کاربرد لیفت چشم

همانطور که می دانیم زیبایی برای مردم بسیار اهمیت دارد و یکی از راه های رسیدن به زیبایی و جوانی صورت لیفت صورت است. لیفت پلک (بلفاروپلاستیلیفت ابرو و یا لیفت با نخ از جمله کارهایی است که می توان انتظار داشت تا مردم در کنار لیفت صورت انجام دهند. بلفاروپلاستی نوعی جراحی است که روی پلک ها انجام می شود. این کار برای از بین بردن پوست اضافی پلک های بالایی و کاهش پف کردن پلک های پایین انجام می شود. به آن لیفت چشم یا لیفت پلک نیز می گویند. این جراحی معمولا به دلایل زیبایی انجام می شود. همچنین یک راه موثر برای بهبود بینایی در افراد مسن است که افتادگی پلک بالایی آنها مانع بینایی آنها می شود. اما کاربرد لیفت چشم چیست؟ در این مقاله قصد داریم در مورد آن بیشتر صحبت کنیم.

بلفاروپلاستی چیست؟

قبل از بحث کاربرد لیفت چشم اجازه دهید ببینیم بلفاروپلاستی چیست؟ اصطلاح پزشکی برای لیفت پلک، بلفاروپلاستی است. گفتیم که مردم برای زیبایی صورت خود از لیفت صورت، لیفت پلک یا بلفاروپلاستی و لیفت ابرو بسیار استفاده می کنند که به صورت عمل جراحی و یا به شکل لیفت با نخ می تواند باشد. اما بلفاروپلاستی چیست؟ این روش با جراحی، چربی، ماهیچه و پوست اضافی را از پلک ‌های بالا و پایین حذف می ‌کند تا شکل چشم را دوباره تعریف کند. در حالی که لیفت پلک نمی تواند حلقه های تیره یا خطوط ریز و چین و چروک های اطراف چشم را تغییر دهد (“پای کلاغ”)، می تواند افتادگی پلک یا پف کرده ناشی از افزایش سن را برطرف کند و ظاهری شاداب تر و جوان تر ایجاد کند. لیفت پلک همچنین می‌ تواند افتادگی پلک‌ هایی را که بینایی را مختل می ‌کنند اصلاح کند.\

مطالب مرتبط :  مراقبت های بعد از لیفت پلک

بلفاروپلاستی چیست؟

علل ریزش پلک

برای اینکه ببینیم کاربرد لیفت چشم چیست اجازه دهید علل ریزش پلک را بررسی کنیم. می دانیم که مردم برای زیبایی صورت خود از لیفت صورت، لیفت پلک یا بلفاروپلاستی و لیفت ابرو بسیار استفاده می کنند که به صورت عمل جراحی و یا به شکل لیفت با نخ می تواند باشد. اما چرا پلک ریزش دارد و پوست آن پایین می آید؟ در اطراف چشم انسان چربی وجود دارد تا از ضربه محافظت کند. وجود این چربی باعث کاهش سکته می شود. این یک چربی طبیعی است و با تغییر در رژیم غذایی افزایش یا کاهش نمی یابد. مانند سایر قسمت های بدن، پوست اطراف چشم با افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. این تغییرات بیشتر به ژنتیک و سن مربوط می شود. با این حال، با انجام برخی رفتارها مانند سیگار کشیدن، رژیم غذایی و قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند بهتر یا بدتر شود. با افزایش سن، پلک ها کشیده می شوند و چربی اضافی در زیر پلک های بالا و پایین جمع می شود. تجمع این چربی باعث ریزش ابروها و تشکیل کیسه های زشت زیر چشم می گردد.

مطالب مرتبط :  ماندگاری لیفت غبغب
مطالب مرتبط :  بهترین کاندیدا لیفت پلک

انواع لیفت چشم

در ادامه بحث کاربرد لیفت چشم می خواهیم انواع لیفت چشم را توضیح دهیم. بیان کردیم که مردم برای زیبایی صورت خود از لیفت صورت، لیفت پلک یا بلفاروپلاستی و لیفت ابرو بسیار استفاده می کنند که به صورت عمل جراحی و یا به شکل لیفت با نخ می تواند باشد. اما چه نوع لیفت چشم هایی وجود دارد؟ سه نوع متفاوت از جراحی پلک وجود دارد، و روشی که شما نیاز دارید می تواند بسته به شکل چشم و سایر شرایط سلامتی شما متفاوت باشد. یکی از این سه نوع توسط متخصص شما توصیه می شود:

 • جراحی پلک فوقانی؛ این نوع بلفاروپلاستی عمدتاً برای بهبود از دست دادن بینایی و ظاهر چشم به دلیل افزایش سن یا ژنتیک استفاده می شود. همانطور که از نام آن پیداست، روی پلک بالایی متمرکز شده است. این نوع جراحی می تواند عملکرد چشم را بازیابی کند یا ظاهری گرد تر و بازتر ایجاد کند.
 • جراحی پلک پایین؛ این روش در اطراف پلک پایین و چشم ها با تمرکز بر رفع چین و چروک های پوست، اصلاح پف کردن چشم ها یا بهبود ظاهر انجام می شود.
 • جراحی پلک دوتایی؛ در جراحی پلک دوتایی، یک چین در پلک فوقانی ایجاد می ‌شود و چشمی پهن ‌تر و بزرگ ‌تر ایجاد می ‌کند. این روشی است که در شرق آسیا محبوبیت زیادی به دست آورده است و اغلب در رابطه با بلفاروپلاستی به طور کلی به آن اشاره شده است.
مطالب مرتبط :  نتایج جراحی غبغب

عوارض لیفت چشم

در ادامه بحث کاربرد لیفت چشم می خواهیم عوارض لیفت چشم را بررسی کنیم. می دانیم که مردم برای زیبایی صورت خود از لیفت صورت، لیفت پلک یا بلفاروپلاستی و لیفت ابرو بسیار استفاده می کنند که به صورت عمل جراحی و یا به شکل لیفت با نخ می تواند باشد. اما این عمل ها عوارضی نیز دارند. عوارض و نتایج ناخواسته از لیفت چشم نادر است، اما گاهی اوقات اتفاق می افتد. آنها می توانند شامل موارد زیر باشند:

 • خون ریزی
 • عفونت
 • خشکی چشم
 • رنگ غیر طبیعی پلک ها
 • پوست پلک که به طور غیر طبیعی به داخل یا خارج چین می شود
 • نمی توانید چشمان خود را به طور کامل ببندید
 • خط مژه پلک پایین کشیده شده
 • از دست دادن احتمالی بینایی
مطالب مرتبط :  مزیت های لیفت ابرو

عوارض لیفت چشم

در این مقاله در مورد کاربرد لیفت چشم و روش انجام آن به بیان مطالبی پرداختیم. اشاره نمودیم که بلفاروپلاستی چیست و چرا باید از این عمل زیبایی استفاده کرد. توضیح دادیم که مردم برای زیبایی صورت خود از لیفت صورت، لیفت پلک یا بلفاروپلاستی و لیفت ابرو بسیار استفاده می کنند که به صورت عمل جراحی و یا به شکل لیفت با نخ می تواند باشد. کاربردهای آن می تواند انگیزه مردم را برای انجام آن افزایش دهد. علل ریزش پلک را بیان کرده و در مورد انواع لیفت چشم مطالبی را بیان نمودیم. در پایان پیرامون عوارض این نوع عمل های زیبایی نکاتی را بیان کردیم.