دوره نقاهت لیفت صورت

هنگامی که تصمیم به انجام لیفت صورت یا لیفت با نخ گرفتید، روزها و هفته های منتهی به جراحی شما می تواند هیجان انگیز باشد. پیش‌بینی ظاهر جدید و بهبود یافته‌تان ممکن است شما را پر از هیجان و عصبانیت کند، اما تجربه مقداری اضطراب و احساس عدم اطمینان نیز طبیعی است. نتایج شما چگونه خواهد بود؟ آیا این روش به شما صدمه می زند؟ چه زمانی احساس می کنید به حالت عادی باز می گردید؟ یکی از رایج ترین سوالات در مورد جراحی لیفت صورت این است که در حین و بعد از عمل چه انتظاری باید داشت. 

دکتر جراح پلاستیک صورت دارای گواهی هیئت مدیره به ارائه سطح استثنایی خدمات و مراقبت می بالد و متعهد است که اطمینان حاصل کند که بیماران هم برای این عمل و هم برای بهبودی به خوبی آماده هستند. دکتر در طول یک مشاوره انفرادی اولیه در دفتر خود، پرونده شما را ارزیابی می کند، اهداف شما را مورد بحث قرار می دهد، به سوالات شما پاسخ می دهد، روش کار را توضیح می دهد و روشی را توصیه می کند که بهترین نیازهای شما را برآورده کند. او همچنین در مورد دوره بعد از عمل، آنچه در طول بهبودی باید انتظار داشت و چه نوع نتایجی را می توانید انتظار داشته باشید، صحبت خواهد کرد.

بلافاصله پس از جراحی لیفت صورت چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

اگرچه این یکی از متداول ترین عمل های زیبایی است که انجام می شود، لیفت صورت هنوز یک جراحی بزرگ است. بسته به وسعت جراحی و هر روش مرتبط مانند بوکال فت یا لیفت پلک (بلفاروپلاستی)، جراحی معمولاً بین 1 تا 3 ساعت تحت بیهوشی عمومی طول می کشد. بلافاصله پس از لیفت صورت، بیماران به اتاق ریکاوری منتقل می شوند و برای چندین ساعت یا حتی یک شب تحت نظر قرار می گیرند. 

در طول 24 ساعت اول، بیماران می‌توانند به دلیل بیهوشی دچار حالت گرفتگی شوند و احتمالاً سطحی از ناراحتی، تورم و احتمالاً خونریزی را تجربه خواهند کرد. پزشک به شما در مورد روش های کنترل درد و چگونگی تسکین سایر نگرانی ها توصیه می کند. ضروری است که بیماران 24 تا 48 ساعت اول پس از جراحی، یک دوست یا خویشاوند مورد اعتماد خود را در کنار خود داشته باشند.

بلافاصله پس از جراحی لیفت صورت چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

ریکاوری فیس لیفت چگونه است؟

پس از چند روز اول، می توانید کمی راحت تر حرکت کنید و سفرهای کوتاهی به حمام، کاناپه یا آشپزخانه داشته باشید. مهم است که زیاده روی نکنید، زیرا این امر می تواند روند بهبودی را به تاخیر بیاندازد یا در آن اختلال ایجاد کند. خوردن غذاهای جامد ممکن است برای مدتی ناراحت کننده باشد، بنابراین تا زمانی که بتوانید به یک رژیم غذایی عادی برگردید، ممکن است شیک های جایگزین غذا یا غذاهای نرم را در نظر بگیرید.

تورم و کبودی معمولا در روز چهارم پس از جراحی به اوج خود می رسد و پس از آن شاهد بهبودی خواهید بود. بین روزهای 10 تا 14، بیشتر بیماران به اندازه کافی خوب به نظر می رسند و احساس می کنند که به سر کار خود بازگردند. ممکن است همچنان احساس سفتی در صورت شما وجود داشته باشد که به مرور زمان فروکش می کند.

چگونه می توانم ریکاوری فیس لیفت را تا حد امکان آسان کنم؟

بهترین کاری که می توانید برای اطمینان از بازیابی آسان لیفت صورت و نتایج بهینه لیفت صورت انجام دهید این است که در روند بهبودی عجله نکنید. در حالی که هیچ راهی برای تسریع دوره بهبودی وجود ندارد، کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا آن را راحت تر کنید و بهترین نتیجه ممکن را برای خود به ارمغان بیاورید:

دستورات پزشک خود را دنبال کنید

مانند هر روش دیگری، پیروی از دستورالعمل های مراقبت پس از عمل برای بهبود و بهبودی مناسب حیاتی است. این شامل مصرف هر گونه داروی تجویز شده یا توصیه شده طبق دستور، رعایت هرگونه محدودیت فیزیکی ارائه شده توسط پزشک و نگه داشتن قرارهای پیگیری برنامه ریزی شده است. دکتر و تیم پزشکی متخصص می‌دانند که بهبود و بهبودی به اندازه خود عمل مهم است و پیشرفت شما را پس از جراحی به دقت زیر نظر خواهند داشت.

چگونه می توانم ریکاوری فیس لیفت را تا حد امکان آسان کنم؟

دوری از آفتاب

همیشه ایده خوبی است که قرار گرفتن در معرض نور خورشید را به حداقل برسانید و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، اما این امر به ویژه پس از لیفت صورت یا هر عمل دیگری روی صورت یا پوست اهمیت دارد. پزشک شما ممکن است یک ضد آفتاب درجه پزشکی را برای استفاده پس از جراحی توصیه کند، اما مطمئن شوید که دستورالعمل های مربوط به زمان ایمن بودن استفاده از محصولات روی صورت خود را دنبال کنید.

با سر بالا خوابید

برای محافظت از صورت در حال بهبودی و تشویق مایعات به خارج شدن از صورت، خوابیدن در وضعیت بالا به پشت توصیه می شود. این می تواند باعث بهبودی شود و از تورم و کبودی اضافی جلوگیری کند.

هیدراته و تغذیه بمانید

پس از انجام یک عمل جراحی بزرگ، بدن شما برای بهبودی کامل به مواد مغذی بیشتری از همیشه نیاز دارد. اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی آب بنوشید و از یک رژیم غذایی سالم و متعادل استفاده کنید تا ابزار لازم برای بهبودی را در اختیار بدن خود قرار دهید.

ریکاوری لیفت صورت چقدر طول می کشد؟

مانند هر عمل جراحی دیگری، دوره نقاهت و مدت زمان لازم برای دستیابی به نتایج نهایی می تواند بسته به بیمار متفاوت باشد. به طور کلی، بیماران می توانند انتظار داشته باشند که تفاوت های قابل مشاهده را در حدود یک ماه ببینند، اما ممکن است 6 تا 12 ماه طول بکشد تا نتایج کامل را ببینند. مهمترین کاری که می توانید برای بهبودی راحت و یک نتیجه ایده آل انجام دهید، انتخاب یک جراح پلاستیک با تجربه و آگاه برای انجام عمل است.