دوره نقاهت پانچ صورت

دوره نقاهت پانچ صورت کوتاه است. پس از از درمان آکنه با پانچر، ممکن است قرمزی، تورم داشته باشیم. این کار بیشتر تا دو هفته بعد انجام می شود و سپس به طور کامل ترمیم می شود. تغییر رنگ در این ناحیه وجود دارد که پس از استفاده بهبود می یابد. بیشتر تغییر رنگ پس از دو تا سه ماه از بین می رود. گاهی آکنه روی صورت با روش های مرسوم قابل درمان نیست. این معمولا در زخم های ناشی از جوش های عمیق دیده می شود.

یکی از راه های موثر برای درمان آکنه، پانچ صورت است. برای ضایعات عمیق به شکل زخم آکنه و بافت های اطراف پوست که ضخیم شده و به پمادهای موضعی پاسخ نمی دهند، روش پانچ  صورت می تواند موثر باشد. درمان آکنه با جراحی پلاستیک معمولی می تواند بسیار گران باشد. روش پانچ صورت برای اسکارها و جوش هایی که تورفتگی دارند و پوست را صاف میکنند بسیار موثر است.

لیزر درمانی را نیز می توان پس از سوراخ شدن برای بهبود کامل وضعیت پوست انجام داد. از موارد دیگری که بر زیبایی صورت تاثیر زیادی دارد میتوان به لیفت ابرو ، بلفاروپلاستی و لیفت پلک اشاره کرد.

دوره نقاهت پانچ صورت

پانچ صورت چیست؟

پرفوراتور یک دستگاه یکبار مصرف مناسب برای ضایعات حفره ای است. در واقع با یک پانچ  شکست را بیشتر می کنیم. هنگامی که این ضایعه در اثر پانچ  از بین می رود، اقدامات دیگری باید توسط متخصص پوست انجام شود. این بهترین درمان برای این ضایعات با استفاده از لیزرهای شکستگی است. پانچ بهترین درمان برای آکنه عمیق و آبله مرغان است.

ابتدا ضایعه را شناسایی کنید سپس با دستگاه مورد نظر فشار خاصی به ضایعه وارد کنید. سپس باید جلسات لیزر CO2 را انجام دهیم تا پوست کاملا صاف شود. برای بیماران مهم است که پس از اتمام فرایند پانچ ، تمام دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنند.

این شامل تمیز کردن زخم و استفاده از پماد برای دور نگه داشتن از پرتو نور خورشید است. اثربخشی کلی این روش به عمق اسکار و همچنین پوست سالم بیمار برای بخیه زدن یا پیوند بستگی دارد. بنابراین به هرکسی که به فکر این روش برای درمان آکنه صورت است، توصیه می‌شود برای رسیدن به شانس بهبودی، به یک مشاوره اولیه مراجعه کند.

آکنه یکی از شایع ترین عارضه های پوستی در جهان است که با روش های درمانی مختلفی قابل درمان است، اما به محض رفع آکنه، جای زخم ها به مشکل دیگری برای افراد تبدیل می شود. برخی از چشمگیرترین اسکارهای آکنه، اسکارهای عمیق و باریک هستند که برای درمان موثر به یک رویکرد حرفه ای نیاز دارند. یکی از راه های کلیدی برای خلاص شدن از شر زخم ها استفاده از تکنیکی به نام پانچ صورت است. بنابراین، پزشک متخصص از ابزاری برای پانچ  زدن و بریدن اطراف زخم استفاده می کند تا در نهایت آن را از بین ببرد. معمولاً قبل از درمان، زخم ها با قلم های جراحی علامت گذاری می شوند و پوست برای درمان با یک ماده پاک کننده آماده می شود. سپس بی حسی موضعی به بافت پیوند شده و بافت اسکار تزریق می شود.

پس از استفاده از درمان آکنه با پانچر، ممکن است قرمزی و تورم داشته باشیم. این کار بیشتر تا دو هفته بعد انجام می شود و سپس به طور کامل ترمیم می شود. تغییر رنگ در این ناحیه وجود دارد که پس از استفاده بهبود می یابد. به طور کلی تغییر رنگ ظرف دو تا سه ماه بهبود می یابد. واقعیت این است که درمان پانچ بسیار بهتر است و نتیجه دائمی است و هر چقدر هم که تغییرات ایجاد شود ثابت می ماند.

آکنه توسط عوامل زیادی مانند رطوبت، قاعدگی، تغییرات هورمونی، رژیم غذایی و بسیاری عوامل دیگر ایجاد می شود. اگرچه آکنه یک بیماری کشنده نیست، اما زندگی یک فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. حتی پس از درمان آکنه، جای زخم روی پوست باقی می ماند. پانچ صورت یکی از رایج ترین و محبوب ترین درمان ها و رفع آکنه برای درمان آکنه است. اکثر بیماران بیش از یک نوع آکنه روی صورت خود دارند.

دلیل تفاوت بین این نوع آکنه این است که برخی از درمان های آکنه موثرتر از سایر درمان ها هستند. همانطور که در بالا توضیح داده شد، آکنه در نتیجه آسیب به بافت پوست رخ می دهد و به دو دسته اصلی تقسیم می شود: یک نوع اسکار ناشی از از دست دادن بافت به نام اسکار آتروفیک و برخی از آنها به دلیل بافت اضافی به نام اسکار هیپرتروفیک ایجاد می شوند. چهار نوع اصلی اسکار در این دسته عبارتند از:

 اسکار Icepeak  زخم های قله های یخ عمیق هستند و به لایه دوم پوست نفوذ می کنند. این اسکارها به دلیل تغییر شکل بافت های پوستی که به دلیل عفونت یا آکنه آسیب دیده اند، ایجاد می شوند.

اسکارهای بوکس پس از بخیه های شدید ملتهب ایجاد می شوند. این اسکارها بیضی شکل و سطحی هستند، اما فرورفتگی های قابل توجهی در پوست ایجاد می کنند و اغلب در زاویه صورت یا زیر تیپ ایجاد می شوند. بوکس ها آتروفیک هستند و شدت آنها به میزان از بین رفتن بافت پوست بستگی دارد.

اسکارهای رولینگ بسیار شبیه بوکس ها هستند، اما لبه های آنها صاف تر و تیزتر هستند. بافت پوست می تواند خشن و مواج باشد. اسکارهای چرخشی با گذشت زمان شدیدتر و قابل توجه تر می شوند.

هنگامی که یک جوش ایجاد می شود، یک بافت فیبری در زیر پوست وجود دارد. این بافت های فیبری پوست را روی سطوح مختلف می کشند و به همین دلیل است که سطح پوست را اسکار غلتشی می نامند. اسکارهای چرخشی معمولا بیشتر روی گونه ها ایجاد می شوند.

دوره نقاهت پانچ صورت

بر خلاف انواع دیگر اسکارها، کلوئیدها در نتیجه از بین رفتن بافت پوست ایجاد نمی شوند، بلکه از تشکیل بافت اضافی پس از بهبود زخم به وجود می آیند. تولید سلول های پوست متوقف نمی شود و در نتیجه برجستگی هایی روی پوست ایجاد می شود.

این اسکارها در مردان بیشتر از زنان دیده می شود، اما به دلیل تغییرات هورمونی، برخی از انواع پوست بیشتر مستعد ابتلا به اسکار هیپرتروفیک هستند.

پانچ باعث کاهش دید اسکارهای گسترده می شود. این روش اندازه، عمق و رنگ اسکارها را تغییر می دهد و ظاهر آنها را بهبود می بخشد.

اسکارها به طور کامل از بین نمی روند، اما می توان آنها را به حداقل رساند تا تأثیر بصری آنها کاهش یابد و در زیبایی صورت تاثیر زیادی دارد همچنین لیفت ابرو و بلفاروپلاستی و لیفت پلک نیز نقش زیادی در زیبایی صورت ایفا میکنند.