مقابسه لیفت پلک و جراحی پلک

ما چشمان یکدیگر را مانند یک کتاب باز می خوانیم: در آنها شادی، غم، خنده، خشم و بسیاری از احساسات دیگر را می شناسیم. با افزایش سن، بسیاری از مردم شکایت دارند که بسیار غمگین تر و خسته تر از آنچه واقعاً احساس می کنند، به نظر می رسند.

دلیل این امر این است که افتادگی پلک یا کیسه های پف کرده اغلب احساسات را پنهان می کند و بازتاب دیگر نمی خواهد با احساسات واقعی ما مطابقت داشته باشد. لیفت پلک  یا جراحی می تواند در اینجا کمک کند و ظاهری خوش بینانه و پر جنب و جوش ایجاد کند.

مقابسه لیفت پلک و جراحی پلک

افزایش سن همچنین می تواند باعث شل شدن پلک ها و تکثیر پوست شود و به اصطلاح، افتادگی پلک ایجاد می شود که همچنین می تواند در میدان دید پرده ای ایجاد کند. از سوی دیگر، در برخی از بیماران، پلک پایین با افزایش سن، برجسته تر می شود، مانند چروک های اضافی پوست و کیسه ها یا سیاهی زیر چشم.

مطالب مرتبط :  گن های بعد از جراحی صورت

درخشندگی چشم با لیفت پلک ها

با بلند کردن پلک های بالا و پایین (که بلفاروپلاستی نیز نامیده می شود) می توانیم اطمینان حاصل کنیم که چشمان شما یک بار دیگر هوشیار و شاداب به نظر می رسند. دانستن خواسته ها و انتظارات فردی شما مهم است. باید روند مناسب را برای خود و برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب بدست آورید.

پلک چیست؟

پلک مرز قدامی حدقه چشم است. از بیرون در آن از پوست، بافت همبند، ماهیچه ها و غشای مخاطی تشکیل شده است. مژه ها در لبه پلک ها قرار دارند و در داخل آنها مجاری دفعی بو و غدد چربی که در پلک ها قرار دارند قرار دارند. پلک های بالا و پایین در قسمت بینی به هم می رسند و به سمت شقیقه بیرون می آیند و زاویه داخلی و خارجی پلک را تشکیل می دهند.

مطالب مرتبط :  لیفت ابرو با استفاده از لیزر

یک خط مستقیم خیالی از گوشه چشم (کانتوس) محور پلک را مشخص می کند. وقتی چشم ها از طریق چین پلک بالایی باز می شوند، پلک بالایی به دو قسمت تقسیم می شود. تفاوت های قومیتی در فاصله لبه پلک وجود دارد. در قفقازی ها فاصله بین 8-10 میلی متر است. با این حال، در آسیایی ها، این گاهی اوقات کمتر از 3 میلی متر است.

پلک ها از چشم ها محافظت می کنند و آنها را مرطوب نگه می دارند. از طریق یک چشم به هم زدن، مایع اشک روی چشم پخش می شود و در همان زمان اجسام خارجی به زاویه پلک داخلی منتقل می شوند.

اشک از کانال اشک پایین می ریزد و مجاری اشک به داخل حفره بینی می رود. ناحیه چشم و ابرو به خوبی دارای ماهیچه‌های رسا است و نقش مهمی در حالت چهره دارد. در طی فرآیند طبیعی پیری، حالت چهره تغییر می کند و چشم ها خسته به نظر می رسند.

مطالب مرتبط :  جراحی پلک شرقی

مقابسه لیفت پلک و جراحی پلک

افتادگی پلک

افتادگی پلک ممکن است در پلک بالایی ایجاد شود، زیرا پوست بالای چشم خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و پوست اضافی ایجاد می شود و باعث می شود که آنها مانند یک پرده بر روی میدان دید قرار بگیرند. اینجاشت که ممکن است نیاز به جراحی پلک داشته باشید. گاهی علاوه بر پوست اضافی، چربی نیز افزایش می یابد. در موارد نامطلوب، میدان بینایی محدود می شود.

کیسه ها و حلقه های زیر چشم

دامنه مشکلات در پلک پایین از مقدار کمی پوست اضافی همراه با چین و چروک گرفته تا برجستگی های بالشتک مانند مشخص است. حفره چشم توسط پدهای چربی که کره چشم را احاطه کرده اند پر می شود. پدهای چربی فردی توسط بافت همبند به فضاهای جداگانه تقسیم می شوند. در قسمت جلو، محفظه های چربی نیز توسط فاسیای بافت همبند محدود شده و نگه داشته می شوند.

مطالب مرتبط :  هایفوتراپی چه کاربردهایی دارد

این اتفاق با جراحی پلک بالا می تواند درست شود. به دلیل فرآیندهای پیری یا ضعف مادرزادی بافت همبند، ساختارهای بافت همبند ممکن است کشیده شوند و منجر به پیشروی پدهای چربی شود. انقباضات معمولی پوست توسط فیبرهایی ایجاد می شود که از استخوان به پوست کشیده می شوند.

مقابسه لیفت پلک و جراحی پلک

لیفت پلک، به اصطلاح بلفاروپلاستی، با هدف بازتر، هوشیاری و در نتیجه جوان‌تر کردن ناحیه چشم شما انجام می‌شود. در طول لیفت پلک، پوست اضافی و بافت چربی پلک بالا و/یا پایین را حذف می شود. میزان وقوع این اتفاق به موقعیت فردی شما بستگی دارد.

طبق نقشه ای که با شما طراحی شده است، قبل از انجام بیهوشی، برش و نقاط مهم علامت گذاری صورت ترسیم می شود. به عنوان یک قاعده، عمل تحت بیهوشی موضعی و آرام بخش انجام می شود و توسط متخصص بیهوشی مجرب باید نظارت شود.

مطالب مرتبط :  لنز تماسی چشم چیست؟

تکنیک های مدرن جراحی بسیار پیچیده هستند و مشکلات مختلفی را در نظر می گیرند. بنابراین، باید مطمئن شوید که چربی بیش از حد پلک بالا و پلک پایین را حذف نکنید، زیرا باعث ایجاد یک چشم “توخالی” غیر طبیعی می شود.

روش های مدرن با توزیع مجدد چربی موجود به منظور دستیابی به یک تصویر هماهنگ مشخص می شود. مخصوصاً در پلک پایین، باید اطمینان حاصل شود که روی چشم ثابت است، بدون چروک. امروزه، عمل پلک پایین تقریباً همیشه با تعلیق جانبی پلک پایین همراه است که در ابتدا منجر به افزایش کمی محور پلک می شود. این اثر مورد نظر است و پس از مدتی به حالت عادی باز می گردد.