جابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

جراحان زیبایی به این نکته پی برده اند که افزایش پلک تحتانی با چربی بخش مهمی از لیفت پلک یا بلفاروپلاستی زیبایی پلک پایین است. اغلب لیفت پلک یا بلفاروپلاستی سنتی پلک پایین منجر به ظاهر فرورفته یا توخالی با فرورفتگی مشخص در محل اتصال پلک یا گونه (که اغلب به عنوان دایره های تیره شناخته می شود) شده است. این منجر به ظاهری خسته و پیر می شود. جابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین می تواند شامل بلفاروپلاستی تحتانی (جراحی واقعی پلک) با حرکت چربی موجود در پلک به مناطق فرورفتگی (حفره) باشد. به این عمل تغییر موقعیت چربی پلک یا جابجایی چربی پلک گفته می شود. انتقال چربی پلک همچنین می تواند شامل تزریق چربی از سایر نواحی بدن (شکم یا ران داخلی) به سوراخ های پلک باشد. به این عمل پیوند چربی می گویند. 

لیفت پلک یا بلفاروپلاستی پایین یک روش عالی برای جوانسازی صورت است. جراحی مدرن را می توان از داخل پلک یا از روی پوست انجام داد. برای هر رویکرد مزایا و معایبی وجود دارد. دو راه برای این کار وجود دارد:

  • انتقال یا پیوند چربی (دو نام برای یک روش)
  • جابجایی چربی

جابجایی چربی زمانی است که چربی موضعی پلک (در صورت وجود) به حفره پلک مجاور منتقل می شود. خطر بی نظمی در این تکنیک به طور تصاعدی کمتر است. 

جابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی

جابجایی چربی زیر چشم چیست؟

در ادامه بحث جابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین می خواهیم در مورد اینکه این نوع جابجایی چیست صحبت کنیم. جابجایی چربی زیر چشم چیست؟ انتقال چربی زیر چشم یک عمل زیبایی است که از چربی بدن برای پر کردن نواحی فرورفته و گود شده زیر چشم استفاده می کند. انتقال چربی یک نوع طبیعی پرکننده پوست است. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما از لیپوساکشن برای بیرون کشیدن سلول های چربی از شکم، باسن یا ران استفاده می کند. آنها سلول ها را تصفیه کرده و به پوست زیر پلک های پایینی شما تزریق می کنند. این روش زیبایی می تواند باعث شود چشمان شما کمتر خسته به نظر برسد و شما را جوان تر نشان دهد.

 

فیلرهای پوستی چیست؟

فیلرهای پوستی چیست؟ فیلرهای پوستی نوعی لیفت صورت غیر جراحی هستند. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی پرکننده های پوستی (که پرکننده های صورت نیز نامیده می شوند) را برای حجیم کردن پوستی که به دلیل افزایش سن حجم خود را از دست می دهد، تزریق می کنند. پرکننده ها همچنین خطوط ریز و چین و چروک ها را صاف می کنند و باعث می شوند کمتر دیده شوند. بیشتر فیلرهای پوستی مواد آزمایشگاهی هستند. این پرکننده های پوستی آماده استفاده هستند. مانند لیفت صورت غیر جراحی، آنها یک درمان زیبایی غیر جراحی هستند. انتقال چربی یک پرکننده طبیعی پوست است که از سلول های چربی بدن شما استفاده می کند. هنگامی که شما تزریق چربی را به جای یک فیلر پوستی آماده انتخاب می کنید، مراحل بیشتری وجود دارد. این روش با لیپوساکشن (نوعی جراحی زیبایی) برای برداشتن سلول های چربی از نواحی خاصی از بدن شما شروع می شود. پس از پاکسازی سلول های چربی، پزشک شما سلول ها را به ناحیه زیر چشم شما تزریق می کند. انجام لیپوساکشن خطر ابتلا به مشکلات را افزایش می‌دهد و نسبت به استفاده از پرکننده ‌های پوستی آزمایشگاهی، بهبودی طولانی ‌تری خواهد داشت. همچنین برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی غیرمعمول است که چربی کافی برای انجام انتقال زیر چشم جمع آوری کنند.

دلایل انجام جابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

دلایل انجام جابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین چیست؟ برخی از دلایل انجام این عمل عبارتند از:

  • داشتن ظاهری جوان تر و پرانرژی (کمتر خسته)،
  • خلاص شدن از شر کیسه های زیر چشم،
  • به حداقل رساندن حلقه های سیاه زیر چشم،
  • پر کردن گودال های فرو رفته زیر چشم و گونه ها،
  • کاهش اثرات پیری مانند افتادگی پوست و چین و چروک،
  • از بین بردن چین و چروک های صاف یا خطوط ریز اطراف چشم شما.

چه کسانی نباید انتقال چربی زیر چشم را انجام دهند؟

چه کسانی نباید انتقال چربی زیر چشم را انجام دهند؟ همانطور که قبلا بیان کردیم برای جابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین در عمل لیفت صورت که برای زیبایی صورت انجام می شود از انتقال چربی برای زیبایی استفاده می کنند. برای انجام لیپوساکشن و انتقال چربی زیر چشم، باید چربی بدن کافی برای این عمل داشته باشید. افرادی که بسیار لاغر هستند، به شدت ورزش می کنند یا باردار هستند ممکن است به جای آن به پرکننده های پوستی نیاز داشته باشند. افرادی که سیگار می کشند نیز ممکن است نامزدهای خوبی نباشند. سیگار می تواند بر میزان بهبودی بدن شما از لیپوساکشن و واکنش به انتقال چربی تأثیر بگذارد. نتایج حاصل از انتقال چربی زیر چشم ممکن است تا آخر عمر باقی بماند. مشاهده نتایج کامل ممکن است تا چهار ماه طول بکشد. در طی این مدت، چربی پیوند شده منبع خون جدیدی را برای کمک به زنده ماندن دوباره برقرار می کند. از آنجایی که بدن شما حدود نیمی از چربی منتقل شده را جذب می کند، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما حجم بیشتری از سلول های چربی را نسبت به نیاز تزریق می کند. اگر از نتیجه ناراضی هستید، ممکن است روش دیگری برای انتقال چربی توصیه کنند.

در این مقاله در مورد جابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین به بیان مطالبی پرداختیم. اشاره کردیم که چرا این عمل را انجام می دهند و چگونه انجام می گیرد. در مورد اینکه اصولا این عمل چیست صحبت کرده و نکاتی را در مورد فیلرهای پوستی بیان کردیم. در پایان دلایل استفاده از این عمل را بیان کردیم.