چگونه می توان تشخیص داد که از میان لیفت چشم و ابرو به کدام یک نیاز داریم؟

لیفت ابرو و لیفت چشم از عمل‌های بسیار جزئی زیبایی صورت محسوب می‌شود که تغییرات بزرگی در صورت خلق می‌کند. البته باید در نظر داشت که عمل جراحی تنها راه لیفت ابرو نخواهد بود. ره‌های فراوانی برای انواع لیفت ها وجود دارد.

لیفت چشم چیست؟

لیفت چشم که بانام‌های لیفت پلک یا بلفاروپلاستی نیز معرفی‌شده است، این روشی برای جوان‌تر کردن و زیباتر نشان دادن چشم‌ها است که با این روش می‌توانید آثار خستگی و افزایش سن را از چهره خود برطرف کرده. این روش‌ها برای برداشتن و برطرف کردن پوست‌های اضافه پلک و یا پف و افتادگی آن‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. همچنین با این روش می‌توانید افتادگی‌های کناره چشم را رفع کرده و چین‌وچروک‌های که به وجود آمده بود را از بین ببرد. با لیفت چشم شما می‌توانید به ایام جوانی خود بازگردید.

 

لیفت ابرو چیست؟

با گذر زمان و جاذبه، پیشانی شمارا باعث تغییراتی کرده باشد داده، در این شرایط چهره شمارا خیلی فرد جدی، عصبانی یا خسته نشان خواهد داد، اگر بخواهید لیفت ابرو را در نظر بگیرید، این جراحی زیبایی که بانام‌های لیفت ابرو و پیشانی، جوان‌سازی در ناحیه پیشانی، جراحی ابرو یا لیفت و ایفت گیجگاهی نیز شناخته و معرفی‌شده است. لیفت ابرو یک عمل زیبایی محسوب می‌شود که پیشانی شمارا برای رفع چین‌وچروک و از بین بردن خطوط اخم و افتادگی ابروها تغییر زیادی ایجاد می‌کند. ممکن است این چین‌وچروک‌ها باگذشت زمان مجدداً بازگردند، اما هرگز به میزان قبل جراحی گسترده و عمیق انجام نخواهد شد. اگر می‌خواهید جوان‌تر، شاداب‌تر به نظر برسید، لیفت ابرو ممکن است برای شما بهترین گزینه باشد.
چه افرادی می‌توانند لیفت چشم را انجام دهند؟
لیفت چشم روشی برای از بین بردن افتادگی پلک‌ها یا برطرف کردن پف آن‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ بنابراین ممکن است که با هر سن و سالی که با این مشکلات دست‌وپنجه نرم ‌کند، د راین هنگام آن فرد می‌تواند لیفت چشم را امتحان کند. با لیفت چشم شما می‌توانید علاوه بر زیبایی بیشتر چهره خود می‌توانید دید خود را بهبود ببخشید و احساسات را راحت‌تر بروز دهید.
لیفت چشم با روش‌های جراحی یا بدون جراحی قبل از عمل باید از سلامت عمومی برخوردار باشید تا بتوانید این جراحی را انجام دهید. موارد بعدی که باید در نظر گرفت ارث خانوادگی می‌تواند باشد که یکی از عوامل مؤثر در افتادگی پلک‌ها یا پف زیر چشم را تشکیل می‌دهد. اگر در خانواده شما افراد زیادی وجود دارد که با این مشکل مواجه هستند، شما می‌توانید برای لیفت چشمهای خود اقدام کنید. معمولاً پزشکان توصیه می‌کنند که لیفت چشم از سن 25 سال به بالا انجام شود؛ زیرا تا پیش از آن هنوز ماهیچه‌ها در حال رشد هستند. البته در بعضی از شرایط با صلاحدید پزشک متخصص می‌توانید در سنین پایین‌تر نیز این کار را انجام داد.

مطالب مرتبط :  لیفت چشم با جراحی پلک پایین
مطالب مرتبط :  لیفت ابرو در دوران بارداری

لیفت با نخ چگونه انجام خواهد شد؟

چه کسانی مناسب برای لیفت ابرو هستند؟

اکثر افرادی که به دنبال جراحی زیبایی با این روش هستند معمولاً این افراد بالای 40 سال را تشکیل می‌دهند. با بالا رفتن سن خطوط ابرو و پلک‌ها معمولاً شروع به افتادگی خواهند کرد که چین‌وچروک‌های قابل‌توجهی در امتداد پیشانی در این سن شکل می‌گیرد. اگر مشکلی که دارید ارثی باشد، ممکن است این مشکل را در 20 و 30 سالگی نیز تجربه کند.
افرادی که به نوع جراحی فکر می‌کنند به‌وضوح درک خواهند کرد که این عمل چه تغییراتی را می‌تواند انجام دهد و چه تغییراتی را نمی‌تواند انجام دهد. افرادی که این روش را انتخاب می‌کنند اغلب تصور دارند که برای بهبود افتادگی پلک به جراحی بلفاروپلاستی نیاز دارند؛ اما با مشاوره ممکن است متوجه شوند که با روش لیفت ابرو می‌توانند مسائلی را به شیوه‌ای مؤثرتر رفع کنند. افرادی که امید زیادی برای این روش زیبای دارند معمولاً افراد مناسب برای گزینه جراحی لیفت ابرو هستند:
افتادگی ابروها
ظاهر خسته یا عصبانی
خطوط افقی در سراسر پیشانی
شیارهای عمیق بین ابروها
پلک‌های بالایی سنگین
لیفت پیشانی معایب به سیارکمی را در بر خواهد داشت؛ اما در بعضی از افراد، بعد از انجام لیفت، افتادگی ابروها پس از مدتی بر خواهد گشت، این موارد به‌ویژه لیفت شقیقه که تنها بخشی از لیفت پیشانی را در بردارد، بسیار اتفاق خواهد افتاد. این روش از جراحی ممکن است خطرات گوناگونی را به دنبال داشته باشد، این عوارض عبارت‌اند از:
عدم تقارن ابروها
در بعضی از مواقع لیفت پیشانی باعث عدم تقارن در ابروها خواهد شد که یک یا هر دو ابرو بیش‌ازحد معمول بالا به نظر می‌رسند. در بعضی از موارد، عدم تقارن ابروها ممکن است رخ دهد و این مشکلات در طی زمان بهبودی و برطرف خواهد شد؛ اما در بعضی از موارد چنین مشکلاتی با جراحی دوباره قابل برطرف شدن است. یکی از درمان‌های که وجود دارد برای عدم تقارن ابروها لیف ابرو است.

مطالب مرتبط :  بوکال فت بدون جراحی
مطالب مرتبط :  لیفت چشم با جراحی

جای زخم
پس از جراحی ممکن است که جای برش باقی بماند و این برش‌های داده‌شده قابل‌مشاهده باشد و این امر تبدیل به اسکار خواهد شد. اما باید در نظر داشت که جای برش و نحوه ایجاد کردن آن، احتمال آن بسیار کم خواهد کرد.
بی‌حسی پوست پیشانی
با استفاده از این روش در بعضی از مواقع ممکن است باعث بی‌حسی موقت یا دائمی در پیشانی یا بالای در قسمت پوست سر شود.
ریزش مو
با انجام لیفت ابرو ممکن است که باعث افزایش ریزش مو در محل برش شود. اگر ریزش مو برطرف نشد، می‌توان با روش برداشتن اسکار یا پیوند مو این مشکل را برطرف کرد. البته در لیفت ابرویی که در کلینیک زیبای انجام می‌شود با پزشک متخصص انجام می‌شود نحوه برش پوست به‌گونه‌ای خواهد بود که با بهبود محل زخم جای اسکاری باقی نخواهد ماند بلکه از داخل برش نیز موهایی که از قبل وجود داشته رویش خواهد کرد.

مطالب مرتبط :  آیا لیفت چشم با لیفت شقیقه هم امکان‌پذیر است