لیفت چشم با جراحی پلک پایین

همانطور که بیان کردیم زیبایی برای مردم بسیار مهم است برای بدست آوردن صورتی زیبا دست به هر کاری می زنند. یکی از این کارها عمل لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو است و با روش های مختلفی انجام می گیرد که یکی از این روش ها لیفت با نخ می باشد. بلفاروپلاستی یک تکنیک جراحی برای اصلاح عیوب و بدشکلی های پلک است. و برای اصلاح زیبایی ناحیه چشم صورت، بلفاروپلاستی با برداشتن پوست و چربی و تقویت بافت های عضلانی و تاندون مربوطه، مشکلات عملکردی و زیبایی پری اوربیتا را که ناحیه ای از ابرو تا قسمت بالایی گونه است، برطرف می کند. این فعالیت به بررسی اندیکاسیون ها، موارد منع مصرف، عوارض بلفاروپلاستی پلک پایین می پردازد. در این مقاله می خواهیم در مورد لیفت چشم با جراحی پلک پایین بپردازیم. 

آناتومی پلک پایین

همانطور که بیان کردیم زیبایی برای مردم بسیار مهم است برای بدست آوردن صورتی زیبا دست به هر کاری می زنند. یکی از این کارها عمل لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو است و با روش های مختلفی انجام می گیرد که یکی از این روش ها لیفت با نخ می باشد. بلفاروپلاستی از جمله عمل هایی است که بر روی پلک انجام می گیرد. این عمل هم برای پلک بالا و هم پلک پایین انجام می شود. اما آناتومی پلک پایین به چه صورت است؟ وقتی نوبت به ارزیابی پلک پایین می‌ رسد، فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین تست ها برای این ارزیابی، تست بازگشت سریع (snap-back test) نام دارد. این آزمایش با دور کردن پلک پایین از چشم و ارزیابی سرعت و آسانی پلک به وضعیت طبیعی خود انجام می شود. در طی این آزمایش، اگر بیمار نیاز به پلک زدن داشته باشد تا پلک به حالت اولیه خود بازگردد، شلی پلک پایین یا تاندون کانتال وجود دارد. علاوه بر این، توانایی کشیدن پلک پایین از کره زمین بیش از 5 میلی متر، نشانه دیگری از وجود شلی پلک پایین است.

از طریق ارزیابی دقیق موقعیت پلک پایین، می‌توانیم مشخص کنیم که شلی تاندون کانتال جانبی وجود دارد یا خیر. با افزایش سن، رشته های کلاژن در پلک های ما شل می شوند و پلک ها بیشتر آویزان می شوند. بنابراین، موقعیت پلک پایین می تواند کمتر از حد معمول باشد. این وضعیت به عنوان نمایش اسکلرال تحتانی نامیده می شود و می توان آن را در میلیمتر اندازه گیری کرد. پزشک باید موقعیت پلک پایین را نسبت به لیمبوس تحتانی قرنیه اندازه گیری کند. موقعیت طبیعی آناتومیکی تاندون کانتال جانبی بالاتر از تاندون کانتال داخلی است. تغییر در رابطه ای که موقعیت تاندون کانتال جانبی پایین تر از تاندون کانتال داخلی قرار می گیرد، نشان دهنده وجود شلی تاندون کانتال جانبی است. در مقابل، شلی تاندون کانتال داخلی به صورت بالینی با ورژن نقطه ‌ای یا افزایش فاصله بین پونکتوم تحتانی و کارونکل اشکی آشکار می ‌شود.

روش انجام عمل لیفت چشم با جراحی پلک پایین 

حال اجازه دهید روش انجام عمل لیفت چشم با جراحی پلک پایین را توضیح دهیم. می دانیم که زیبایی برای مردم بسیار مهم است برای بدست آوردن صورتی زیبا دست به هر کاری می زنند. یکی از این کارها عمل لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو است و با روش های مختلفی انجام می گیرد که یکی از این روش ها لیفت با نخ می باشد. در عمل جراحی چشم، اصلاح معمول پلک ‌های بالا و پایین و بافت ‌های اطراف ابرو، ناحیه پل بینی بالایی و قسمت ‌های بالایی گونه ‌ها است که با اصلاح پلک‌ ها انجام می ‌شود. پوشش های پریوستال استخوان های صورت که مدار را تشکیل می دهند. پریوستئوم شامل بافت ‌های همبند دو لایه ‌ای است که استخوان ‌های بدن انسان را می ‌پوشاند:

  • لایه خارجی شبکه های بافت همبند متراکم با رگ های خونی
  • لایه داخلی و عمیق دسته های کلاژنی متشکل از سلول های دوکی شکل بافت همبند و شبکه ای از الیاف نازک و الاستیک.

اهمیت ارزیابی پلک پایین برای دستیابی به نتایج برجسته بسیار مهم است. از این رو این روش برای بسیاری از جراحان از جمله مجرب ترین جراحان چالش برانگیز است.

لیفت چشم با جراحی

مزایای لیفت چشم با جراحی پلک پایین

قبلا گفتیم که زیبایی برای مردم بسیار مهم است برای بدست آوردن صورتی زیبا دست به هر کاری می زنند. یکی از این کارها عمل لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو است و با روش های مختلفی انجام می گیرد که یکی از این روش ها لیفت با نخ می باشد. اما لیفت چشم با جراحی از روش های رایج است و مزایایی دارد. مزایای لیفت چشم با جراحی پلک پایین را می توان به طور خلاصه اینگونه بیان کرد: 

  • درمان پف زیر چشم
  • سستی پوست و بافت های زیر چشم می تواند تاثیر قابل توجهی بر زیبایی کلی صورت داشته باشد
  • از بین بردن حالت خسته چشم ها و رسیدن به چشمانی شاداب ، جوان تر

در این مقاله در مورد لیفت چشم با جراحی پلک پایین مطالبی را عنوان نموده و توضیحاتی را پیرامون آن نوشتیم. اشاره کردیم که زیبایی برای مردم بسیار مهم است برای بدست آوردن صورتی زیبا دست به هر کاری می زنند. یکی از این کارها عمل لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو است و با روش های مختلفی انجام می گیرد که یکی از این روش ها لیفت با نخ می باشد. در مورد آناتومی پلک پایین صحبت کرده و روش انجام آن را نیز بیان نمودیم. در پایان نیز به برخی از مزایای آن اشاره نمودیم.