تاثیر بوکال فت در زیبایی صورت

هنگام برخورد با افراد مختلف، اولین چیزی که توجه ما را به خود جلب می کند، چهره طرف مقابل است. اهمیت چهره زیبا در بین همه افراد در حال افزایش است و تنها با نگاه کردن به اطراف می توان به راحتی متوجه شد که امروزه بیشتر خانم ها روی زیباتر کردن چهره خود تمرکز کرده اند. در همین راستا هر روز شاهد ورود دستگاه ها و آماده سازی های مختلف با تکنولوژی های مختلف در صنعت زیبایی هستیم.

گاهی اوقات با وجود رژیم غذایی سالم و یا حتی ورزش منظم، برخی از قسمت های بدن به خصوص صورت دچار مشکل در کاهش وزن می شوند. این مشکل می تواند انطباق صورت با بدن را از بین ببرد. چاقی صورت به دلایل مختلفی از جمله اضافه وزن، ژنتیک، تجمع آب در صورت و بسیاری موارد دیگر رخ می دهد. اما نکته اینجاست که جای نگرانی نیست. زیرا راه حل بسیار مطمئنی برای از بین بردن چربی صورت وجود دارد و آن جراحی حذف چربی بوکال است.

جراحی چربی بوکال چیست؟

برای شروع بهتر است با مفهوم چربی بوکال آشنا شوید. از دیدگاه علمی و تخصصی، چربی بوکال توده ای چربی است که بین عضله بوکال و سایر عضلات سطحی صورت قرار گرفته و اندازه بافت چربی در افراد مختلف متفاوت است. به عبارت ساده، چربی در دهان، چربی بوکال نامیده می شود که نوعی چربی عمیق است که در طرفین لب ها و گونه ها چربی تشکیل می دهد. خط گونه از کنار پیشانی به سمت پایین استخوان گونه کشیده شده و به گوشه لب ها ختم می شود. برداشتن این چربی ها از داخل گونه ها روش جدیدی برای از بین بردن چربی های ناخواسته صورت است که باعث برآمدگی گونه ها و کج شدن فک می شود. ممکن است کلمه جراحی برای برخی افراد ترسناک به نظر برسد، اما باید بدانید که جراحی چربی بوکال روشی ساده و سریع است که نیازی به بیهوشی ندارد و تنها با بی حسی موضعی انجام می شود. در این عمل برش کوچکی در داخل دهان در قسمت داخلی گونه ها ایجاد می شود و رسوبات چربی دهانی که در زیر استخوان گونه قرار دارند از طریق دهان برداشته می شوند. یکی از مزایای این عمل استفاده از بخیه قابل جذب است. بنابراین نیازی به سفت کردن درزها نیست و جای زخم روی صورت و دهان وجود ندارد. بعد از عمل، یک روز ورم صورت خواهید داشت و ممکن است حدود سه ماه طول بکشد تا نتیجه نهایی را ببینید. همچنین تاثیر بوکال فت در زیبایی صورت کاملا مشهود است.

چه کسانی برای جراحی حذف چربی بوکال مناسب هستند؟

جراحی چربی بوکال یک عمل زیبایی است و تمامی افرادی که طرفدار تغییر، برداشتن چربی صورت و زاویه دار بودن آن هستند می توانند این عمل را به صورت سرپایی انجام دهند. اما به طور کلی افرادی هستند که به این عمل نیاز دارند و برای این افراد یکسری معیارها در نظر گرفته شده است:

  • افرادی با صورت های گرد
  • افرادی که فک و صورتشان پر از چربی است.
  • افرادی که فک یا گونه هایشان قابل مشاهده نیست.
  • مردانی که خط فک مربعی را ترجیح می دهند.
  • افرادی که بیماری زمینه ای خاص یا بیماری ارثی ندارند.
  • افرادی که چربی صورتشان فراتر از استانداردهای زیبایی است.
  • افرادی که از آتروفی پیشرونده نیمه فاشیال (سندرم پاریس-رومبرگ) رنج نمی برند.

البته باید این نکته را در نظر بگیرید که قبل از انجام این عمل باید با یک متخصص و یک پزشک قابل اعتماد صحبت کنید. زیرا ممکن است در صورت عدم تسلط کامل پزشک بر این عمل، میزان چربی برداشته شده از دو طرف صورت یکسان نباشد و چهره را زشت کند.

نتیجه نهایی بوکال فت چیست؟

نتیجه حذف چربی بوکال در عرض چند ماه ایجاد می شود و نتایج نهایی آن با افزایش یا کاهش وزن به طور قابل توجه تغییر می کند. برخی افراد از دیدن خود در آینه چند روز پس از جراحی شوکه می شوند. آنها ممکن است با چهره ای بسیار چاق مواجه شوند که اصلاً انتظارش را نداشتند. خوب است بدانید این موضوع به تورم مربوط می شود و با رعایت اصول در آینده نزدیک حل خواهد شد. در خواب می توانید چهره خود را ببینید و از نتایج کار خود کاملاً لذت ببرید. اگر در مورد پزشک و کلینیک خود انتخاب درستی داشته باشید، می توانید امیدوار باشید که صورتتان برای همیشه همینطور باقی بماند، همچنین اگر به خوبی از آن مراقبت کنید. چربی بوکال نوعی چربی عمیق است که بین عضلات صورت ذخیره می شود.

بیشتر این چربی در ناحیه بین گونه و چانه یافت می شود و به چربی لب یا چربی بوکال معروف است. برای از بین بردن این چربی های اضافی، جراحی زیبایی چربی گونه انجام می شود. از بین بردن چربی اضافی لب ها باعث می شود که گونه ها بیشتر دیده شوند و در نهایت زوایای و خطوط صورت را شکل دهد. معمولا افرادی که قصد انجام کانتورینگ صورت را دارند و در عین حال می خواهند جراحی حذف چربی بوکال را انجام دهند باید بهترین و دقیق ترین پزشک را انتخاب کنند. به طور کلی یکی از مهم ترین عوامل در انجام جراحی حذف چربی بوکال، حذف یکسان و یکسان چربی های اضافی است. در غیر این صورت ظاهر یک فرد آن چیزی که او انتظار داشت نخواهد بود.

به خاطر داشته باشید که چربی بوکال به عنوان چربی عمیق در نظر گرفته می شود. به همین دلیل نمی توان آنها را با دستگاه لیپوساکشن خارج کرد. تنها راه کاهش چربی در دهان، جراحی بوکال است. بنابراین ظرافت و دقت جراح در این نوع عمل از همه مهمتر خواهد بود. همچنین مراقبت از چربی بوکال به شما کمک می کند بهترین نتیجه را از جراحی خود بگیرید.

عمل بوکال فت نقش موثری در از بین بردن چربی لب و برجسته سازی استخوان گونه دارد. در واقع، بسیاری از افراد به دلیل چربی زیادی که در زیر گونه‌ها ذخیره می‌شود، استخوان‌های گونه خود را از دست می‌دهند. چنین افرادی می توانند از انواع عمل های زیبایی برای صورت مانند لیفت صورت استفاده کنند. اما گاهی ساختار صورت به گونه ای است که نیاز به اصلاح اضافی است. به عنوان مثال، ممکن است بهتر باشد قبل از انجام جراحی پروتز، چربی را از لب ها تخلیه کنید.

عمل برداشتن چربی بوکال نیز به همین منظور انجام می شود. این کمک می کند تا نتیجه طبقه بندی رضایت بخش تر شود. اگرچه عوارضی مانند تورم بعد از چربی بوکال وجود دارد، اما اگر به درستی انجام شود، این جراحی تاثیر بسزایی در بهبود زیبایی فرد خواهد داشت. بنابراین قبل از اقدام به جراحی حذف چربی بوکال، به تحصیلات، تجربه و دانش جراح خود توجه ویژه ای داشته باشید.