آیا لیفت چشم تحت پوشش بیمه قرار میگیرد

خیلی از افراد با افزایش سن یا شرایط خاص فیزیکی نیاز به جراحی پلک(بلفاروپلاستی) و لیفت چشم (لیفت پلک) پیدا می کنند و با توجه به بالا بودن هزینه های انجام این عمل تمایل دارند که بدانند آیا لیفت چشم تحت پوشش بیمه قرار میگیرد

یا خیر. برای دانستن این سوال لازم است بذانید که شرکت‌ های بیمه پرداز به طور معمول و در بیشتر موارد  عموماً هزینه های لیفت چشم و جراحی پلک را پرداخت نمی کند و بطور کلی انواع عمل‌ های زیبایی را پوشش نمی‌دهند. اما این قانون شرایط استثنایی هم دارد که می توان برای دانستن سوال آیا لیفت چشم تحت پوشش بیمه قرار میگیرد یا خیر آنها را ببرسی کرد.

در مواردی خاص اگر انجام لیفت چشم دلایل پزشکی داشته باشد (مثلاً افتادگی پلک‌ها به اندازه‌ای باشد که بینایی را مختل کرده باشد)، ممکن است این م.ارد زیبایی تلقی نشده و تحت پوشش بیمه قرار بگیرد. باید پیش از انجام عمل این موضوع را بررسی کرده و هزینه‌های خود را برآورد کنید. در مواردی که لیفت چشم تحت پوشش بیمه قرار می گیرد، بیماران ممکن است از انسداد بینایی فوقانی، خستگی در هنگام خواندن یا ابرو درد ناشی از بلند کردن عضلات پیشانی برای جبران سنگینی و افتادگی پلک شکایت کنند. در این موارد، جراحی بلفاروپلاستی یا پتوز از نظر پزشکی ضروری است و معمولاً تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

بیماران توسط جراح مورد ارزیابی قرار می گیرند، عکس ها و آزمایش میدان بینایی برای نشان دادن درجه نقص میدان بینایی قبل از عمل جراحی انجام می شود. تاییدیه بیمه و مدیکر برای جراحی عملکردی پلک می تواند متفاوت باشد و با تغییرات مراقبت های بهداشتی به تکامل خود ادامه می دهد. هنگامی که بلفاروپلاستی پلک بالا یا پایین برای بهبود ظاهر فرد در غیاب هر گونه علائم یا علائم ناهنجاری های عملکردی انجام می شود، این عمل زیبایی تلقی می شود و بنابراین خدماتی تحت پوشش مدیکر یا شرکت های بیمه خصوصی نیست.

جراحانی که جراحی بلفاروپلاستی و پتوز را انجام می دهند باید از آناتومی پلک ها و صورت و همچنین اهداف زیبایی شناختی و عملکردی هر بیمار آگاهی عالی داشته باشند. اگرچه تکنیک‌های سنتی بلفاروپلاستی باید شناخته شده باشند، جراح باید رویکردی را که به بهترین وجه مناسب هر بیمار باشد، سفارشی کند. جوانسازی صورت یک هنر و علم در حال تکامل است و تکنیک های جدید بهتر به طور مداوم در حال توسعه هستند.

اهداف جراحی و لیفت چشم

جراحی بلفاروپلاستی نه تنها برای اهداف زیبایی برای بهبود ظاهر انجام می شود، بلکه می تواند عملکرد بینایی را نیز بهبود بخشد. بلفاروپلاستی برای اهداف بازسازی برای اصلاح اختلالات بینایی ناشی از پوست اضافی که به سمت پایین آویزان شده تا دید مبهم انجام می شود. پتوز یا افتادگی پلک نیز می تواند همراه با پوست اضافی پلک فوقانی ایجاد شود. پتوز زمانی اتفاق می‌افتد که پلک فوقانی به دلیل عدم پشتیبانی طبیعی از پلک پایین می‌آید. کودکان مبتلا به پتوز می توانند یک بیماری جدی باشند زیرا افتادگی پلک ناشی از عضله ضعیف پلک می تواند در رشد بینایی اختلال ایجاد کند. اکثر بیماران به دلیل تغییرات افزایش سن، که شامل کشش یا جدا شدن عضله پلک مسئول بالا بردن پلک فوقانی است، دچار پتوز می شوند. درماتوکالازیس می تواند باعث پتوز “ثانویه” شود، که پوست یا بافت اضافی روی پلک فوقانی قرار می گیرد و باعث افتادگی پلک می شود. پتوز همچنین با تروما، جراحی قبلی چشم، شرایطی مانند بیماری تیروئید، بلفارواسپاسم، فلج عصبی یا شرایط عصبی عضلانی پیشرونده مانند میاستنی گراویس همراه است.

بلفاروپلاستی یک تکنیک جراحی است که می تواند به طور چشمگیری علائم پیری را از بین ببرد و با از بین بردن پوست، چربی و بافت اضافی که باعث افتادگی پلک ها می شود، ظاهر خسته یا ناراحت را بهبود بخشد. این یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی است که در ایالات متحده انجام می شود و تأثیر فوق العاده ای بر ظاهر کلی صورت دارد. عوامل متعددی در ایجاد پیری در اطراف پلک ها نقش دارند، از جمله از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست، سال ها قرار گرفتن در معرض نور خورشید، کشش گرانش رو به پایین، وراثت، و نازک شدن بافت. این عوامل منجر به بیماری به نام درماتوکالاز یا پوست اضافی، چین و چروک، چربی و بافت اطراف پلک می شود. اگرچه درماتوکالازیس اغلب با افزایش سن همراه است، برخی از بیماران ممکن است زودتر به این بیماری مبتلا شوند.

چه سنی برای بلفاروپلاستی مناسب است؟

شما می توانید در هر زمانی بلفاروپلاستی انجام دهید. اما اگر به دلیل افزایش سن به دنبال آن هستید، معمولاً بعد از 40 سالگی بهترین نتایج را خواهید گرفت. افرادی که در سنین بالا هستند به دلیل خطرات ناشی از عوارض جراحی به طور کلی باید از این روش اجتناب کنند.

آیا برای بلفاروپلاستی به خواب می روید؟

برای اینکه در طول عمل راحت باشید، بیهوشی موضعی یا عمومی به شما داده خواهد شد. بی حسی موضعی پلک و ناحیه اطراف آن را بی حس می کند، در حالی که شما را آرام نگه می دارد اما در طول جراحی بیدار می ماند. بیهوشی عمومی شما را در تمام طول عمل خواب نگه می دارد

آیا بلفاروپلاستی تحت پوشش بیمه قرار داده می شود؟

جواب این سوال هم مانند سوال آیا لیفت چشم تحت پوشش بیمه قرار میگیرد یکسان است.

به طور کلی، اگر پلک ها باعث ایجاد انسداد “بصری قابل توجه” در میدان بینایی فوقانی شود که “فعالیت های زندگی روزمره” را تحت تاثیر قرار دهد، شرکت های بیمه بلفاروپلاستی یا ترمیم پتوز را پوشش خواهند داد.