ماندگاری بوکال فت

برداشتن چربی بوکال که به آن لیپکتومی بوکال نیز گفته می شود، یک روش جراحی است که چربی اضافی گونه ها را از طریق برشی در دهان از بین می برد و در نتیجه از هرگونه اسکار قابل مشاهده روی پوست جلوگیری می کند. اگر «صورت بچه گانه» دارید، یا اگر ظاهری «تراشیده شده» را ترجیح می‌دهید، حذف چربی بوکال به میانه صورت شما ظاهر بهتری می‌دهد، استخوان‌های گونه‌تان را بلندتر می‌کند و صورتتان را لاغر نشان می دهد. در اینجا اطلاعاتی درمورد اینکه بوکال فت چیست، برای چه افرادی مناسب است و ماندگاری بوکال فت چقدر است اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهیم.

حذف چربی بوکال گاهی با سایر درمان‌های تقویت‌کننده صورت مانند پرکننده‌های پوستی ترکیب می‌شود تا استخوان‌های گونه برجسته‌تر شود، یا لیپوساکشن گردن برای کندن خط فک، یا لیپوساکشن زیر چانه برای برداشتن «غبغب» همچنین روش هایی چون لیفت ابرو، لیفت با نخ، لیفت پلک، لیفت غبغب، لیفت صورت، تخلیه غبغب، بلفاروپلاستی را نیز ممکن است بخواهید همراه با بوکال فت انجام دهید.

آیا من کاندید خوبی برای حذف چربی بوکال هستم؟

حذف چربی بوکال برای بیمارانی که احساس می‌کنند صورتشان بیش از حد گرد یا چاق است، روشی ارزشمند است. این یک سوم پایین صورت باریک تر، کانتور و تراشیده تر ایجاد می کند. حتی اگر گونه های چاق یا صورت بیش از حد گرد دارید و اضافه وزن ندارید، باز هم باید مطمئن شوید که پدهای چربی بوکال باعث گردی می شوند و چربی زیر پوست ناشی از افزایش وزن نیست.

بسیاری از بیمارانی که این روش را درخواست می‌کنند شکایت دارند که صورت‌های گردشان آن‌ها را بیش از حد چاق یا مانند «صورت نوزادان» نشان می‌دهد، بنابراین اگر به دنبال ظاهری بالغ‌تر و کانتور هستند. ترکیب حذف چربی بوکال با لیفت صورت واقعاً می تواند به نتایج لیفت صورت ظرافت بیشتری بدهد بخصوص که ماندگاری بوکال فت بسیار پایدار است.

گونه های پهن نیز می تواند نتیجه رشد بیش از حد عضلات فک باشد. اگر دلیل این امر بود، تزریق شل کننده عضلانی ممکن است برای شما گزینه بهتری باشد. از طرف دیگر، اگر قبلاً صورت لاغری دارید، حذف چربی بوکال می‌تواند بدون «پر کردن» پدهای چربی بوکال که به طور طبیعی ایجاد می‌شوند، بیش از حد لاغر به نظر برسید.

مزایا و معایب حذف چربی بوکال چیست؟

جوانب مثبت:

  • شما هیچ جای زخم قابل مشاهده ای از کوچک کردن گونه نخواهید داشت زیرا برداشتن از داخل دهان شما انجام می شود.
  • ماندگاری بوکال فت دائمی است، حتی اگر وزن اضافه کنید.
  • این یک روش جراحی طولانی نیست: برداشتن چربی گونه معمولاً بیش از 1 ساعت طول نمی کشد.
  • زمان استراحت نسبتاً کم است و اکثر بیماران پس از 3 روز به سر کار باز می گردند.
  • این جراحی لاغری گونه می‌تواند برای بزرگسالانی که هنوز چهره ای بچه گانه دارند، کانتور صورت بالغ‌تری ایجاد کند.

معایب:

  • پدهای چربی بوکال شما به طور طبیعی با گذشت زمان کوچک می شوند، بنابراین گونه های شما ممکن است با افزایش سن بیش از حد توخالی به نظر برسند. برای مقابله با این امر، جراح ما فقط یک پک کوچک از چربی را برای جلوگیری از خالی شدن بیش از حد گونه های شما برمی دارد.
  • اگر بعد از جراحی وزن کم کنید، ممکن است صورتتان خیلی مات به نظر برسد.
  • از آنجایی که  گونه های بسیاری از افراد دارای به طور طبیعی کمی متفاوت است، این روش می تواند هرگونه عدم تقارن از قبل موجود را آشکارتر کند.
  • برای چند هفته ورم موقت خواهید داشت. برخی از بیماران این حالت را به داشتن گونه های سنجاب پس از انجام کارهای دندانپزشکی تشبیه می کنند.
  • اگر پس از مدتی اضافه وزن زیادی را تجربه کنید ماندگاری بوکال فت دچار افت می شود.

چگونه انجام می شود؟

برداشتن چربی بوکال در یک بیمارستان دارای مجوز تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. جراح شما یک برش کوچک به طول حدود 2 سانتی متر در داخل هر گونه ایجاد می کند. چربی برداشته می شود و سپس برش ها با بخیه های قابل حل بسته می شوند.دپس از حدود یک ساعت در ریکاوری، می توانید به خانه بازگردید. با این حال، پس از بیهوشی عمومی، نمی توانید به تنهایی به خانه بروید. شما باید توسط یک بزرگسال مسئول همراهی کنید و همچنین یک نفر را در 24 ساعت اول در خانه همراه خود داشته باشید.

آیا ماندگاری بوکال فت دائمی است؟

وقتی آن پدهای چربی از بین رفتند، برای همیشه از بین می روند! پس ماندگاری بوکال فت دائمی است. حتی اگر وزن اضافه کنید، پدهای چربی بوکال شما بر نمی گردند. با این حال، صورت چاق‌تر به دلیل افزایش وزن می‌تواند نتایج روش حذف چربی بوکال شما را پنهان کند.

سر آخر باید در پاسخ به این سوال که ماندگاری بوکال فت چگونه است گفت؛ بله، ماندگاری بوکال فت دائمی است. مشاهده نتایج نهایی ممکن است تا چهار ماه طول بکشد. با این حال، اگر مقدار قابل توجهی اضافه کنید، گونه ها ممکن است دوباره چاق بنظر بیایند.