عدم تقارن پلک در عمل بلفاروپلاستی

پلک های ناهموار پس از بلفاروپلاستی – در هنگام داشتن این مشکل چه باید کرد؟

اگر بدشانس هستید که بعد از بلفاروپلاستی به دلیل انجام جراحی در یک مرکز بدنام توسط جراحان بی تجربه از ناهمواری پلک ها و عدم تقارن پلک در عمل بلفاروپلاستی رنج می برید، باید این مقاله را بخوانید تا به سرعت راه حل این مشکل را بیابید.

در صورت داشتن پلک های ناهموار پس از بلفاروپلاستی چه باید کرد؟

چشم ها یکی از ویژگی های مهم چهره هستند، از این رو عنوان پنجره ای رو به روح است. یک جفت چشم زیبا مطمئنا به زیبایی کلی صورت کمک خواهد کرد. گاهی اوقات حتی یک نگاه اجمالی به چشم ها می تواند تاثیری فراموش نشدنی بر جای بگذارد. بنابراین، بسیاری از افراد به دنبال بلفاروپلاستی به عنوان راهی برای تغییر شکل چشم ها هستند. با این حال، موارد زیادی وجود داشته است که فرد دچار عدم تقارن پلک در عمل بلفاروپلاستی پلک ها شده است. این امر در صورت عدم درمان به موقع می تواند عواقب زیادی هم برای ظاهر و هم برای سلامتی فرد ایجاد کند.

عدم تقارن پلک در عمل بلفاروپلاستی

علت ناهمواری و عدم تقارن پلک در عمل بلفاروپلاستی

برخی از علائم رایج علائم ناهموار بعد از جراحی بینی عبارتند از یک چشم بزرگ و یک چشم کوچک یا یک چشم خسته به نظر می رسد در حالی که چشم دیگر عصبانی به نظر می رسد. اگرچه تاثیر زیادی روی عملکرد چشم ها نمی گذارد، اما می تواند ظاهر کلی شما را نامتناسب کند و در هنگام بیرون رفتن یا روبرو شدن با کسی اعتماد به نفس نداشته باشد. دلایل زیادی پشت این وضعیت وجود دارد.

جراحان غیر ماهر

یکی از علل عدم تقارن پلک در عمل بلفاروپلاستی به دلیل جراحان غیر ماهر است. اگرچه جراحی اصلی ممکن است جزئی باشد، اما هنوز یک تکنیک پیچیده و نیازمند مهارت است. بنابراین، اگر جراحان ماهر نباشند، می توانند پوست بیش از حد را بردارند و به عضله بالابرنده چشم آسیب بزنند. به همین ترتیب، اگر حرکات دست جراحان ضریف نباشد، زخم ممکن است بزرگ‌تر شود و باعث شود که زخم‌ها ابرو را بکشند و چین‌های پلک نامتقارن شوند.

علاوه بر این، حتی اگر جراحی به درستی انجام شود، مرحله اولیه علامت گذاری اشتباه موقعیت ابروها یا پتوز می تواند منجر به نتیجه نادرست شود.

تاثیرات خارجی

یکی دیگر از دلایل عینی که منجر به عدم تقارن پلک در عمل بلفاروپلاستی می شود، ضربه فیزیکی است که باعث انحراف پلک ها می شود. بنابراین، اگر زخم پس از بلفاروپلاستی به طور کامل بهبود نیابد، خطر داشتن چشم های نامتقارن بسیار قابل توجه است.

رژیم مراقبت پس از درمان نامناسب

مراقبت های بعد از عمل نامناسب هنگام داشتن پلک های ناصاف پس از بلفاروپلاستی اشاره کرد. در برخی موارد، اگر بیمار به دقت از چشمان خود مراقبت می کرد، می توانست به راحتی از این مشکل جلوگیری کرد. این عامل توسط پزشکان یا امکانات ایجاد نمی شود.

اگر دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی پزشکان را رعایت نکنید، پلک‌ها ممکن است عفونی شده و چین‌های پلک را تحت تأثیر قرار دهند.

چگونه پلک های ناهموار را بعد از بلفاروپلاستی اصلاح کنیم؟

در موارد عدم تقارن پلک در عمل بلفاروپلاستی، جراحان باید آنها را با پیوند پوست اضافی اصلاح کنند.

توجه: پوستی که برای پیوند استفاده می شود اتولوگ است (به این معنی که از بدن بیمار گرفته شده و ایمنی مشتری را تضمین می کند).

رفع مشکل ناهمواری پلک ها بعد از بلفاروپلاستی

نکته بسیار مهم اینکه، برای اصلاح عدم تقارن پلک در عمل بلفاروپلاستی، باید قبل از انجام اصلاح پلک، وقت خود را صرف یافتن یک مرکز و جراح معتبر کنید.

چه زمانی اصلاح پلک انجام دهیم؟

غالبا فردی که عدم تقارن پلک در عمل بلفاروپلاستی را تجربه کرده برای یافتن سریعترین راه حل عجله بسیاری دارد. صرف نظر از این مساله، برای بهترین نتیجه، همچنان باید بین 3 تا 12 ماه (بسته به وضعیت بدن و پلک ها) پس از جراحی اصلی صبر کنید تا پلک ها بهبود پیدا کنند.

نحوه مراقبت از چشم هنگام داشتن پلک های ناصاف پس از بلفاروپلاستی

به یاد داشته باشید که بهداشت چشم را رعایت کنید. بهتر است از یک سواب پنبه ای آغشته به آب نمک استفاده کنید تا به آرامی نواحی چشم را پاک کنید.

  • روش انجام: پنبه ها را به نمک خیس کنید و پلک ها را دو بار در روز صبح و عصر پاک کنید.
  • با استفاده از عینک آفتابی از نور خورشید دوری کنید. از نگاه طولانی مدت به صفحه نمایش کامپیوتر و تلفن خودداری کنید زیرا می تواند بر نتایج خدمات آرایشی تاثیر بگذارد. مطمئن شوید که به چشم ها زمان زیادی برای بهبودی می دهید.
  • چشم ها را لمس نکنید، مالش ندهید یا آرایش نکنید.
  • به تغذیه خود برسید، از خوردن آب اسفناج، غذاهای دریایی، گوشت گاو، مرغ و غیره خودداری کنید.
  • مصرف دارو های خود را جدی بگیرید.

هرگز نباید بلفاروپلاستی یا اصلاح پلک را در اسپاهای کوچک و مراکز غیرقانونی زیبایی انتخاب کنید، زیرا این عمل توسط پرسنل کم کیفیت انجام می شود.

سر آخر؛ اگرچه ناهمواری پلک بعد از بلفاروپلاستی به سلامتی شما آسیبی نمی رساند، اما می تواند ارزش زیبایی شناختی فرد را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. و اگر شما تمایل به انجام عمل بلفاروپلاستی یا تصحیح آن داشته باشید ممکن است بتوانید از روش هایی چون بوکال فت، لیفت ابرو، لیفت با نخ، لیفت پلک، لیفت غبغب، لیفت صورت و تخلیه غبغب برای ایجاد تغییر در ظاهرخود بهره ببرید. همچنین امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد.