کدام روش لیفت صورت ماندگاری بیشتری دارد

این روزها لیفت صورت روز به روز رایجتر شده است و به لطف تکنیک های مدرن، این روش حتی ایمن تر و موثرتر از گذشته بکار می رود. به این ترتیب، جای تعجب نیست که هر ساله تعداد فزاینده‌ای از مردان و زنان به طور یکسان، لیفت صورت را برای اصلاح پوست پیری و ایجاد ظاهری با طراوت و شاداب انتخاب ‌کنند. در این مقاله، همه چیز را در مورد تکنیک‌های مختلف لیفت صورت و تفاوت آنها با یکدیگر بررسی خواهیم کرد تا به محدود کردن گزینه‌های خود و تعیین بهترین راه برای دستیابی به نتایج دلخواهتان کمک کنیم و نیز بررسی خواهیم کرد کدام روش لیفت صورت ماندگاری بیشتری دارد؟

همانطور که ما بالغ می شویم، خطوط و چین و چروک های صورت شروع به شکل گیری می کنند، شلی گردن ایجاد می شود و چین های عمیق در امتداد شیار بینی- گونه ظاهر می شوند. در حالی که اینها علائم کاملاً طبیعی پیری هستند، طبیعی است که بخواهید در هر مرحله از زندگی خود بهترین ظاهر و احساس خود را داشته باشید.

مطالب مرتبط :  دوره نقاهت لیفت صورت

لیفت صورت که به عنوان ریتیدکتومی نیز شناخته می شود، یک روش جراحی است که برای کاهش علائم قابل مشاهده پیری در صورت و اصلاح چین و چروک ها، چین ها و شلی طراحی شده است. لیفت صورت دو سوم پایینی صورت و گردن را جوان‌سازی می‌کند تا ظاهری سفت‌تر، محکم‌تر و جوان‌تر به شما بازگرداند. یک لیفت صورت که به درستی انجام شود موارد زیر را انجام می دهد:

     نیمرخ، خط فک یا گردن و خط گردن را بهبود می بخشد

     چین و چروک های عمیق را کاهش می دهد

     چین های نازولبیال را صاف می کند

     پوست شل و اضافی را از بین می برد

     گردن و گردن را سفت می کند

     خط فک جوانی را بازسازی می کند

کاندیدهای خوب لیفت صورت، افراد سالم غیر سیگاری با علائم قابل مشاهده پیری در صورت هستند، معمولاً در سنین 50 تا 70 سالگی. با این حال، هیچ سن درست یا نادرستی برای انجام لیفت صورت وجود ندارد – فقط آنچه برای شما مناسب است اهمیت دارد! افزایش سن بر روی افراد با سرعت های متفاوتی تأثیر می گذارد، که این بستگی به عوامل مختلفی از جمله ژنتیک و رژیم غذایی دارد. اگر در حال تجربه افتادگی گونه ها و شلی پوست هستید، لیفت صورت بدون در نظر گرفتن سن تقویمی شما می تواند گزینه ای عالی برای شما باشد.

مطالب مرتبط :  علائم افتادگی پلک

لیفت صورت اغلب با سایر روش‌هایی که نیمه بالایی صورت را بهبود می‌بخشند، مانند بلفاروپلاستی (جراحی پلک)، لیفت ابرو، یا سایر روش‌های جوان‌سازی صورت مانند لیفت لب و بازسازی پوست با لیزر ترکیب می‌شوند. ترکیب روش های زیبایی به دستیابی به جوانسازی کامل صورت با یک دوره نقاهت کمک می کند. این بدان معناست که اهداف شخصی خود را با مرخصی کمتر، کاهش هزینه‌ها و تنها یک دوره از کار بیکار بکنید.

مروری بر تکنیک های مختلف لیفت صورت

همچنین تکنیک های مختلفی برای لیفت صورت وجود دارد که بر نتیجه جراحی تاثیر می گذارد. برخلاف تکنیک‌های قدیمی‌تر لیفت صورت که فقط بر سفت کردن پوست تمرکز می‌کنند، روش‌های مدرن به حفظ ویژگی‌های صورت عین حال طبیعی بودن آن تاکیید بیشتری دارند.

مطالب مرتبط :  دوران نقاهت جراحی پلک

 لیفت سطح صورت عمیق

لیفت صورت عمیق، که پیشرفته ترین لیفت صورت است، با سفت کردن ماهیچه ها، جابجایی چربی ها و لیفت کردن افتادگی های پوست ، نگرانی های شما را برطرف می کند. روش لیفت صورت عمیق شامل برداشتن پوست اضافی و همچنین سفت کردن عضلات زیرین در سطح عمیق است.

موسس و متخصص جراحی پلاستیک صورت ما، راس آ. کلیونز، MD، FACS، و همکارش رناتا خلمسکی، MD، هر دو جراحان متخصص لیفت صورت عمیق هستند. لیفت صورت عمیق معمولاً شامل لیفت گونه/لیفت وسط صورت برای دستیابی به نتایج مطلوب است. از آنجایی که لیفت سطح صورت عمیق به طبیعی ترین و ماندگارترین نتیجه می رسد، اغلب بهترین گزینه لیفت صورت برای بیمارانی است که می خواهند جوان تر به نظر برسند بدون اینکه متفاوت به نظر برسند یا ظاهر خود را به طور قابل توجهی تغییر دهند. و در مورد این سوال که کدام روش لیفت صورت ماندگاری بیشتری دارد گفت که ماندگار ترین روش لیفت است و حتی می تواند تا دو دهه بطول بانجامد.

مطالب مرتبط :  لیفت ابرو در خانه با وازلین

لیفت صورت SMAS

سیستم آپونورتیک عضلانی سطحی (SMAS) یک لایه بافتی است که در عمق پوست قرار دارد. لیفت صورت SMAS این بافت و ماهیچه های صورت را سفت می کند و همچنین چربی و پوست اضافی را برای مقابله با علائم پیری از بین می برد. مانند لیفت صورت عمیق، تکنیک SMAS نیز بر روی پوست شل و ماهیچه ها تمرکز دارد تا نتیجه ای طبیعی به نظر برسد. در مورد ماندگاری، این روش لیفت صورت ماندگاری بسیار بیشتری دارد و با توجه به اینکه با  ماهیچه ها و بافت های صورت سر و کار دارد بسیار موثر و کاراست.

لیفت صورت فقط برای پوست

لیفت صورت فقط پوست در مقایسه با تکنیک های مدرن تر لیفت صورت قدیمی تلقی می شود. در حالی که اکثر جراحان پلاستیک صورت دیگر لیفت صورت را فقط با پوست انجام نمی دهند، برخی از پزشکان جراحی پلاستیک صورت هنوز هم آن را پیشنهاد می کنند. این رویکرد کمتر مطلوب است زیرا غیرطبیعی به نظر می رسد. و این روش لیفت صورت ماندگاری بمراتب کمتری نسبت به روش های قبل دارد اما برای کسانی که میخواهند هزینه کمتری کنند می تواند مطلوب باشد.

مطالب مرتبط :  ماندگاری بلفاروپلاستی

سی لیفت

یک لیفت صورت بدون جراحی است. بیمارانی بدنبال سی لیفت هستند زیرا کاملاً برای چهره و اهداف ظاهری هر فرد سفارشی شده است. همچنین گزینه مناسبی برای کسانی است که تمایلی به جراحی ندارند.

در طول سی لیفت، از ترکیبی از شل کننده ها و پرکننده های تزریقی برای بازیابی جوانی بدون جراحی استفاده می کنند. بسیار مهم است که فردی که لیفت صورت مایع را انجام می دهد، متخصص جراحی پلاستیک صورت نیز باشد، زیرا این بدان معناست که او دانش گسترده ای از آناتومی صورت و تجربه در هنر تکنیک های لیفت صورت دارد. سی لیفت همچنین ممکن است یک گزینه عالی برای افزایش طول عمر لیفت صورت پس از گذشت چندین سال از جراحی باشد.