راه های کاهش درد بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی هم مانند جراحی بوکال فت یک جراحی زیبایی است با این تفاوت که برای بهبود ظاهر پلک ها می‌باشد. این روش را می توان روی پلک بالا، پایین یا هر دو انجام داد. بلفاروپلاستی علاوه بر اصلاح افتادگی پلک، از بین بردن پف پلک بالا و پایین، در درمان مشکلات عملکردی بینایی نیز بسیار مفید است.در بیشتر موارد با افزایش طبیعی سن، تجمع توده چربی را در پلک بالا و پایین مشاهده می کنیم.

چین و چروک یکی دیگر از پدیده های طبیعی است که به دلیل سبک زندگی ناسالم و افزایش سن ایجاد می شود. جراحی پلک روشی غیر تهاجمی برای درمان این مشکلات و بهبود ظاهر چشم در سنین بالا است. این عمل با سفت کردن دور چشم ها و پلک ها صورت شما را جوانتر و شادابتر نشان می دهد. برداشتن پوست و چربی در ناحیه پلک بالا و پایین در بلفاروپلاستی به لیفت چشم کمک می کند. ماهیچه ها و تاندون هایی که مسئول بالا نگه داشتن پلک هستند در طی این عمل تقویت و بلند می شوند. همچنین راه های کاهش درد بلفاروپلاستی را میتوان از پزشک معالج دریافت کرد.

وقتی صحبت از جراحی زیبایی به میان می‌آید در مقابل آن روش های لیفت به میان می‌آید. لیفت های مثل لیفت صورت،لیفت غبغب که هر کدام مزیت ها و معایب خاص خودشان را دارند. برای رفع غبغب راه های متفاوتی مثل تخلیه غبغب (جراحی غبغب) و لیفت غبغب وجود دارد.

بلفاروپلاستی چقدر دردناک است؟

رایج ترین سوالی که متخصصان زیبایی از ما میپرسند این است: آیا انجام بلفاروپلاستی دردناک بود؟ باید بدانید که چشم و اطراف آن در حین عمل کاملا بی حس می شود و دردی احساس نمی کنید. پس از جراحی ممکن است درد خفیفی وجود داشته باشد، شدت درد و مدت آن در افراد مختلف متفاوت است. زیرا حالات فیزیولوژیکی و آستانه تحمل در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. در تمام موارد پزشک برای تسکین درد احتمالی بعد از جراحی مسکن تجویز می کند. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد بین لیفت ابرو یا جراحی کدام یک برای شما بهتر باشد؟

جراحی پلک با بی حسی موضعی

بسیاری از عمل های زیبایی با استفاده از داروهای بیهوشی انجام می شود. البته جراحان این روش را برای همه مناسب نمی دانند. زمانی که فرد به داروهای بیهوشی حساسیت دارد، چاره ای جز استفاده از این روش وجود ندارد. جراحان به روش های زیبایی برای متقاضیان با حداقل درد علاقه مند هستند. این نیاز به استفاده از داروهای بیهوشی دارد. عواملی مانند سن، جنسیت و وضعیت سلامتی بیمار به طور مستقیم بر انتخاب داروهای بیهوشی و دوز آنها تأثیر می گذارد. برای افرادی که مشکلات ژنتیکی خاصی دارند، استفاده از این داروها در اولویت است.

راه های کاهش درد بلفاروپلاستی

درد بعد از جراحی

جراحی پلک با بی حسی موضعی انجام می شود. به همین دلیل متقاضی در حین عمل دردی احساس نخواهد کرد. اغلب درد ناشی از این روش با قطع داروی مسکن همراه است. شدت درد در افراد مختلف متفاوت است. زیرا آستانه تحمل و قدرت بدنی متقاضیان جراحی پلک با یکدیگر متفاوت است. شدت درد در حین این عمل نسبتاً کم است و در بیشتر موارد با مصرف داروهای تجویز شده توسط جراح میتوان این درد را تحمل کرد. اگر درد شدید دارید، می توان از مسکن های بدون نسخه مانند استامینوفن یا ایبوپروفن استفاده کرد.

راه حل هایی برای کاهش درد و مراقبت های بعد از عمل

48 ساعت پس از جراحی کاملا استراحت کنید و از دو بالش برای خوابیدن استفاده کنید.

داروهای خود را طبق دستور پزشک و به موقع مصرف کنید.

فعالیت های خود را محدود کنید و از سرگیری کار یا ورزش را تا 7 تا 10 روز پس از جراحی به تعویق بیندازید.

برای تسکین درد از کیسه یخ در اطراف پلک استفاده کنید.

استفاده از لنزهای تماسی در دو هفته اول ممنوع است.

به خاطر داشته باشید که برای جلوگیری از خشکی چشم از پماد و قطره چشمی استفاده کنید.

اگر در مرحله انتخاب کلینیک و جراح عملکرد خوبی داشتید، انتخاب روش بلفاروپلاستی را به پزشک بسپارید. بدون شک تجربه و دانش او برای انتخاب روش جراحی مناسب کافی است. بیمار در طول عمل بلفاروپلاستی به دلیل بیهوشی دردی را احساس نخواهد کرد. اما ممکن است بعد از عمل درد خفیفی احساس کند. البته میزان درد بستگی به آستانه تحمل فرد دارد و فردی به راحتی این درد را تحمل می کند، در حالی که کسی تحمل نمی کند که در این صورت جراح مسکن تجویز می کند و بیمار باید این داروها را به موقع و طبق شرایط مصرف کند.

راه های کاهش درد بلفاروپلاستی

آیا بلفاروپلاستی درد دارد؟

یکی از رایج ترین سوالات کاربران و متقاضیان بلفاروپلاستی این است که آیا جراحی پلک درد دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هر کدام از روش های بلفاروپلاستی را انتخاب کرده و انجام دهید، در حین بلفاروپلاستی هیچ دردی احساس نخواهید کرد. با بلفاروپلاستی با بیهوشی شما کاملا بیهوش هستید و اصلا متوجه عمل نخواهید شد. در روش بیهوشی تزریق ماده بی حسی با سوزن به پلک ها کمی دردناک است اما در ادامه این نواحی کاملا بی حس می شوند و دردی احساس نمی کنید. فقط بعد از عمل ممکن است در محل بریدگی احساس درد کنید و طبق تجویز پزشک می توان از داروهای مسکن برای کاهش درد استفاده کرد. مانند سایر عمل ها، لازم است اقدامات لازم بعد از جراحی پلک یا بلفاروپلاستی را دانست تا نتیجه مطلوب و رضایت بخشی حاصل شود. پس از جراحی زیبایی پلک، طیف وسیعی از عوارض ممکن است رخ دهد. یک چشم پزشک باتجربه باید بتواند از طریق ارزیابی جامع قبل از عمل، تکنیک جراحی دقیق و مراقبت های مناسب پس از عمل، از عوارض جدی پیشگیری کند. علاوه بر این، بیماران باید از خطرات و علائم جدی مانند عفونت و از دست دادن بینایی آگاه باشند. با بلفاروپلاستی، مراقبت های بعد از عمل بلافاصله پس از جراحی آغاز می شود.

راه های کاهش درد بلفاروپلاستی

کمک های اولیه بلافاصله بعد از جراحی پلک چیست؟

بعد از عمل و تشخیص پزشک نیاز به یک فرد بزرگسال دارید که شما را در منزل همراهی کند زیرا تا 24 ساعت نباید رانندگی کنید. وقتی به خانه می رسید، از عینک آفتابی تیره استفاده کنید زیرا ممکن است به نور حساس باشید. پماد استفاده شده در حین جراحی ممکن است چشمان شما را تار کند. این وضعیت موقتی است و معمولا در عرض 24 ساعت برطرف می شود. برای جلوگیری از سرگیجه و تعادل بهتر، سعی کنید به طور ناگهانی از حالت دراز کشیده بلند نشوید و قبل از بلند شدن یک دقیقه بنشینید. شاید بسیاری از مراقبت ها بعد از لیفت با نخ لازم نباشد. همچنین لیفت با نخ هم یکی از روش های رفع افتادگی پلک می‌باشد.

در چند روز اول پس از جراحی، بیماران عوارض شایعی را تجربه می کنند. از جمله تاری دید، درد، قرمزی و التهاب، خشکی چشم و ترشحات جزئی چشم یا چسبندگی پلک. این علائم به مرور زمان بهبود می یابند. برای کاهش درد باید تا 48 ساعت پس از جراحی از کمپرس سرد طبق دستور پزشک استفاده کنید. پزشک برای تسکین درد و جلوگیری از عفونت و خشکی چشم قطره، پماد و آنتی بیوتیک تجویز می کند. در 2 روز اول چشم ها را با سرم بیولوژیک شستشو دهید. مراقب باشید قبل از استفاده از قطره و پماد و همچنین کمپرس سرد دست های خود را بشویید.