چگونه لیفت صورت را بدون جراحی داشته باشیم

برای داشتن پوستی جوان تر و چهره ای زیباتر و شاداب تر، روش های جوانسازی غیر جراحی نیز وجود دارد. یکی از این روش ها استفاده از پرکننده ها است. این روش برای افرادی که حجم از دست رفته را در نواحی صورت از دست داده اند استفاده می شود و با تزریق فیلر در نواحی افتاده مانند اطراف لب ها، چشم ها، گونه ها و … حجم از دست رفته را جبران می کنند اما در برخی موارد ممکن است فرد تمایلی به افزایش حجم نداشته باشد.

حجم صورت روش های دیگری مانند لیفت با نخ، تزریق بوتاکس، کربوکسی تراپی، هایفوتراپی و … نیز وجود دارد که در ادامه در مورد روش های لیفت صورت غیر جراحی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

چگونه لیفت صورت را بدون جراحی داشته باشیم

انواع لیفت صورت بدون جراحی

روش لیفت صورت بدون جراحی خلاص شدن از شر خطوط ریز، چین و چروک های عمیق، نازک شدن لب ها، کاهش حجم صورت و انواع دیگر را آسان می کند. برخی از انواع مهم لیفت صورت غیر جراحی عبارتند از:

مطالب مرتبط :  چگونه بهترین پزشک متخصص زیبایی برای لیفت صورت پیدا کنیم

پرکننده های پوستی

همانطور که قبلا ذکر شد، استفاده از پرکننده های پوستی برای جبران حجم از دست رفته پوست صورت استفاده می شود. کاری که فیلرهای پوستی انجام می دهند این است که با پر کردن نواحی فرو رفته و از بین بردن سایه های تیره، درخشندگی جوانی ایجاد می کنند.

همچنین هنگامی که در امتداد چین های بینی (که معمولاً به عنوان “خطوط لبخند” یا “خط خنده” شناخته می شود) یا خطوط ماریونت (خطوط سنی رایج که در اطراف دهان و چانه ظاهر می شوند) استفاده می شود، پوست صاف و بدون چین و چروک ایجاد می کند. فیلرهای پوستی حاوی اسید هیالورونیک غنی از رطوبت و سایر مواد هستند. آنها با حفظ آب پوست را آبرسانی می کنند. خواص حجمی و صاف کنندگی فیلرها می تواند از شش ماه تا بیش از یک سال دوام داشته باشد.

لیفت صورت با نخ

یکی دیگر از انواع لیفت صورت بدون جراحی، لیفت صورت با نخ است. در این روش پزشک نخ های بسیار نازک قابل جذبی را در نواحی افتادگی صورت وارد می کند تا ظاهری طبیعی به آن بدهد. هنگام لیفتینگ با نخ، پزشک برخلاف روش جراحی، پوست شل را بر نمی دارد. نتیجه لیفت صورت با نخ بسیار نامرئی است، به نظر می رسد پوست کمی سفت شده است، که صورت را “سفت” می کند و آن را جوان تر می کند.

مطالب مرتبط :  بهترین روش برای لیفت غبغب کدام است

نخ ها علاوه بر سفت شدن پوست، روند طبیعی بهبودی بدن را تحریک کرده و باعث ورود کلاژن به ناحیه نخ ها می شوند. کلاژن نقش حیاتی ایفا می کند و باعث جوان سازی و رشد می شود که به طور قابل توجهی بر وضعیت پوست شما تاثیر می گذارد.

تزریق بوتاکس

یکی دیگر از روش های لیفت صورت غیر جراحی استفاده از تزریق بوتاکس است. این روش ماهیچه های صورت را به طور موقت شل می کند و چین و چروک قسمت های افتاده صورت را به دلیل حرکات تکراری مانند لبخند زدن و اخم از بین می برد. بوتاکس فورا چین و چروک ها را از بین نمی برد، اما ممکن است در عرض 1 تا 2 هفته نتایج را مشاهده کنید که می تواند تا سه ماه طول بکشد.

مطالب مرتبط :  رفع ورم بعد از بوکال فت

لیفت صورت با لیزر بدون جراحی

لیزر درمانی یکی دیگر از روش های لیفت صورت غیر جراحی است. درمان با لیزر Clear + Brilliant کمتر از یک ساعت طول می کشد و با بستن منافذ پوست صورت باعث بهبود کیفیت و درخشندگی پوست می شود.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی با پخش گاز CO2 در لایه میانی پوست برای ایجاد حالت هیپوکسی باعث کم شدن اکسیژن رسانی در ناحیه  مشخص شده می شود. این کار مغز را تحریک می کند تا خون و مواد مغذی بیشتری را به ناحیه مورد نظر ارسال کند. بنابراین کربوکسی تراپی منجر به کلاژن سازی بیشتر و جوانسازی پوست می شود. بسته به پوست، این روش ممکن است به یک یا چند جلسه در هفته به مدت چند هفته نیاز داشته باشد.

مطالب مرتبط :  لیفت چشم با جراحی

هایفوتراپی

در روش هایفو با استفاده از انرژی اولتراسوند، کلاژن سازی برای سفت شدن پوست تحریک می شود. این روش عمدتا برای درمان چانه دوتایی علاوه بر لیفت صورت استفاده می شود. روش هایفوتراپی در یک جلسه انجام می شود که می تواند سالانه تکرار شود. معمولاً متخصصان زیبایی از روش ترکیبی برای رسیدن به بهترین نتیجه با در نظر گرفتن سن، کیفیت پوست، سلامت عمومی و اقدامات قبلی استفاده می کنند.

چگونه لیفت صورت را بدون جراحی داشته باشیم

تاریخچه جوانسازی و لیفت صورت بسیار طولانی است و در کتیبه های مصر باستان و یونان نیز یافت می شود. این لحظه نشان می دهد که میل به جوانی و زیبایی از همان ابتدا برای انسان بسیار مهم بوده است. لیفت صورت و سفت کردن پوست که به عنوان ریتیدکتومی شناخته می شود، یک عمل زیبایی برای جوانسازی پوست است.

در این روش پوست و بافت صورت انسان با روش‌های مختلف دستکاری می‌شود به‌گونه‌ای که در نتیجه پوست صورت زیباتر، سفت‌تر، شاداب‌تر و جوان ترمی‌شود. لیفت  بر اساس حذف سلول‌های مرده و غیرفعال به همراه چربی اضافی و افتادگی پوست و جایگزینی آنها با موادی است که پوست را شاداب‌تر، شفاف‌تر و جوان‌تر می‌کند.

مطالب مرتبط :  بوکال فت بدون جراحی

متخصصین پوست و زیبایی از طریق انواع تکنیک های لیفت صورت، چین و چروک های اطراف چشم، گونه ها، دهان، بینی، پیشانی و فک را از بین می برند و سلول های پوست را تحریک می کنند و پوست را سفت می کنند تا ظاهری جوان تر داشته باشید.

با رعایت نکاتی مانند تغذیه مناسب، پرهیز از دود سیگار و قلیان، عدم حضور در مناطقی که هوای آلوده دارند و پرهیز از نور مستقیم آفتاب، نتایج جراحی لیفت صورت تا 10 سال یا بیشتر ماندگار خواهد بود. جراحی لیفت صورت فوری معمولاً 2 تا 4 ساعت طول می کشد و بهبودی کامل طی 1 تا 3 هفته حاصل می شود.