مراقبت بعد از تخلیه چربی بوکال

در واقع، چربی بوکال فت، چربی‌ای است که در زیر گونه قرار دارد و باعث می‌شود صورت فرد گردتر به نظر برسد. داشتن صورت پر و گرد برای کودکان بسیار بامزه و زیباست اما متاسفانه بزرگترها به صورت گرد علاقه مند هستند. آنها صورت چاق دوست ندارند و ترجیح می دهند صورت لاغر و زاویه دار داشته باشند تا گونه ها و فک آنها به خوبی مشخص باشد. قبل از انجام این عمل، بیمار با جراح ملاقات می کند و در مورد عمل صحبت می کند. جراح ابتدا صورت بیمار را معاینه می کند و چندین عکس از صورت او از زوایای مختلف می گیرد. سپس اهداف اقدام و گزینه های ممکن برای دستیابی به آن مورد بحث قرار می گیرد.قبل از انجام لیپوساکشن بوکال به نکات زیر توجه کنید:

  • اگر به هر دارویی حساسیت دارید به پزشک خود اطلاع دهید
  • حداقل 12 ساعت قبل از عمل چیزی نخورید (اگر عمل تحت بیهوشی عمومی انجام شود)
  • حداقل دو روز قبل از جراحی سیگار نکشید
  • از مصرف آسپرین یا هر دارویی که خون را رقیق می کند خودداری کنید.
  • ترتیبی دهید که شخصی شما را تا خانه همراهی کند

دوره نقاهت بعد از چربی بوکال

بعد از عمل نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و بیمار می تواند بلافاصله بعد از عمل به منزل برود. ممکن است فرد تا چند روز پس از جراحی احساس درد یا ناراحتی کند که با مصرف داروهای مسکن میتوان این درد را تسکین داد. در 1-2 روز اول پس از جراحی، خونریزی امکان پذیر است. جای درز داخل دهان بعد از مدتی کاملاً برداشته می شود و جای زخم باقی نمی ماند.

مراقبت های لازم پس از تخلیه شدن چربی بوکال

با مراقبت از خود پس از جراحی، می توانید به کوتاه شدن زمان بهبودی و به حداقل رساندن خطرات و عوارض جراحی حذف چربی بوکال کمک کنید. خوشبختانه، مراقبت های بعد از عمل بسیار راحت و آسان است و ما در زیر برخی از موارد مهم تر را شرح خواهیم داد:

در روزهای اول پس از عمل، مصرف غذاهای نرم و آبکی ضروری است تا استفاده از فک و دهان به حداقل برسد. پس از خوردن هر نوع غذا و نوشیدنی، شستشوی دهان با سرم های مخصوص ضروری است. پس از تخلیه چربی بوکال، داروها و آنتی بیوتیک های تجویز شده را به موقع مصرف کنید. برای استراحت و خواب، باید سر خود را بالا بیاورید تا نواحی عمل در دوران ریکاوری به شما فشار نیاورند. استفاده از دو بالش زیر سر توصیه می شود. تا بهبودی کامل سیگار و نوشیدنی های الکلی را ترک کنید. بخیه ها یا محل زخم را با زبان لمس نکنید. باید مراقب بخیه ها و زخم های خود باشید تا تحریک نشوند. برای کمک به کاهش تورم صورت می توانید از ژل های صورت استفاده کنید. استفاده از این ژل ها در عرض یک هفته پس از جراحی توصیه می شود. برای جلوگیری از عفونت زخم ها باید آنتی بیوتیک ها و دهانشویه ها مصرف شود.

 از فعالیت های شدید و ورزش هایی که به صورت شما آسیب می زند خودداری کنید. برای بازگشت به ورزش بهتر است منتظر بهبود زخم ها باشید.

مراقبت های بعد از عمل برای حذف چربی بوکال:

نتیجه عمل حذف چربی باکال به شدت به مراقبت هایی که بعد از آن انجام می دهید بستگی دارد و پیروی از این دستورالعمل ها به شما کمک می کند دوره نقاهت کوتاه تر و آسان تری داشته باشید. مراقبت های لازم شامل:

در هفته اول پس از برداشتن چربی بوکال، غذاهای سبک، آبکی و نرم مصرف شود. پس از هر وعده غذایی یا نوشیدنی، باید دهان خود را با سرم های مخصوص شستشو دهید. شما باید به مدت یک هفته پس از جراحی برداشتن چربی بوکال، طبق دستور پزشک آنتی بیوتیک مصرف کنید. در هنگام استراحت، سر باید کمی بالا باشد تا به ناحیه جراحی صورت فشار وارد نشود. تا زمان بهبودی کامل محل جراحی از کشیدن سیگار خودداری کنید. شما نمی توانید زخم و بخیه ها را با زبان خود لمس کنید. از ورزش هایی که باعث آسیب به صورت می شوند باید تا زمان بهبود کامل زخم ها خودداری کرد. تا مدتی پس از عمل به توصیه پزشک می توانید از ماسک های مخصوص صورت استفاده کنید.

جراحی حذف چربی بوکال

با توجه به نتایج آنالیزهای انجام شده قبل از عمل از مشاوره با پزشک و انتخاب نوع و حجم کاهش چربی و همچنین به صلاحدید پزشک از بی حسی موضعی و بی حسی کامل استفاده می شود. در ادامه نحوه انجام آن را به شما توضیح خواهیم داد:

مرحله اول: از آنجایی که این عمل سرپایی و بدون درد است، ابتدا برای کاهش استرس فرد، آرامبخش تزریق می شود و سپس محل عمل به صورت موضعی بی حس می شود.

مرحله دوم: جراح مجرب با ایجاد برش در داخل دهان، لایه های اضافی چربی دیواره داخلی گونه را از طریق برش ایجاد شده به طور کامل بر می دارد.

مرحله سوم: پزشک ناحیه جراحی را با نخ های سیلیکونی یا بخیه های قابل جذب بخیه می زند.

لازم به ذکر است که شکاف ایجاد شده در داخل دهان با توجه به اندازه و شکل صورت ایجاد می شود و این مقدار می تواند از ۲ تا ۵ سانتی متر متغیر باشد، این برش در قسمت اصلی عضله صورت یعنی گونه ایجاد می شود.

هزینه حذف چربی بوکال چقدر است؟

هزینه جراحی برداشتن چربی بوکال بسته به عوامل مختلفی متفاوت است و هزینه نهایی برای شما توسط پزشک متخصص طی مشاوره تعیین می شود. هزینه های حذف چربی باکال ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • دستمزد جراح
  • هزینه بیمارستان یا درمانگاه
  • هزینه بیهوشی
  • نسخه برای داروها
  • آزمایشات قبل از جراحی

به یاد داشته باشید که تجربه و دانش پزشک متخصص به اندازه هزینه نهایی عمل مهم است.

لیپوساکشن بوکال نوعی جراحی است که اندازه گونه های شما را کاهش می دهد. پزشک متخصص با انجام این عمل، رسوبات چربی بوکال در ناحیه گونه را از بین می برد و صورت شما باریکتر می شود. در صورت رعایت توصیه های بهداشتی ذکر شده می توانید با انجام این جراحی چهره ای عالی داشته باشید. به طور کلی، این روش بی خطر است و بهبودی در عرض چند هفته پس از جراحی حاصل می شود. مانند تمام جراحی ها، جراح پلاستیک یا متخصص مجاز ممکن است برای دستیابی به بهترین نتایج با عوارضی مواجه شود.