مزیت های لیفت ابرو

جراحی لیفت ابرو یکی از جراحی های زیبایی صورت است که می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. البته جراحی تنها راه بالا بردن ابرو نیست. روش های غیر جراحی و کم تهاجمی یا حتی غیرتهاجمی زیادی برای انجام این کار وجود دارد. لیفت ابرو چیست؟ لیفت ابرو یک لیفت جزئی صورت است که در ادامه مزیت های لیفت ابرو را خواهیم گفت . این امر به سه روش اصلی امکان پذیر است:

جراحی لیفت ابرو

با این نوع جراحی، افتادگی قسمت بالایی صورت از بین می رود و ابروها کمی بالا می روند. به این ترتیب می توان ابروهای افتاده را به حالت اولیه بازگرداند و در عین حال چین و چروک های پیشانی را اصلاح کرد. در این روش برش هایی در امتداد خط مو ایجاد می شود تا بعداً جای زخم قابل مشاهده نباشد. برداشتن ابروهای شل و افتاده در طرفین صورت برای دستیابی به نتایج دائمی و طولانی مدت از این روش بسیار مهم است. بهبودی پس از جراحی ممکن است زمان زیادی به طول بینجامد و در این مدت باید دستورالعمل های دقیق پزشک خود را در مورد نحوه لباس پوشیدن و مراقبت از ابروهای خود پس از جراحی دنبال کنید.

مطالب مرتبط :  مراقبت های بعد از جراحی پلک

لیفت ابرو بدون جراحی

این یک گزینه غیر تهاجمی برای افرادی است که به دنبال ترمیم ابرو یا پیشانی خود هستند. گزینه های غیرجراحی شامل بوتاکس، پرکننده های پوستی یا استفاده از فناوری لیزر است. هر یک از آنها بدون نیاز به صرف هزینه زیاد یا زمان بهبودی طولانی می تواند نتایج عالی به شما بدهد. گزینه‌های غیرجراحی برای طیف وسیع‌تری از افراد، به‌ویژه کسانی که مشکلات سلامتی دارند و نباید جراحی کنند، مناسب‌تر است. روش هایی مانند تزریق بوتاکس، ژل و فیلر می توانند بدون نیاز به جراحی و تمام دردسرها و خطرات موجود، نتایج قابل قبولی را به همراه داشته باشند.

لیفت ابرو به صورت طبیعی

علاوه بر روش های جراحی و روش های کم تهاجمی، روش های طبیعی برای لیفت ابرو نیز وجود دارد. از جمله این روش ها می توان به تمرین ورزشی و آموزش حرکات تقلیدی، ماساژ، روغن درمانی و … اشاره کرد. اما علاوه بر موارد فوق توصیه می کنیم از ژل ابرو با خاصیت لیفتینگ و سفت کننده استفاده کنید.

مزایای لیفت ابرو

اگر جلوی آینه بایستید و به آرامی پیشانی خود را به سمت بالا بکشید، می توانید تاثیر لیفت پیشانی یا ابرو را تصور کنید. با این حال، مزایای اصلی لیفت ابرو عبارتند از:

مطالب مرتبط :  تفاوت لیفت ابرو با لمینت ابرو

بالا بردن ابروها ظاهری شاداب تر و هوشیارتر به چهره می دهد. در عین حال می توان از این طریق افتادگی پلک ها را کاهش داد. با بالا بردن ابروها و پیشانی، چین و چروک های عرضی روی پیشانی نیز به طور موثری صاف می شوند و چهره را دوستانه تر و مثبت تر می کنند. لیفت ابرو و پیشانی زمانی منطقی است که دیگر با ظاهر خود احساس راحتی نمی کنید و نگران چین و چروک های عمیق پیشانی هستید. با سفت کردن قسمت بالایی صورت ظاهر جوان خود را به دست می آورید و می توانید از شر چین و چروک هایی که به طور طبیعی با افزایش سن ظاهر میشوند خلاص شوید. در حالی که جراحی خطراتی را به همراه دارد و مدتی طول می کشد تا بهبود یابد، اما نسبت به جایگزین های غیرجراحی مزایایی نیز دارد.

یک جراح لیفت ابرو واجد شرایط، لیفت ابرو را مطابق با نیازهای شما سفارشی می کند و سال ها تجربه را به اتاق عمل می آورد. جراح شما ظاهری بسیار طبیعی متناسب با صورت شما ارائه می دهد و این مزیت اصلی گزینه جراحی است. بسیاری از افراد دریافتند که نتایج جراحی طبیعی تر است، به خصوص به این دلیل که جراح شما کنترل بسیار بیشتری بر نتایج دارد. از بین بردن چین و چروک ابرو بین ابروها و چین های پیشانی را می توان یکی از مزایای لیفت ابرو دانست.

مطالب مرتبط :  آیا بزرگ شدن غبغب به چاق شدن ارتباط دارد؟

معایب لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابرو اگر نتایج کاملا طبیعی داشته باشد تقریباً هیچ نقطه ضعفی ندارد. مهم است که قوس فوقانی طبیعی باشد. ناحیه اطراف چشم پس از عمل باید طبیعی و شاداب به نظر برسد. البته روش های جراحی در هر صورت خطرات جراحی دارند. اما در روش های کم تهاجمی یا روش های طبیعی عملا هیچ خطری برای سلامت و زیبایی شما وجود ندارد. بنابراین، می توان گفت که تنها عیب لیفت ابرو، احتمال غیرطبیعی شدن حالت چهره است که به ندرت اتفاق می افتد.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

پس از عمل، شما در حال بهبودی هستید و باید تحت نظر باشید. بسته به ترجیح متخصص زیبایی یا جراح، ممکن است انتخاب کنید که به خانه بروید یا شب را در بیمارستان بگذرانید.

مطالب مرتبط :  روش درمان خانگی برای ریزش ابرو

وقتی به خانه می روید باید نکات زیر را رعایت کنید:

برای تسکین درد از دارو استفاده کنید.

مراقب بریدگی ها باشید.

مراقب عوارض باشید.

با متخصص پوست خود در تماس باشید.

بهبود بسته به روش کلاسیک، آندوسکوپی یا برش محدود متفاوت است. برش ها دارای بخیه ها یا منگنه هایی هستند که باید ظرف یک هفته برداشته شوند. به احتمال زیاد دچار تورم و کبودی خواهید شد که ممکن است سایر قسمت های صورت (مانند گونه ها و چشم ها) را تحت تاثیر قرار دهد. البته این کاملا طبیعی است. برای کاهش تورم باید حداقل دو روز پس از جراحی لیفت ابرو سر خود را بالا نگه دارید. این شامل زمان خواب نیز می شود. در دو هفته اول، تورم به اندازه ای کاهش می یابد که در جمع احساس راحتی کنید. ممکن است چند هفته طول بکشد تا تمام تورم ها فروکش کند. کمپرس سرد به کاهش تورم کمک می کند. بعد از یک تا سه روز بانداژ را بردارید (مدت زمان دقیق آن را با متخصص زیبایی خود بررسی کنید). همچنین ممکن است احساس بی‌حسی یا گزگز داشته باشید، اما با گذشت زمان از بین می‌رود.

مطالب مرتبط :  لیفت چشم با نخ

اکثر بیماران بسته به روش انتخابی می توانند ظرف ده روز یا کمتر به محل کار یا مدرسه بازگردند. رانندگی دو تا سه هفته پس از جراحی مجاز است. باید مطمئن شوید که پشت فرمان احساس راحتی می کنید. در چند هفته اول پس از جراحی از بلند کردن اجسام سنگین، ورزش های شدید یا سایر فعالیت های مشابه خودداری کنید.

ابروها یکی از مهم ترین اعضای بدن در زیبایی افراد هستند. در واقع اگر ابروها در چهره افراد متقارن نباشد، تقارن زیبایی افراد تغییر منفی می کند و اگر این ابروها پایین بیایند، ممکن است چهره فرد خسته یا غمگین به نظر برسد یا از او پیرتر به نظر برسد. به همین دلیل بسیاری از افراد در سراسر جهان و کشور ما ایران از روش های مختلف لیفت ابرو برای بازگرداندن زیبایی و طراوت به چهره خود استفاده می کنند.