مزایای رفع غبغب بدون جراحی

اگر از افتادگی پوست زیر فک و چانه خود که ظاهری شبیه به چروک ایجاد می کند اذیت می شوید، جراحی تنها گزینه برای رفع غبغب نیست. روش های غیر تهاجمی سفت کردن پوست مانند Exilis با از بین بردن سلول های چربی و افزایش تولید کلاژن، کانتور صورت را جوان تر می کند. این روش غیر تهاجمی و بدون درد در یک محیط سرپایی انجام می شود و تنها چند دقیقه طول می کشد. پوستی که در زیر چانه و فک آویزان است معمولاً به عنوان “غبغب” شناخته می شود.

به طور طبیعی، تولید کلاژن با افزایش سن کاهش می یابد و خاصیت ارتجاعی پوست هم به طبع کاهش می یابد. با گذشت زمان، از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست و اثر گرانش، پوست ما به سمت پایین کشیده می شود تا چروک ها شکل بگیرد و منجر به ایجاد خط فک نامشخص شود. برای مقابله با این نگرانی می‌توان از درمان‌های غیرجراحی استفاده کرد. تولید کلاژن و الاستین در اواسط بیست سالگی ما کند می شود و از دست دادن آن در اواخر سی سالگی تسریع می یابد.

جراحی لیفت صورت می تواند به لیفت صورت و ران کمک کند و استاندارد طلایی دارد. با این حال، برای کسانی که مایل به جراحی و خطرات مرتبط با آن و بهبودی نیستند، درمان‌های غیرجراحی مانند:

فیلرهای پوستی

تزریقات ضد چروک

درمان های محرک کلاژن

درمان‌های پوستی با فرکانس رادیویی و سایر دستگاه‌های مبتنی بر انرژی

اولتراپی

و Threadlifts

می تواند به کاهش شلی پوست و ظاهر نازک پوست کمک کند.

چرا غبغب ایجاد می شود؟

عوامل متعددی می‌توانند منجر به تشکیل جفت شوند، از جمله:

با افزایش سن کلاژن کاهش می یابد. کلاژن بلوک ساختمانی پوست ما است و به پوست ساختار آن را می دهد.

با افزایش سن الاستین کاهش می یابد. الاستین به پوست اجازه می دهد تا پس از کشش دوباره به حالت اول برگردد و با افزایش سن کاهش می یابد و باعث کاهش خاصیت ارتجاعی پوست می شود.

لایه های چربی صورت در پوست ما با افزایش سن به تدریج از بین می روند و با از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست ما کشیده می شود.

ژنتیک نیز می تواند نقش مهمی داشته باشد.

سیگار کشیدن – کاهش کلاژن و الاستین را تسریع می کند و منجر به افتادگی می شود.

سطوح بالای قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش.

مزایای رفع غبغب بدون جراحی

نوسانات زیاد وزن. افزایش وزن می تواند باعث کشیدگی پوست شود و کاهش وزن بعدی ممکن است باعث افتادگی پوست شود. برای به حداقل رساندن آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش، آن را بخشی از برنامه صبحگاهی خود قرار دهید. بسیاری از افراد فکر می کنند که این آسیب در زمستان اتفاق نمی افتد، اما این درست نیست، همیشه در سایه بمانید و از SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید.

راه های رفع غبغب بدون جراحی

اگر شما هم به دنبال راهی برای رفع غبغب بدون جراحی هستید؟ یکی از بهترین راه‌های غیر تهاجمی برای رفع غبغب تخلیه غبغب است. اگر هم به دنبال جراحی زیبایی برای رفع غبغب هستید می‌توانید از روش لیفت غبغب استفاده کنید. البته راه‌های مختلفی برای افتادگی و شلی پوست وجود دارد. با افزایش سن، پوست ما خاصیت ارتجاعی، کلاژن و چربی خود را از دست می دهد، که منجر به افتادگی پوست در اطراف خط فک می شود و مزاحمتی را ایجاد می کند که ما به عنوان “چروک” می شناسیم.

بهترین گزینه ها برای کاهش ژول بدون جراحی

خبر خوب این است که راه‌های زیادی برای کاهش ظاهر جولینگ و بازگرداندن خط فک‌های زیبای تراشه‌دار قبلی‌تان وجود دارد. در کلینیک PHI ما چندین گزینه را ارائه می دهیم زیرا هر بیمار را تشویق می کنیم تا درمانی را انتخاب کند که برای آنها به عنوان فردی مناسب است.

فیلر پوستی برای صاف کردن خطوط و چین و چروک‌ها، صاف کردن پوست و ایجاد ظاهری جوان‌ تر طراحی شده‌ اند. از پرکننده های اسید هیالورونیک (HA) استفاده می کنیم. HA یک ماده طبیعی است که توسط بدن نیز تولید می شود و مانند کلاژن با افزایش سن کاهش می یابد. فیلرهای پوستی وسیله ای محبوب برای بازگرداندن حجم به ساختار صورت فرد هستند و سطوح بالای اسید هیالورونیک موجود در فیلرها باعث جذب و حفظ آب می شود و با بازگرداندن چاق شدن طبیعی قبلی، فورا ظاهر و بافت پوست را بهبود می بخشد.

مزایای رفع غبغب بدون جراحی ناحیه گردن برای رسیدگی به زانوها بسیار مهم است، زیرا زمانی که پوست شروع به افتادگی می‌کند و در اطراف گردن و ناحیه فک می‌ چرخد، می‌تواند بر ظاهر کلی صورت شما تأثیر بگذارد. گردن یکی از اولین نواحی بدن ما است که علائم قابل توجه پیری در آن ظاهر می شود. در واقع، روش‌های لیفت گردن بدون جراحی به یکی از محبوب‌ ترین درمان‌ های ضد پیری در سطح جهان تبدیل شده‌اند.

لیفت غبغب یک روش غیر جراحی است که به عنوان یک گزینه غیر جراحی ارائه می شود. Cool sculpting از کرایولیپولیز برای حذف سلول‌های چربی از قسمت‌های خاصی از بدن استفاده می‌کند و در این مورد، مینی اپلیکاتور Cool sculpting چربی زیر چانه را هدف قرار می‌دهد. با برداشتن چربی های ناخواسته با مجسمه سازی و کانتور کردن ناحیه گردن مشخص تر، تنها پس از دو بار درمان، نتایج با کمترین زمان از کار افتادگی قابل مشاهده خواهد بود.

یکی دیگر از محبوب ترین راه حل های غیرجراحی و غیر تهاجمی برای لیفت گردن، درمان Ultraformer است. Ultraformer اولین درمان غیرجراحی مورد تایید FDA است که گردن را با استفاده از هایوفوگرافی بالا می برد. بافت عمیق زیر پوست را هدف قرار می دهد که معمولاً در طی یک عمل جراحی به آن پرداخته می شود. Ultraformer تولید کلاژن و روند طبیعی بهبود را بدون آسیب رساندن به پوست سطحی افزایش می دهد. همچنین پس از درمان هیچ زمان استراحتی وجود ندارد و می توانید بلافاصله پس از عمل به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید و همین موضوع از مزایای رفع غبغب بدون جراحی است. نتایج گاهی اوقات فوری هستند، اما روند بازسازی در طول زمان ادامه می‌یابد و شما باید نتایج کامل و واضح را در عرض 90 روز ببینید.