چه زمان باید جراحی بلفاروپلاستی را انتخاب کنیم

آیا جراحی لیفت پلک دردناک است؟

قبل از شروع عمل، جراح تزریق‌های بی‌حسی را برای بی‌حس کردن ناحیه اطراف چشم انجام می‌دهد. علاوه بر این، بیماران یک آرام بخش به صورت داخل وریدی دریافت می کنند. آرام بخش باعث می شود آنها در طول عمل احساس آرامش و کمی گیجی کنند. این روش در لیفت ابرو نیز به کار می رود. بیماران در حین انجام جراحی احساس درد نخواهند کرد. این ناراحتی تنها پس از جراحی در مرحله بهبودی ایجاد می‌شود، اما با داروهای مسکن بدون نسخه و کمپرس سرد قابل کنترل است.

بلفاروپلاستی (لیفت پلک) چقدر طول می کشد؟

بلفاروپلاستی یا همان لیفت پلک یک عمل رایج و سریع است. مدت زمان بستگی به نوع و تعداد مراحل انجام شده دارد. یک لیفت ساده برای درمان افتادگی پوست پلک فوقانی تنها 45 دقیقه تا یک ساعت طول خواهد کشید. اگر هر دو جراحی پلک بالا و پایین به طور همزمان انجام شوند، جراحی ممکن است تا 2 ساعت طول بکشد. بیماران اغلب تصمیم می گیرند که سایر روش های جوانسازی صورت را همراه با بلفاروپلاستی انجام دهند. برخی از بیماران ممکن است برای پر کردن نواحی خاصی در اطراف چشم، عمل پیوند چربی را انجام دهند. دیگران ممکن است انتخاب کنند که لیفت ابرو انجام دهند. در این شرایط جراحی بسیار بیشتر طول می کشد.

مطالب مرتبط :  مراقبت های بعد از لیفت پلک

بعد از لیفت پلک چه انتظاری باید داشت؟

هنگامی که گزینه های درمانی خود را با جراح در میان گذاشتید، ممکن است داروهای تجویزی خاصی برای آمادگی برای جراحی به شما تجویز شود. باید مطمئن شوید که در مورد داروهایی که به طور مرتب مصرف می کنید با جراح صحبت می کنید. بلافاصله پس از انجام جراحی، درد خفیف یا فقط ناراحتی در محل جراحی را تجربه خواهید کرد. همچنین ممکن است به دلیل بی حسی هایی که تجویز شده است، در محل عمل احساس بی حسی کنید.

تورم و کبودی اطراف چشم ممکن است برای چند روز باقی بماند. بیماران همچنین ممکن است پس از انجام عمل جراحی پلک، مقداری کبودی روی سفیدی چشم مشاهده کنند. علاوه بر این، بیماران ممکن است حساسیت به نور و تاری دید را تجربه کنند. این علائم موقتی هستند و در طی چند هفته فروکش خواهند کرد. تهاجمی ترین جراحی پلک دوتایی، جراحی پلک دو برش کامل است. بیمارانی که تحت این نوع جراحی قرار می‌گیرند ممکن است پس از 7 تا 14 روز، بسته به سرعت بهبودی، بتوانند به فعالیت‌های عادی خود بازگردند.

مطالب مرتبط :  آیا انجام لیفت غبغب محدودیت سنی دارد

بعد از لیفت پلک چه انتظاری باید داشت؟

زمان بهبود بلفاروپلاستی و نکات

کل روند بهبودی عمل لیفت پلک بر اساس تعداد اقداماتی که در زمان جراحی انجام شده است تقریباً 1-2 هفته طول می کشد. پیروی دقیق از دستورالعمل های ارائه شده توسط جراح برای کاهش خطر ابتلا به عوارض بسیار مهم است. پزشک داروهای خاصی را تجویز می کند و ممکن است به شما پمادی بدهد تا روی ناحیه تحت درمان بمالید. اطمینان حاصل کنید که از آنها طبق دستورالعمل استفاده می کنید. استفاده از کمپرس سرد برای مدیریت ناراحتی که بعد از عمل جراحی تجربه میکنید مفید است. باید هرگونه تحریک و خشکی را که ممکن است ایجاد شود تسکین دهد.

مطالب مرتبط :  تاثیر لیفت شقیقه بر زیبایی

همچنین پس از انجام بلفاروپلاستی یا لیفت با نخ باید از چشمان خود در برابر نور خورشید محافظت کنید. مراقب هر گونه خونریزی یا ترشح باشید و جراح را در جریان هرگونه یافته غیرعادی قرار دهید. در حالی که تورم و کبودی اولیه پس از 2-3 هفته از بین می رود، خطوط برش ممکن است مدت بیشتری طول بکشد تا بهبود یابد.

چه زود نتایج را خواهید دید؟

بلفاروپلاستی تغییرات زیادی در ظاهر شما ایجاد خواهد کرد. پس از کاهش تورم و کبودی، نتایج عالی را مشاهده خواهید کرد. همچنین با بهبودی محل برش و نشستن چین‌ها در جای درست خود، نتایج مثبتی را در طول ماه‌ها تجربه خواهید کرد. این جراحی علائم پیری را اصلاح می‌کند، کیسه‌های زیر چشم را از بین می‌برد، پوست پلک را سفت می‌کند و ناحیه اطراف چشم را منحنی می‌کند، درست مانند لیفت با نخ. به شما نشان می دهد که به وضوح جوان تر، کمتر خسته و جذاب تر به نظر می رسید.

مطالب مرتبط :  علت شوره ابرو

آیا جایگزینی برای بلفاروپلاستی وجود دارد؟

در حال حاضر هیچ جایگزین جراحی یا غیر جراحی برای بلفاروپلاستی وجود ندارد. این یکی از روش های زیبایی است که به دلیل ارائه نتایج عالی شهرت زیادی به دست آورده است. به مردان و زنان کمک کرده تا بر علائم پیری و بیماری های ژنتیکی پوست غلبه کنند. هنگامی که توسط یک جراح خبره و با تجربه انجام شود، می تواند نتایج فوق العاده ای ایجاد کند.

آیا جایگزینی برای بلفاروپلاستی وجود دارد؟

جراحی پلک بالا چقدر طول می کشد؟

جراحی پلک بالا تنها یک بار انجام می شود. اگر برای خلاص شدن از شر چشم های پف کرده، کیسه های چشم یا مونولیدها بلفاروپلاستی انجام می دهید، نتایج شما برای سال های زیادی باقی خواهد ماند. با این حال، عوامل مرتبط با سن را نمی توان اجتناب کرد. با ادامه پیری، ابرو ممکن است پایین بیاید و این می تواند باعث ظاهر شدن مجدد پوست اضافی روی پلک فوقانی شود.

مطالب مرتبط :  لیفت غبغب با تزریق ژل

در حالی که بیماران به طور کلی فقط یک بار تحت عمل جراحی قرار می گیرند، برخی از بیماران ممکن است از یک عمل جراحی بلفاروپلاستی دوم یا تجدیدنظر بهره مند شوند. این ممکن است برای کسانی که بعد از انجام این عمل پیر شده اند یا حجم زیادی از دست داده اند لازم باشد. اگر یک جراح ماهر این عمل را انجام دهد، نتایج می تواند چندین دهه برای شما باقی بماند.

بلفاروپلاستی چقدر گران است؟

هزینه کلی جراحی پلک بالا یا پایین به نیاز و نیاز هر بیمار بستگی دارد. چیزی به نام بلفاروپلاستی استاندارد برای همه وجود ندارد. اقدامات انجام شده برای دستیابی به نتایج مطلوب از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. هزینه نیز بر این اساس متفاوت است. برخی از بیماران ممکن است به ترکیبی از دو یا چند روش نیاز داشته باشند. چنین بیمارانی باید بیشتر از افرادی که تحت یک عمل جراحی پلک قرار می گیرند، پرداخت کنند.