روش های لیفت صورت

لیفت صورت (از نظر پزشکی به آن رایتیدکتومی نیز می گویند) یک روش جراحی در جراحی زیبایی و پلاستیک در صورت انسان است. این روش با روش بوکال فت شباهت زیادی دارد و باعث سفت شدن پوست صورت و بافت همبند زیرین می شود که به پوست کشش بیشتری می دهد. این به صورت “پوست صاف” در چشم انسان ظاهر می شود. معمولاً پزشک زمانی این جراحی را انجام می دهد که بیمار بخواهد جوانتر به نظر برسد. به نظر می رسد لیفت صورت و لیفت نخ یک موضوع باستانی باشند: اسناد تایید شده از قرن بیستم قبلاً در مورد آن گزارش شده است و همچنین سوابق مصریان باستان ثابت می کند که آنها قبلاً در آن زمان درگیر جراحی زیبایی بوده اند.

لیفت صورت دقیقا چگونه کار می کند؟

معمولاً این روش به بافت عمیق زیر پوستی محدود می شود. برای مثال، در موارد استثنایی، لیفت گونه می‌تواند به پریوستئوم زیر زیگوماتیک برسد. در ناحیه گردن و برای اثرات طولانی مدت، از ساختارهای عمیق تر نیز استفاده می شود. به عنوان مثال، هنگام سفت کردن بافت گردن، پلاتیسما (عضله نازک روی گردن) به سمت بالا کشیده می شود. برای سفت کردن نواحی خاص، آنها را با بخیه‌هایی که ممکن است قابل جذب یا غیرقابل جذب باشند، محکم می‌کنند و دوباره به ساختارهای ثابت متصل می‌شوند که همانند لیفت با نخ است. سفت کردن مناطق مختلف نیز در جهات مختلف انجام می شود. لیفت معمولاً باعث ایجاد پوست اضافی می شود که قبل از بخیه شدن مجدد پوست، نامرئی و بدون کشش، برداشته می شود.

لیفت صورت را می توان به صورت آندوسکوپی با استفاده از دوربین یا چندین برش کوچکتر انجام داد. آخرین تکنیک ذکر شده بیشتر در ناحیه پیشانی استفاده می شود زیرا معمولاً پوست اضافی وجود ندارد. همچنین امکان جراحی بدون استفاده از برش وجود دارد. لیفت با نخ با نخ های طلایی یا پلاستیکی با استفاده از قلاب خاردار به این معنی است که نیازی به برش های بیشتری نیست و پوست اضافی را نمی توان برداشت که استفاده از این روش را در بیماران جوان محدود می کند.

لیفت صورت دقیقا چگونه کار می کند؟

جراحی های لیفت صورت

لیفت SMAS

مشخص شده است که برای دستیابی به نتایج طولانی مدت و موثر، یک لایه خاص از بافت باید سفت شود. این لایه سیستم آپونوروتیک عضلانی سطحی (SMAS) است. از بخش هایی از این روش در لیفت ابرو نیز استفاده می شود. در حال حاضر روش ها و تکنیک های زیادی برای آماده سازی، کاهش، تغییر موقعیت، تکثیر و در نهایت بخیه زدن این لایه بافت وجود دارد. بسته به اثر مورد نظر، آماده سازی جراحی و چسباندن مجدد به طور جداگانه تطبیق داده می شود، به ویژه جهت بافتی که لایه در آن چسبیده است.

در سال 1917، پاسوت برای اولین بار روشی به نام S lift را بر اساس لیفت SMAS توصیف کرد که به شرح زیر انجام می شود. جراح از طریق یک قوس فوقانی S شکل در خط موی جلوی گوش به آن دسترسی پیدا می‌کند، سپس تا حدی در یک خط مستقیم جلوی گوش می‌دود تا در نهایت در قوس پایینی پشت گوش ناپدید شود. S-Lift را می توان با تغییر اصلاح درزهای نگهدارنده و برش های دسترسی اصلاح کرد.

مینی لیفت

فقط پوست در یک روش جراحی کوچک در یک مینی لیفت سفت می شود. اگرچه جراحی کاملاً ساده و سرراست است، اما نتایج سفت کردن چندان طولانی نیست. اگر لیفت ابرو به خوبی انجام نشود، این نتیجه اش می شود.

لیفت مایع

لیفتینگ مایع به فرآیندی اطلاق می شود که در آن از مواد تزریق مایع استفاده می شود. آنها به عنوان جایگیر برای پر کردن مجدد حجم از دست رفته عمل می کنند، که چین و چروک های قابل مشاهده چین های استاتیک بزرگ صورت (چروک مایونت، چین بینی و غیره) را به حداقل می رساند. با این حال، زیست سازگاری این پرکننده ها هنوز به طور گسترده مشخص نشده است. مواد کم پر کننده حجم خود را دارد که می تواند آب را ذخیره کند تا حجم را حتی بیشتر کند.

بیشتر محلول های مورد استفاده برای تزریق کلاژن، اسید هیالورونیک، چربی اتولوگ خود و هیدروکسی آپاتیت کلسیم است. اگرچه این مواد همگی کم و بیش قابل جذب هستند و پس از مدتی توسط بدن شکسته می شوند، اما مطالعات بافت شناسی نشان داده اند که با فوت درمان شده تفاوت قابل توجهی با بافت درمان نشده دارد. تکنیک لیفت مایع به اندازه روش های جراحی لیفت ماندگار نیست، زیرا بافت فقط پر می شود و با جراحی سفت نمی شود. از سوی دیگر، این تکنیک را می توان برای سفت کردن مناطقی که با روش های جراحی نمی توان سفت کرد، مانند ناحیه پریورال یا ناحیه تمپورال استفاده کرد.

بوتاکس

سم بوتولینوم که با نام تجاری آن بوتاکس نیز شناخته می شود، اغلب استفاده می شود. این سم به بافت عضلانی تقلید تزریق می شود تا آن را فلج کند و چین و چروک را کاهش دهد. بوتاکس معمولاً پس از حدود شش ماه توسط بدن تجزیه می شود، بنابراین تأثیر آن نیز چندان طولانی نیست. روش دیگر بازسازی صورت با کمک ایمپلنت های سیلیکونی است. از این تکنیک برای مثال زمانی استفاده می‌شود که هیچ برآمدگی در استخوان گونه، زاویه فک پایین یا چانه عقب‌نشینی وجود نداشته باشد.

بوتاکس

کدام پزشکان و کلینیک ها در لیفت صورت متخصص هستند؟

جراحان پلاستیک، جراحان دهان و فک و صورت، متخصصین پوست، پزشکان گوش و حلق و بینی و چشم پزشکان می توانند جراحی های صورت از جمله بوکال فت را انجام دهند. از آنجایی که انجام آن جراحی ها به یک عنوان تخصصی نسبت داده نمی شود، هیچ استاندارد پزشکی آلمانی وجود ندارد. بر این اساس، جستجو برای یک جراح شایسته و قابل اعتماد معمولاً مشکل است.