آیا روش‌های مختلف لیفت صورت با درد همراه هستند

انواع مختلف لیفت صورت چیست؟

لیفت صورت فقط پوست

لیفت صورت به روش فقط پوست، دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. پوست صورت و لایه نازک چربی زیر جلدی که حاوی خونرسانی و اعصاب پوست است، لیفت می شود. تمام تکنیک های لیفت صورت فقط شامل این مراحل می شود:

  • رهاسازی پوست صورت
  • بالا بردن پوست صورت به سمت بالا و عقب
  • از بین بردن پوست اضافی ناشی از لیفتینگ
  • برش را با دقت ببندید

به طوری که پوست به آرامی حرکت می کند، اتصالات بین پوست و ساختارهای عمیق تر در امتداد دو طرف صورت و گردن آزاد می شوند. میزان رها شدن با عمق و محل چین و چروک های صورت تعیین می شود. کلمه لاتین برای چین و چروک، rhytids است، بنابراین لیفت صورت را Rhytidectomy یا روش رفع چین و چروک یا همان فیس لیفت نیز می نامند. ساختارهای عمیق تر به طور خاص در طول لیفت پوست تنها جابجا نمی شوند، اگرچه پدهای چربی گونه در صورت کم بودن می توانند همراه با پوست بلند شوند. این همانند لیفت با نخ است.

 

مزایای لیفت صورت عبارتند از: تورم کمتر و بهبودی سریعتر. محدودیت این است که لایه‌های عضلانی عمیق‌تر گونه و گردن سفت نمی‌شوند، بنابراین کاندیدهای خوبی برای لیفت پوست فقط بیمارانی هستند که نیازی به سفت کردن ساختارهای عمیق‌تر ندارند. بیشتر لیفت های صورت “از نو” و از مدل “فقط پوست” هستند. با این حال، لیفت اولیه صورت، ورقه نازکی از جای زخم را در زیر پوست به جا می گذارد. این لایه اسکار اغلب می تواند آزاد شود و مانند لایه SMAS برای پشتیبانی بیشتر، و شاید طول عمر، همانطور که در ادامه بحث شد، استفاده شود.

لیفت صورت SMAS

لیفت صورت SMAS عناصر یک لیفت صورت را یک لایه عمیق تر می کند. مخفف SMAS نام لایه ای است که در زیر پوست و چربی زیر پوست قرار دارد. روی گردن، این لایه به صورت عضله پلاتیسما ادامه می یابد. در بالای فک، لایه معمولاً فاقد فیبرهای عضلانی است. این یک لایه سخت صورت است که تا استخوان های گونه ادامه می یابد، جایی که به خوبی چسبیده است. لیفت SMAS می تواند باعث لیفت بیشتر صورت پیری، بدون کشش اضافی بر روی پوست شود بوکال فت. برای گردن‌های برجسته و نوارهای گردن، تکنیک‌های SMAS ممکن است اصلاح و ماندگاری بیشتر نتایج لیفت صورت را فراهم کند. نقطه ضعف تکنیک های SMAS تورم اضافی و طولانی تر است، بنابراین بهبودی طولانی تری انتظار می رود.

این تکنیک لیفت صورت که در لیفت ابرو نیز استفاده می شود، با تا کردن SMAS روی خود و بخیه زدن آن در محل، آن را سفت می کند. این کار مستقیماً آن را سفت می‌کند، و گاهی اوقات زمانی که یک لیفت کامل SMAS بیش از نیاز است، مصالحه خوبی است، اما لیفت پوست فقط نیاز به تقویت دارد.

فیس لیفت دو طرفه

فیس لیفت دو طرفه نوعی از لیفت صورت است. همانطور که از نام آن پیداست از دو لایه استفاده شده است. لایه سطحی همان لیفت پوست است، در حالی که لایه عمقی SMAS است. مزیت بالا بردن جداگانه این دو لایه این است که می توان آنها را در جهات مختلف حرکت داد. معمولاً، لایه عمیق به صورت عمودی روی صورت کشیده می‌شود تا از خروش کشیدن و حمایت از گردن جلوگیری کند. SMAS اضافی را می توان برداشت، یا روی خود تا کرد تا به گونه حجم دهد. بردار SMAS ممکن است برحسب نیاز بیشتر به صورت افقی در طرفین گردن قرار گیرد. لایه پوست معمولاً در جهت لیفت پوست و به موازات خط فک بالا می رود. پوست اضافی را می توان با یک اسکار پنهان در اطراف گوش و با کمترین انحراف خط مو از بین برد.

لیفت صورت عمیق 

لیفت صورت عمیق نیز از دیگر مدل های لیفت است. به جای جدا کردن پوست و انجام عمل SMAS، این دو با هم به عنوان یک فلپ کامپوزیت بالا می روند. مزیت تشریح ساده تر است. نقطه ضعف این است که دو لایه با هم در یک جهت حرکت می کنند. وجود جهت های مختلف سفت کردن در هر لایه را نمی توان با فیس لیفت دیپ پلن انجام داد، همانطور که با تکنیک های دو سطح انجام می شود. اگر در حین عمل مشخص شد که جهت های مختلف کشش لازم است، لیفت صورت کامپوزیت را می توان به یک لیفت صورت دو سطحی تبدیل کرد.

 

لیفت صورت ساب پریوستال

لیفت ساب پریوستئال عمیق ترین سطح لیفت صورت ممکن است. این تکنیک شامل بالا بردن تمام بافت نرم در سطح استخوان است. تمام تکنیک های لیفت صورت که در بالا ذکر شد برای ماهیچه هایی که بیان و حرکت را به صورت ارائه می کنند، سطحی هستند. تکنیک ساب پریوستئال عضلات بیان، SMAS و پوست را به صورت یک واحد حرکت می دهد. تکنیک های ساب پریوستئال اغلب همراه با جراحی پلاستیک آندوسکوپی صورت استفاده می شود. مزیت این است که تشریح این لایه با آندوسکوپ آسانتر است. معایب اصلی کاهش قابل توجه توانایی در کاهش چین و چروک های سطحی و تورم بیشتر نسبت به تکنیک های SMAS است. به همین دلیل، لیفت صورت ساب پریوستال کمترین استفاده را دارد.

لیفت صورت مایع

لیفت صورت مایع به هیچ وجه لیفت صورت نیست، بلکه برای کامل بودن در اینجا گنجانده شده است، و به این دلیل که مزایایی نسبت به لیفت صورت برای مشکلات خاص و سطحی تر دارد. لیفت صورت مایع در اصل فیلرهایی هستند که برای حجم دادن به صورت استفاده می شوند. هنگامی که صورت خطوط عمیقی در اطراف بینی و دهان ایجاد می کند، می توان از فیلر برای کاهش ظاهر آنها استفاده کرد. این کار را می توان به طور مستقل از لیفت صورت یا همراه با لیفت صورت انجام داد. 

فیلرها نتایج بسیار موقتی تری نسبت به لیفت صورت ارائه می دهند، بنابراین مزایا و معایب باید به صورت فردی ارزیابی شوند. پیوند پوستی ممکن است گزینه ماندگاری طولانی تری داشته باشد، به خصوص زمانی که همراه با لیفت صورت انجام شود.