نتایج و ماندگاری لیفت با نخ

تا همین اواخر، تنها راه برای رفع مشکلات ناشی از شلی پوست صورت – مانند پارگی و افتادگی گونه – جراحی لیفت صورت بود. به هر حال، در حالی که درمان‌های لایه‌برداری پوست می‌توانند به بازگرداندن درجه‌ای از سفتی کمک کنند، زمانی که پوست شل وجود داشته باشد، فقط یک چاقوی جراحی می‌تواند واقعاً آن را از بین ببرد.

در حالی که رویکرد تکیه بر ترکیبات تزریقی و لایه برداری پوست تا زمانی که جراحی لیفت صورت کاملاً ضروری شود برای بسیاری از بیماران کارآمد است، اما همه مایل یا قادر به انجام جراحی نیستند. اگر در این گروه هستید، خوشحال خواهید شد که بدانید نوع جدیدی از روش برای پر کردن شکاف بین جوانسازی غیرتهاجمی صورت و جراحی لیفت صورت  ایجاد شده است. این روش جدید لیفت با نخ نام دارد که در ادامه با آن و نتایج و ماندگاری لیفت با نخ آشنا خواهیم شد.

لیفت با نخ چیست و ماندگاری لیفت با نخ؟

لیفت با نخ نوعی روش جوانسازی است که در آن از بخیه های موقت برای ایجاد “لیفت” ظریف اما قابل مشاهده در پوست استفاده می شود. به جای برداشتن پوست شل شده صورت بیمار با جراحی، جراح زیبایی به سادگی آن را با بخیه زدن قسمت هایی از آن معلق می کند. این کار باعث می شود که پوست کمی به عقب کشیده شود و در نتیجه صورت را لیفت و سفت کند. نخ‌ها علاوه بر ایده‌آل بودن برای لیفت پوست، به روشی دیگر با پیری مبارزه می‌کنند: با تحریک «پاسخ درمانی» بدن و وادار کردن بدن به هدایت موج‌های زیادی از کلاژن به مناطق تحت درمان است. این به دلیل نقش حیاتی کلاژن در روند پیری مهم است.

مطالب مرتبط :  بیماری شالازیون چشم

کلاژن به حمایت از “عوامل رشد” کمک می کند که تا حد زیادی بر وضعیت پوست ما تأثیر می گذارد. کلاژن علاوه بر این که برای ترمیم زخم ها استفاده می شود، به قوی، حجیم و انعطاف پذیر نگه داشتن پوست کمک می کند. با افزایش سن، بدن ما به تدریج کلاژن کمتری تولید می کند که منجر به کاهش 80 درصدی ضخامت پوست در حدود 70 سالگی می شود. این کاهش حجم و قدرت عامل بزرگی در ایجاد پوست اضافی و چین و چروک است. با ضعیف‌تر شدن پوست، دیگر قادر به حمایت کافی از بافت‌های زیر آن نیست، به این معنی که جاذبه آن را به سمت پایین می‌کشد و کشیده می‌شود. تزریق کلاژن تازه به پوست صورت در زمانی که علائم شلی پوست هنوز خفیف است می تواند به کاهش شلی (با ضخیم شدن و آبرسانی پوست) و جلوگیری از بدتر شدن آن (با تقویت پوست) کمک کند.

مطالب مرتبط :  عمل لیپوماتیک صورت

به عبارت دیگر، این فرآیند باعث جوانسازی مداوم و پیشرونده بافت های صورت می شود. بیمارانی که لیفت با نخ را به منظور تحریک کلاژن انجام می دهند از نتایج و ماندگاری لیفت با نخ هم بسیار راضی اند و متوجه بهبود تدریجی رنگ و استحکام پوست خود خواهند شد. در حالی که نخ های آنها در جای خود قرار دارند، پاسخ درمانی بدن به طور مداوم فعال می شود زیرا بدن می خواهد نواحی بخیه شده را “درمان” کند و بخیه ها را خارج کند. بدن از نظر بیولوژیکی طوری برنامه ریزی شده است که وقتی هر جسم خارجی موجود در درم را حس می کند به این شکل واکنش نشان دهد. خوشبختانه از آنجایی که نخ های قرار گرفته در زیر پوست در حین لیفت با نخ بسیار کوچک هستند، بیمار هیچ یک از این اتفاقات را احساس نخواهد کرد. اکثر مردم پس از بهبودی پوست اطراف خود به هیچ وجه نمی توانند بخیه های خود را احساس کنند.

مطالب مرتبط :  بهترین مرکز برای انجام لیفت صورت

آشنایی با روش های مختلف لیفت با نخ: NovaThreads و Silhouette InstaLift

نخ‌های NovaThreads و Silhouette InstaLift هر دو توسط FDA برای بلند کردن بافت صورت تایید شده‌اند. با این حال، در حالی که این روش‌ها بر مکانیزم عمل مشابهی تکیه دارند و هر دو نتایج عالی دارند، تفاوت‌های کلیدی بین آنها وجود دارد که بیماران باید از آن‌ها آگاه باشند. در زیر، چگونگی مقایسه این دو روش را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

مطالب مرتبط :  زمان مناسب برای جراحی پلک چه موقع است؟

نخ لیفت NovaThreads

نخ لیفت NovaThreads بخیه هایی هستند که از یک ماده زیست سازگار به نام PDO ساخته می شوند که به طور ویژه برای جذب مجدد ایمن توسط بدن طراحی شده است. ماندگاری لیفت با نخ NovaThread ها حدود چهار تا شش ماه در محل باقی می مانند و پس از آن به آرامی حل می شوند. با این حال، بیماران می توانند انتظار داشته باشند که نتایج لیفت NovaThreads خود را تا یک سال یا بیشتر پس از درمان خود مشاهده کنند. این اثر طولانی مدت از بهبود طولانی مدت در وضعیت پوست ناشی از تزریق کلاژن ناشی می شود.

لیفت با نخ NovaThread در انواع مختلفی وجود دارد: بخیه های خاردار، که برای جمع کردن پوست (و در نتیجه ایجاد عمل لیفتینگ بیشتر) ایده آل هستند و بخیه های صاف یا منحنی صاف. بخیه های صاف لیفت کمتری ایجاد می کنند، اما برای تحریک کلاژن عالی هستند. بیماران اغلب بخیه‌های صافی را در مکان‌های استراتژیک اطراف صورت خود (مانند گوشه دهان یا در امتداد ابروها) قرار می‌دهند تا نواحی مشکل‌دار رایج را که در آن علائم پیری به‌ویژه آشکار می‌شود، هدف قرار دهند. از طرف دیگر بخیه های خاردار در نزدیکی خط رویش مو قرار می گیرند تا به آرامی پوست را عقب بکشند و گونه ها و استخوان های پا را بلند کنند.

مطالب مرتبط :  تاثیر آلودگی هوا بر روی چشم

قرار دادن NovaThreads برای بیمار نسبتاً سریع و آسان است. ابتدا از بی حسی موضعی برای بی حس کردن مناطقی که قرار است تحت درمان قرار گیرند استفاده می شود، سپس از یک ابزار کوچک (کانول یا سوزن نازک) برای وارد کردن نخ ها در زیر پوست استفاده می شود. کل این فرآیند معمولاً فقط 30 تا 45 دقیقه طول می کشد و بیمار پس از آن آزاد است که به سر کار خود بازگردد.