لیفت با نخ سیلوئت چیست

لیفت با نخ سیلوئت یک روش غیر جراحی لیفت صورت با نخ است که به لیفت و تغییر موقعیت پوست افتاده در خط فک، میانی صورت و گردن کمک می کند. در روش لیفت صورت با نخ سیلوئت  Soft، بخیه‌های نخی قابل حل در زیر پوست قرار می‌گیرند تا تولید کلاژن طبیعی را افزایش داده و بافت را بلند کنند.

بخیه دارای دنباله ای از مخروط های ریز است که بلافاصله بافت صورت را بلند می کند. بخیه به طور طبیعی شکسته می شود و در طول زمان جذب می شود، تولید کلاژن طبیعی بدن شما را تحریک می کند و به تدریج پوست را سفت می کند.

دکتر پرادنیا آپته، دندانپزشک اکستر، انگلستان، در پرسش و پاسخی توضیح می دهد: «لیفت با نخ سیلوئت از یک پلیمر شناخته شده ساخته شده که سال ها در تعدادی از کاربردهای زیست پزشکی و دارویی استفاده شده است.

این نخ‌ها برای تحریک سنتز کلاژن طراحی شده‌اند و تا سه ماه طول می‌کشد تا اثرات حجم‌دهنده و لیفت کنندگی ملایم را مشاهده کنید.» بخیه ها بسیار ایمن در نظر گرفته می شوند و هیچ عارضه جانبی جدی تاکنون گزارش نشده است.

مزایا و معایب لیفت با نخ سیلوئت چیست؟

مزایا لیفت با نخ

  • یک اثر لیفتینگ بلافاصله قابل مشاهده است، با بهبودهایی که تا دو سال بعد از عمل ادامه می یابد.
  • زمان از کار افتادگی یا ناراحتی کمی وجود دارد.
  • این یک روش سریع است که نیازی به بیهوشی عمومی ندارد.
  • این روش یک جایگزین بسیار مقرون به صرفه و کم تهاجمی برای لیفت صورت جراحی است.

معایب لیفت با نخ

  • نتایج ظریف تر و موقتی تر از لیفت صورت جراحی هستند.
  • لیفت با نخ به طور کلی برای بیماران مسن با افتادگی قابل توجه گزینه مناسبی نیست.

لیفت با نخ سیلوئت چگونه انجام می شود؟

روش لیفت با نخ سیلوئت در کمتر از یک ساعت در مطب انجام می شود. ابتدا پزشک ساختار استخوان گونه و خط فک شما را ترسیم می کند، احتمالاً در طول مسیر علائمی روی پوست ایجاد می کند تا نشان دهد که بخیه ها کجا گذاشته می شوند. پزشک پوست شما را ضدعفونی می کند تا خطر عفونت را به حداقل برساند، سپس یک شات لیدوکائین (بی حسی موضعی) برای بی حس کردن ناحیه تزریق می کند.

هنگامی که به اندازه کافی بی‌حس شدید، پزشک از یک سوزن کوچک برای قرار دادن و کشیدن بخیه در زیر پوست شما استفاده می‌کند. بخیه به موازات سطح پوست اجرا می شود و جراح شما آن را محکم می کشد تا ظاهری لیفت ایجاد کند.

در طول ریکاوری لیفت با نخ سیلوئت چه انتظاری باید داشته باشید؟

معمولاً کبودی یا قرمزی جزئی در نقاط ورودی وجود دارد، اما معمولاً ظرف یک تا دو روز فروکش می‌کند. پزشک به شما مراقبت های بعد از آن را توصیه می کند که ممکن است شامل عدم آرایش به مدت 24 ساعت، استفاده از کمپرس سرد برای به حداقل رساندن تورم احتمالی، اجتناب از حرکات بیش از حد صورت و ورزش بدنی برای مدتی، و خوابیدن با سر در وضعیت بالا باشد. . احتمالاً می‌خواهید حدود یک هفته پس از عمل از دست زدن به صورت، خوردن غذاهای سفت و جویدن آدامس خودداری کنید.

 

نخ های سیلوئت چگونه کار می کنند؟

نخ‌های سیلوئت توسط یک سوزن زیر پوست قرار می‌گیرند و از ساختارهای مخروطی‌مانند کوچکی استفاده می‌کنند تا به بازگرداندن نواحی افتادگی پوست به جای خود کمک کنند و باعث لیفت و سفت شدن آنی شوند. سپس نخ ها با تحریک کلاژن به بهبود پوست شما کمک می کنند و به مرور زمان منجر به سفت شدن و حجم دادن بهتر می شود!

رزوه های سیلوئت  با نخ های PDO چه تفاوتی دارند؟

نخ‌های سیلوئت با نخ‌های PDO که قبلاً شنیده‌اید متفاوت هستند، زیرا نه تنها لیفت فوری صورت/گردن را برای شما فراهم می‌کنند، بلکه تولید کلاژن با کیفیت را نیز تحریک می‌کنند، که به بازگرداندن حجم جوان به نواحی نخ‌شده کمک می‌کند. این بدان معناست که نتایج در واقع در هفته ها و ماه ها پس از درمان اولیه با نخ بهبود می یابند!

آنها همچنین با استفاده نوآورانه از فناوری مخروط دو جهته برای بلند کردن پوست، به جای خارهای تیز روی نخ های PDO که می توانند باعث تحریک و ضعیف شدن نخ شوند و منجر به شکستن نخ شوند، مشخصات ایمنی بهتری دارند. علاوه بر این، بر خلاف نخ‌های PDO، نخ‌های لیفت با نخ سیلوئت منحصراً در دسترس پزشکان و دندانپزشکان هستند و سطح بالایی از تنظیم، ایمنی و کیفیت را برای شما فراهم می‌کنند.

نخ های سیلوئت چگونه کار می کنند؟

چه زمانی اثرات را می بینم؟

لیفت اولیه با استفاده از رزوه های نرم سیلوئت فوری است. برای افزایش بیشتر نتیجه، تحریک تدریجی کلاژن به بهبود حجم و رنگ پوست در طی چند هفته و ماه کمک می کند. ممکن است اندکی پس از آن به دلیل تورم طبیعی ظاهر کمی «پر» داشته باشید که معمولاً در هفته بعد برطرف می‌شود.

لیفت با نخ سیلوئت چقدر دوام می آورد؟

اثرات لیفت با نخ می تواند تا 18 ماه باقی بماند. نخ های نرم سیلوئت یک درمان غیر دائمی هستند و به طور طبیعی در طول زمان حل می شوند.

آیا این عمل دردناک است؟

لیفت با نخ سیلوئت یک روش کم تهاجمی است و با استفاده از بی حسی موضعی برای کمک به کاهش هر گونه درد انجام می شود. این به بی‌حس کردن نواحی که سوزن در آن وارد شده است کمک می‌کند، اگرچه ممکن است هنگام تزریق پوست برای چند ثانیه احساس سوزن سوزن و مقداری سوزش داشته باشید.

بقیه مراحل معمولاً دردناک نیستند. پس از درمان، ممکن است برای یک یا دو هفته کمی تورم و ناراحتی وجود داشته باشد در حالی که همه چیز حل می شود.