندگی می کنید، باید در شهر بمانید. شما ممکن است در یک هتل یا با یکی از دوستان نزدیک خود اقامت کنید. شما باید برای حداقل هفت روز پس از عمل در شهر بمانید.

مطالب مرتبط :  چسب لیفت صورت چیست

برداشتن پانسمان

در اتاق عمل، یک پانسمان فشاری اعمال می شود و دو درن در ناحیه گردن قرار می گیرد تا به کاهش تورم کمک کند. آنها صبح روز بعد توسط دکتر شما یا یک پرستار حذف خواهند شد.

مراقبت روزانه

مقدار زیادی وازلین یا آکوافور را روی خطوط بخیه اطراف جلو و پشت گوش بمالید. حتماً یک منبع جدید و تمیز از پماد داشته باشید. سعی نکنید پماد را در خطوط بخیه موهای خود قرار دهید – این خیلی نامرتب است.

از روز دوم پس از جراحی، دو بار در روز در هفته اول دوش گرفتن را شروع کنید. اجازه دهید هنگام دوش گرفتن، آب گرم روی موها و صورتتان جاری شود. شما می توانید از شامپو بچه جانسون یا شامپوی مناسب با pH متعادل استفاده کنید که باعث گزش نمی شود. دو بار در روز، خطوط منگنه و بخیه را با استفاده از نوک انگشتان خود با صابون تمیز کنید و خوب بشویید. پس از برداشتن بخیه ها در عرض هفت روز، می توانید از گاز یا پارچه تمیز استفاده کنید. اگر جراحی پلک انجام می دهید، از خیس شدن بخیه های اطراف چشم هنگام دوش گرفتن نترسید.