تاثیر لیفت شقیقه بر زیبایی

لیفت شقیقه که به عنوان لیفت گیجگاهی ابرو نیز شناخته می شود، یک عمل جراحی پلاستیک است که برای بالا بردن قسمت بیرونی ابرو، نرم کردن پای کلاغ و سفت کردن ناحیه اطراف شقیقه ها انجام می شود. اگرچه گاهی اوقات لیفت شقیقه را به عنوان یک روش مستقل انجام می دهند، اما معمولاً آن را با سایر جراحی ها مانند بلفاروپلاستی (لیفت پلک) و لیفت صورت ترکیب می کنند.

تاثیر لیفت شقیقه بر زیبایی

می ‌توان آن را با برش‌ های کوچک‌ تری که به خوبی در خط مو پنهان شده ‌اند، انجام داد که در نتیجه بهبودی آسان‌ تر و کمترین جای زخم ایجاد ‌شود. می توان لیفت شقیقه را به صورت سرپایی با استفاده از آرامبخش یا بی حسی موضعی انجام داد. برای شروع عمل، یک برش کوچک در خط موی بالای گوش قرار می گیرد. از طریق این برش، بافت زیرین حرکت می ‌کند و سپس به حالت تعلیق در می ‌آید تا قسمت بیرونی ابرو بالا برود و پای کلاغ صاف شود.

پوست اضافی برداشته شده و برش را با بخیه های کوچک می بندند. اما تاثیر لیفت شقیقه بر زیبایی چیست؟ در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت.

مزایای لیفت شقیقه

برای اینکه ببینیم تاثیر لیفت شقیقه بر زیبایی چیست باید ابتدا ببینیم مزایای لیفت شقیقه چیست؟ جراحی لیفت شقیقه می تواند سنگینی را از بین ببرد و تقارن را در ناحیه شقیقه و ابرو بازگرداند. این روش می تواند خطوط پنجه کلاغی را به میزان قابل توجهی نرم کند و ظاهری شاداب و جوان تر در قسمت بالایی صورت و ناحیه ابرو ایجاد کند.

ریکاوری بعد از عمل لیفت شقیقه چگونه است؟

در ادامه بحث تاثیر لیفت شقیقه بر زیبایی بیایید ببینیم ریکاوری بعد از عمل لیفت شقیقه چگونه است؟ لیفت شقیقه یک روش کم تهاجمی با مدت زمان نسبتا کوتاه است. بخیه های شما ظرف 7 روز پس از جراحی برداشته می شوند. با این حال، از آنجایی که بخیه ها در خط مو پنهان هستند، بسیاری از بیماران می توانند قبل از برداشتن بخیه ها به سر کار خود بازگردند. می توانید انتظار کمی کبودی و تورم بعد از جراحی داشته باشید. برای کمک به کاهش این علائم، در چند روز اول پس از جراحی لیفت شقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید و سر را بالا ببرید.

از آنجایی که لیفت شقیقه جراحی دردناکی نیست، فقط مسکن های سبک تجویز می شود. بیماران ممکن است در همان روز به خانه بروند. ورم و کبودی در روزهای بعد ظاهر می شود. فعالیت های اجتماعی ممکن است پس از 5 تا 10 روز، پس از از بین رفتن ادم و کبودی، از سر گرفته شود. هیچ مراقبت پرستاری لازم نیست. می توانید روز بعد دوش بگیرید. به طور خلاصه باید در نظر داشته باشید که:

 • ماساژ صورت و درمان های زیبایی تا 4 هفته توصیه نمی شود.
 • آرایش را می توان بلافاصله بعد از درمان انجام داد، از تماس با ناحیه تحت درمان اجتناب کنید.
 • برای جلوگیری از ورم بیشتر، خوابیدن با صورت به سمت بالا توصیه می شود.
 • از روز بعد پس از درمان، موها قابل شستشو هستند، از تماس مستقیم با آب خودداری کنید.

با وجود اینکه بدن و صورت انسان پس از عمل همچنان روند پیری طبیعی را طی می‌ کنند، اما نواحی لیفت شده در مقایسه با نواحی جراحی نشده بدن همچنان جوان‌ تر و سفت ‌تر به نظر می ‌رسند. تصور کنید این منحنی زیبایی است که برداشته شده و به آرامی از یک سطح بالاتر پایین می ‌آید. از این نظر، عمل با وجود ادامه روند طبیعی پیری بیمار، اثر دائمی دارد و می توان تاثیر لیفت شقیقه بر زیبایی را در آن مشاهده کرد.

بنابراین، لیفت شقیقه یا لیفت صورت برای جلوگیری از روند پیری مفید نیست، بلکه باعث بهبود کیفیت زندگی با ایجاد ظاهری جوان تر می شود. در نتیجه، بیماران می‌توانند بدون توجه به سن خود، پیر شوند. گاهی بیماران علاوه بر لیفت شقیقه، لیفت گونه و گردن را نیز درخواست می کنند. در این موارد می توان لیفت شقیقه را با لیفت صورت ترکیب کرد و طی همان روش انجام داد. می توان لیفت با نخ را نیز در کنار آن انجام داد.

اثر لیفتینگ پوست و ساختارهای صورت زیر پوست ظاهری جوان تر به چهره می بخشد. این اثر بدون جراحی برای همیشه به دست نمی آید. تمام جنبه های جراحی، نتیجه قابل انتظار، خطرات و محدودیت های احتمالی در طی یک مشاوره شخصی به تفصیل مورد بحث قرار می گیرند.

در این مقاله به طور خلاصه در مورد تاثیر لیفت شقیقه بر زیبایی صحبت کرده و اشاره کردیم که روش لیفت شقیقه عبارتند از:

 • بیهوشی داده خواهد شد.
 • سوزن کوتاه کوتاه در ناحیه درمان وارد می شود.
 • نخ تمپل لیفت از طریق خط مو بریده می شود.
 • سپس سوزن برداشته خواهد شد.

در مورد مزایا و محدودیت های لیفت شقیقه صحبت نموده که عبارت بودند از:

مزایا:

 • افتادگی پلک ها را بهبود می بخشد.
 • ظاهر چشم ها را جوان می کند
 • پوست اضافی نزدیک شقیقه را از بین می برد
 • استحکام پوست در ناحیه چشم را بهبود می بخشد
 • برش کوچکتر
 • بدون زخم قابل توجه (از طریق خط مو)

محدودیت:

 • تورم ممکن است به مدت 3 تا 7 روز رخ دهد

همچنین مراقبت های بعد از لیفت شقیقه را نیز بیان کرده و توضیح دادیم که چه اعمالی را باید انجام داد و چه اعمالی توصیه نمی شود. همچنین ریکاوری بعد از عمل لیفت شقیقه را نیز بیان کرده و اشاره کردیم که می توان بعد از عمل به کار روزمره خود مشغول شد.