علت شوره ابرو

آیا تا به حال سر خود را خارانده اید و متوجه شده اید که چند تکه کوچک سفید از پوست سرتان می ریزد؟ به احتمال زیاد قبلاً احساس شرمندگی شوره را در بالای سر خود داشته اید، اما آیا می دانستید که این تنها جایی نیست که می توانید این پوست خشک و پوسته پوسته را داشته باشید؟

باور کنید یا نه، ابروهای شما محل دیگری است که شوره سر دوست دارد رشد کند. باعث پوسته پوسته شدن پوست از ناحیه می شود. و در حالی که شبیه شوره سر است، معمولاً بسیار بیشتر قابل توجه است.

اما نگران نباشید: راه حل های آسانی مانند لیفت لبرو وجود دارد که می تواند به بازگرداندن ابروهای شما به شکوه قبلی کمک کند. بیایید وارد آن شویم و در مورد همه چیزهایی که باید در مورد این اتفاق ناامیدکننده بدانید صحبت کنیم.

شوره ابرو چیست؟

شوره ابرو یک بیماری شایع است که باعث خشک شدن و پوسته پوسته شدن پوست می شود. مسری یا شدید نیست، اما مدیریت آن می تواند چالش برانگیز باشد. اگر متوجه پوسته های سفید یا خاکستری رنگ در زیر یا اطراف ابروهای خود شوید، ممکن است شوره سر باشد.

همچنین ممکن است این ناحیه ملتهب باشد و همچنین ممکن است کمی احساس خارش داشته باشد.

علت شوره ابرو

شوره ابرو در مقابل خشکی پوست

در حالی که شوره سر می تواند باعث خشکی پوست شود، لزوماً یکسان نیست. در واقع، علت پوسته پوسته شدن ابروهای شما ممکن است این باشد که پوست شما فقط کم آب شده است. به طور معمول، شوره سر همزمان با پوست قرمز و پوسته پوسته شدن است.

علاوه بر این، اغلب روغنی تر و چرب تر است. در مقایسه، پوست خشک معمولاً با پوسته های کوچک و خشک مشخص می شود و پوست زیرین معمولاً چرب نیست. این اتفاق می تواند بر روی عمل بلفاروپلاستی شما نیز تاثیر بگذارد.

چه چیزی باعث شوره سر ابرو می شود؟

شوره سر بسیار شایع است. در واقع، معمولاً ناشی از چیزهایی نیست که شما کنترل زیادی روی آنها دارید.

درماتیت تماسی

اگر تا به حال از شامپوی جدیدی استفاده کرده اید و متوجه شده اید که شوره سر به زودی جوانه می زند، احتمالاً به دلیل درماتیت تماسی است. این یک واکنش روی پوست به دلیل یک آلرژن یا محرک است. در حالی که شامپو را روی ابروهای خود نمی‌مالید، احتمالاً از پاک‌کننده‌های صورت، مرطوب‌کننده‌ها، آرایش یا لوسیون‌ها استفاده می‌کنید.

برخی از محصولات ممکن است پوست شما را تحریک کرده و باعث این نوع تحریک پوست شوند. درماتیت تماسی می تواند باعث ایجاد بثورات خارش دار، تحریک کننده و قرمز در ناحیه اطراف ابرو شود. همچنین می تواند باعث پوسته پوسته شدن پوست و در نتیجه شوره سر شود.

درماتیت سبورئیک

این یک شکل التهابی رایج شوره سر است که باعث ایجاد پوست چرب و تحریک شده می شود که پوسته های سفید تولید می کند. در حالی که بیشتر روی پوست سر دیده می شود، می تواند تقریباً در هر ناحیه ای از بدن از جمله ابروهای شما ظاهر شود.

دقیقاً مشخص نیست که چه چیزی باعث ایجاد این شکل از درماتیت می شود، اگرچه اعتقاد بر این است که قارچی به نام مالاسزیا ممکن است نقش داشته باشد. این قارچی است که در سبوم پوست شما زندگی می کند، روغنی که پوست شما تولید می کند تا خود را هیدراته نگه دارد.

پوست چرب

برخی افراد ممکن است به دلیل نوع پوستشان بیشتر مستعد شوره سر باشند. به طور خاص، افرادی که پوست چرب دارند به شوره سر مبتلا می شوند، به خصوص اگر روغن را روی پوست خود بمالند.

علت شوره ابرو

پسوریازیس

پسوریازیس یک بیماری پوستی است که باعث ایجاد لکه های قرمز، خارش دار و پوسته پوسته روی پوست شما می شود. این یک بیماری مزمن بدون درمان است و معمولا در زانوها و آرنج ها بروز می کند. با این اوصاف، تخمین زده می شود که 50 درصد از افراد مبتلا به پسوریازیس آن را روی صورت خود تجربه می کنند. این ممکن است دلیل پوسته پوسته شدن پوست صورت یا اطراف ابروهای شما باشد.

پسوریازیس

اگزما

این یکی دیگر از بیماری های مزمن پوستی است که باعث التهاب روی پوست می شود. معمولاً منجر به راش روی زانو یا بازو می شود. با این حال، می تواند در هر جایی ظاهر شود و ممکن است باعث خشکی پوست روی یا اطراف ابرو شود.

مدیریت شوره سر ابرو

شوره سر معمولاً نیازی به تشخیص پزشکی ندارد، بنابراین درمان‌ها اغلب می‌توانند مستقیماً در خانه انجام شوند. با مدیریت درست آن، اگر عمل لیفت پلک دارید، نیازی به به تاخیر انداختن ان نیز نمی باشد.

آبرسانی و آبرسانی

شوره ابروی شما احتمالاً نتیجه پوست خشک و کم آب زیر آن است. شما می توانید با اطمینان از اینکه ناحیه به طور مداوم هیدراته و مرطوب شده است، این مشکل را کاهش دهید. مواد طبیعی که می توانند برای مبارزه با خشکی بسیار مفید باشند عبارتند از درخت چای یا روغن نارگیل. علاوه بر این، ترکیبات پپتیدی اقیانوسی موجود در مرطوب‌کننده‌ی آب‌رسان عمیق دریای ما، استحکام، قابلیت ارتجاعی و جوان‌سازی پوست را بهبود می‌بخشد تا به کاهش خشکی کمک کند.

کلاژن دریایی یک مکمل طبیعی است که این کار را انجام می دهد. کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن شماست و بلوک ساختمانی است که مو، ناخن، رباط ها و پوست شما را می سازد. هنگامی که سطح کلاژن شما پایین باشد، می تواند منجر به پوست ناسالم شود که ممکن است پوسته پوسته، چین و چروک یا پیری شود.

افزایش تولید کلاژن طبیعی بدن شما ممکن است شادابی و قابلیت ارتجاعی را به پوست شما بازگرداند، که ممکن است بتواند خشکی و پوسته پوسته شدن مرتبط با شوره سر را کاهش دهد. علاوه بر این، می تواند به تسکین سوزش و کاهش التهاب در تمام نواحی بدن شما کمک کند.