علت چاق شدن صورت

صورت و همچنین پاها و شکم می توانند توده ای از سلول های چربی را ذخیره کنند که می توانند در برابر تغییر و اصلاح بسیار مقاوم باشند.یکی از قسمت هایی که در چاق نشان دادن صورت بسیار موثر است چربی دهان یا بوکال فت است. از آنجایی که بافت چربی انباشته شده در صورت و گردن می تواند در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم باشد، خلاص شدن از شر آن می تواند بسیار دشوار باشد. وراثت نقش زیادی در وضعیت بدن و نحوه تجمع و ذخیره چربی در بدن دارد. برخی از افراد علیرغم داشتن اندامی لاغر، به طور طبیعی بیش از دیگران مستعد تجمع سلول های چربی در گونه ها، گردن و فک هستند.

درمان چاقی صورت و گردن یک انتخاب عالی برای تغییر شکل و تعیین انحنای صورت و گردن است. در این روش‌ها چربی‌هایی که می‌توانند شما را پیرتر یا چاق‌تر نشان دهند، به‌طور دقیق و کامل حذف می‌شوند. این روش ها می توانند برخی از منحنی های صورت و گردن را تغییر دهند یا کل صورت را لاغرتر نشان دهند.صورت چاق همیشه نشان دهنده اضافه وزن شما نیست. این مشکل ممکن است نتیجه بیماری های دیگر باشد. علت چاق شدن صورت :

  • رژیم غذایی اشتباه
  • کمبود آب در بدن
  • کم کاری تیروئید
  • وزن بیش از حد بدن

رفع چاقی صورت به ویژه برای افرادی که وزن قابل توجهی از دست داده اند اما هنوز تغییری در چاقی صورت خود مشاهده نکرده اند مفید است. چربی های ذخیره شده در عمق پوست ممکن است سرسخت باشند، اما نمی توانند در مقابل درمان های لاغری صورت مقاومت کنند. علاوه بر این، این تکنیک ها می تواند به شما تبلیغات بیشتری بدهد و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. اگر می خواهید چهره ای تراشیده و زیبا داشته باشید و رژیم غذایی و ورزش را امتحان کرده اید اما برای شما موثر نبوده است، ممکن است کاندیدای خوبی برای درمان چاقی گردن و صورت باشید.

کاندیدای درمان چاقی صورت

اگر گونه های لاغر تا متوسط ​​اما پف کرده دارید، درمان چاقی صورت ممکن است برای شما مناسب باشد. درمان های چاقی صورت برای افراد دارای اضافه وزن در نظر گرفته نمی شود و می تواند چاقی صورت را از طریق رژیم غذایی و ورزش کاهش دهد. با این حال، حتی اگر فردی اضافه وزن نداشته باشد، ژنتیک و عوامل دیگر نیز می توانند بر چاقی او تأثیر بگذارند. البته همه افرادی که جراحی زیبایی انجام می دهند باید در سلامت کامل باشند زیرا در این صورت امکان بیهوشی و بهبودی پس از عمل وجود دارد. مهم است که به یاد داشته باشید که بسیاری از افراد در دهه 20 زندگی خود مقدار زیادی چربی قهوه ای را از دست می دهند. با افزایش سن، ویژگی‌های صورت شما مشخص‌تر می‌شود، بنابراین از بین بردن چربی‌های صورت در دوران نوجوانی می‌تواند شما را مسن‌تر نشان دهد و با افزایش سن، چهره‌تان گود به نظر برسد.

دلایل چاق شدن صورت

اضافه وزن و چاقی هورمونی شایع ترین علت چاقی صورت است، به خصوص در افرادی که صورت بسیار پر دارند. صورت درشت برای افراد دارای اضافه وزن طبیعی است.

زمینه ژنتیکی : برخی به دلیل عوامل ارثی از والدین خود دارای صورت چاق هستند.

تغذیه اشتباه : رژیم غذایی که فاقد برخی از مواد مغذی ضروری بدن مانند ویتامین A، C و بتاکاروتن باشد، چهره فرد را پف کرده و چاق نشان می دهد. از سوی دیگر، برخی از غذاها نیز باعث چاقی صورت میشوند، مانند غذاهایی که چربی و کربوهیدرات بالایی دارند. مصرف بیش از حد نمک نیز این موضوع را تشدید می کند.

احتباس آب در صورت یا تورم صورت: برخی از بیماری های قلب، کلیه و کبد باعث احتباس آب در بدن می شوند. اگر این اتفاق برای صورت شما بیفتد، در نهایت با یک صورت پف کرده و چرب مواجه خواهید شد.

داروها : مصرف برخی داروها می تواند باعث چاقی و قرمزی موقت صورت شود.

آلرژی -: واکنش به آلرژی های مختلف مانند پوست و موی حیوانات خانگی، نیش حشرات، شوره، گرده، شیره گیاه و غیره.

اوریون و تورم غدد بزاقی : افرادی که از این بیماری ها رنج می برند چهره ای بزرگ و پف کرده دارند.

کمبود خواب و استرس: افرادی که به اندازه کافی نمی خوابند یا زندگی پرمشغله ای دارند، چهره های خسته و پف کرده ای دارند.

در کنار راه های پیشنهادی برای از بین بردن چربی های صورت و چربی های صورت، راه های دیگری نیز برای از بین بردن چربی های صورت وجود دارد که می تواند برای شما مفید باشد.

هر روز آب بنوشید. هر روز 8 لیوان آب بنوشید زیرا کم آبی باعث پف میشود. مصرف نمک خود را کنترل کنید زیرا سدیم موجود در نمک باعث احتباس آب به خصوص در صورت می شود. از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید زیرا آب بدن را کم می کند. اگر علت چاقی صورت شما یک بیماری است، بیماری خود را درمان کنید. بیماری هایی مانند: تورم گونه ها، تورم غدد بزاقی، بیماری های دهان و دندان و ….

روش های مختلف برای لاغری صورت

بوتاکس

اندازه ماهیچه زیرین (عضله فک) را می توان با تزریق بوتاکس کاهش داد. بوتاکس فعالیت عضله زیرین را کاهش می دهد و به آن استراحت می دهد، در نتیجه به مرور زمان این عضله کوچکتر می شود. کاهش سایز ماهیچه های فک با تغییر شکل صورت می تواند به لاغرتر و لطیف تر به نظر رسیدن قسمت های فک کمک کند. این درمان حدود 10 دقیقه طول می کشد، هیچ وقفه ای وجود ندارد و معمولاً ناراحتی بسیار کمی وجود دارد. قبل از شروع فرآیند تزریق، متخصص زیبایی ممکن است ناحیه مورد نظر را با کیسه یخ بی حس کند تا درد و ناراحتی به حداقل برسد. پس از تزریق بوتاکس، ممکن است قرمزی جزئی پوست، درد هنگام لمس یا کبودی و تورم خفیف در محل تزریق را تجربه کنید. این علائم معمولا پس از یک یا دو روز ناپدید می شوند. اکثر افراد بلافاصله به فعالیت های عادی خود باز می گردند. تا 4 ساعت پس از تزریق باید از فعالیت بدنی خودداری شود و تا 24 ساعت بعد از تزریق محل تزریق را مالش ندهید. مشاهده نتایج درمان تا ضعیف شدن و انقباض عضلات همسترینگ مدتی طول می کشد. بیماران معمولاً 8-4 هفته پس از درمان بهبودی خود را گزارش می کنند و نتایج این روش از 6 ماه تا بیش از یک سال در هر قسمت از بدن باقی می ماند. با این روش فعالیت عضلاتی که باعث افزایش قسمت پایینی صورت می شوند کاهش می یابد. اما این روی توانایی شما برای جویدن یا استفاده از این عضله تاثیری نخواهد داشت. همچنین، برای حفظ نتایج و اثرات فرآیند درمان، متخصص می تواند روش های اضافی را به شما توصیه کند.

لیپوساکشن صورت

هدف از لیپوساکشن بهبود بخشیدن ظاهر شما با از بین بردن رسوبات چربی و آشکار ساختن ساختارهای زیبا و طبیعی صورت است، بدون اینکه مشخص شود که ظاهر خود، ظاهر صورت و گردن خود را تغییر داده اید. آن را زیباتر کنید پس از انجام عمل، جوان تر، شاداب تر و لاغرتر به نظر خواهید رسید. جراح یک برش مناسب در ناحیه تحت درمان ایجاد می کند. برای از بین بردن رسوبات چربی روی صورت و گردن، برشی در چین طبیعی پوست زیر چانه ایجاد می شود. هنگام برداشتن چربی بوکال، پزشک برش های کوچکی در داخل دهان ایجاد می کند. جراح از طریق این برش یک لوله نازک (کانولا) را وارد بدن بیمار می کند که در حین عمل به جلو و عقب حرکت می کند تا بافت چربی از بین برود. هنگامی که پزشک به طرز ماهرانه ای این لوله را برای شکل دادن و مشخص کردن صورت شما حرکت می دهد، چربی از طریق این لوله برداشته می شود.