کدام نواحی از صورت با عمل لیفت صورت با نخ قابل درمان می باشند

همانطور که می دانید بوکال فت چربی بین استخوان گونه و استخوان فک در صورت شما است. این پدهای چربی به شکل گیری فرم صورت شما کمک می کند. برداشتن بوکال فت یک عمل جراحی برای برداشتن چربی در این ناحیه از صورت شما است. این کار می تواند ساختار استخوانی صورت شما، به خصوص استخوان گونه و نواحی توخالی بین گونه ها و خط فک را برجسته کند. گاهی اوقات به این روش کوچک کردن گونه نیز می گویند.

لیفت صورت روشی محبوب برای جوانسازی در بیمارانی است که می خواهند علائم پیری را اصلاح کنند. روش های مختلفی برای لیفت صورت وجود دارد که از آنجمله می توان به لیفت صورت با استفاده از لیزر، لیفت با استفاده از بوتاکس، لیفت با نخ، لیفت به روش هایفوتراپی و لیفت به روش اولتراپی اشاره کرد. از جمله کارهایی که در لیفت صورت انجام می شود، لیفت پلک و بلفاروپلاستی یا جراحی پلک، لیفت غبغب(روش غیر تهاجمی)، لیفت ابرو و … است. اما کدام نواحی از صورت با عمل لیفت صورت با نخ قابل درمان می باشند؟ این سوال است که در این مقاله قصد داریم در مورد آن بیشتر صحبت کنیم.

مطالب مرتبط :  روش های درمان چربی پلک (گزانتلاسما) چیست؟

ابتدا اجازه دهید در مورد لیفت صورت با نخ بیشتر بدانیم. لیفت با نخ شامل قرار دادن نخ‌ های خاردار زیر پوست و سپس سفت کردن آنها برای بالا کشیدن بافت‌ های افتاده صورت است. در این روش از بخیه های موقت برای ایجاد لیفت ظریف اما قابل مشاهده در پوست استفاده می شود. به جای برداشتن پوست شل شده صورت بیمار با جراحی، به سادگی آن را با بخیه زدن قسمت هایی از آن معلق می کنند. این کار باعث می شود که پوست کمی به عقب کشیده شود و در نتیجه صورت را لیفت و سفت کند. نخ‌ ها علاوه بر ایده ‌آل بودن برای لیفت پوست، به با پیری نیز مبارزه می ‌کنند به این صورت که با تحریک پاسخ درمانی بدن و وادار کردن بدن به هدایت موج ‌های زیادی از کلاژن به مناطق تحت درمان باعث از بین رفتن علائم پیری می شوند. این به دلیل نقش حیاتی کلاژن در روند پیری است. به عبارت دیگر، این فرآیند باعث جوانسازی مداوم و پیشرونده بافت های صورت می شود.

مطالب مرتبط :  روش های لیفت صورت بدون جراحی

حال که دانستیم لیفت با نخ به چه صورت است بیایید ببینیم کدام نواحی از صورت با عمل لیفت صورت با نخ قابل درمان می باشند؟ در ادامه به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

نواحی صورت که با عمل لیفت با نخ تأثیر می پذیرند

حا ل بیایید ببینیم نواحی صورت که با عمل لیفت با نخ تأثیر می پذیرند کدام قسمت ها هستند. برای بسیاری از بیماران، بزرگترین مزیت لیفت با نخ، کاهش بسیار زمان بهبودی مرتبط با این نوع لیفت است. لیفت با نخ را می توان تحت بیهوشی موضعی به جای بیهوشی عمومی انجام داد، به این معنی که بیماران لیفت با نخ می توانند بلافاصله پس از انجام عمل خود را به خانه برسانند و از خود مراقبت کنند. در حالی که برخی از بیماران پس از لیفت با نخ کمی درد، قرمزی و تورم را تجربه می کنند و بنابراین مایلند بقیه روز را مرخصی بگیرند، اکثر آنها می توانند بلافاصله به کار خود بازگردند. پس از لیفت با نخ به ندرت به داروهای ضد درد قوی نیاز است و این امر باعث می ‌شود بیماران راحت ‌تر به روال عادی خود بازگردند. بنابراین این روش برای افرادی که در خانه بچه دارند یا کسانی که مشاغل پرمشغله و سختی دارند ایده آل است.

مطالب مرتبط :  مراحل بوکال فت

اگرچه لیفت با نخ در رفع افتادگی ابرو و گونه ها نیز تاثیر دارد، اما نقش مهم آن در بخش میانی و انتهایی صورت از جمله غبغب و گردن است. می توان در یک جلسه لیفت صورت به کمک نخ، قسمت های مختلف صورت را هدف قرار داد (نخ های لیفت انواع گوناگونی دارند که با صلاحدید متخصص پوست و مو، از انواع خاصی از آنها در درمان افتادگی پوست نواحی مختلف استفاده می شود). حال اگر بخواهیم دقیقا بگوییم کدام نواحی از صورت با عمل لیفت صورت با نخ قابل درمان می باشند، می توان گفت از این روش برای درمان پوست صورت و بدن می‌توان استفاده کرد. همچنین ظاهر لب‌ ها را بهبود بخشیده و همچنین برای بالا بردن چشم، گونه و پوست ‌های افتاده مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

مطالب مرتبط :  افتادگی ابرو چیست و چرا اتفاق می‌افتد

بسیاری از افراد لیفت با نخ را برای نواحی صورت که افتادگی دارند یا به مرور زمان کمتر سفت به نظر می ‌رسند، انتخاب می‌کنند. این مناطق عبارتند از: جفت و خط فک، خط ابرو، ناحیه زیر چشم، پیشانی و گونه ها. لیفت با نخ نیز برای بلند کردن و سفت کردن سینه ها به خصوص بعد از بارداری و کاهش وزن استفاده می شود. لیفت با نخ به دلیل غیرتهاجمی بودن آن، بسیار کم خطر است. عملاً هیچ خطری برای زخم، کبودی شدید، خونریزی یا سایر عوارض پس از لیفت با نخ وجود ندارد.

مطالب مرتبط :  لیفت ابرو در خانه با مواد طبیعی

در این مقاله در مورد اینکه کدام نواحی از صورت با عمل لیفت صورت با نخ قابل درمان می باشند مطالبی را عنوان نمودیم. اشاره کردیم که برای جوانسازی صورت کارهای مختلفی انجام می گیرد. تمام این کارها با روش های مختلفی صورت می گیرند که یکی از این روش ها لیفت صورت با نخ است. به مزایا و برخی عواقب این کار اشاره کردیم و بیان نمودیم که تاثیرات آن بر روی صورت به چه صورت خواهد بود. در پایان نیز در مورد نواحی از بدن که با استفاده از این روش قابل درمان هستند، به نکاتی اشاره کردیم.