مزایای لیفت غبغب

اگر در آینه نگاه کنید و کسی را ببینید که غبغب دارد به عقب نگاه می کند، احتمالاً از ظاهر آن ناراضی هستید. برای برخی افراد، غبغب نتیجه افزایش وزن، روند پیری و شلی پیشرونده عضلات گردن است. برای برخی دیگر، غبغب ژنتیکی است – بسیاری از افراد خانواده آنها دارای یک چانه هستند. علت ایجاد غبغب هر چه که باشد، راه هایی وجود دارد که می توانید آن را اصلاح کرده و ظاهر خود را بهبود ببخشید. می توانید از لیفت غبغب برای مثال، استفاده کنید.

لیفت سنتی غبغب با لیفت گردن

 این روش برای افرادی که چندین نواحی روی گردن دارند که نیاز به رسیدگی دارند، نشان داده شده است. این روش به مقدار زیادی از شلی یا افتادگی پوست، آویزان شدن نوارهای عضلانی زیر چانه یا جلوی گردن (درمان با تکنیک پلاتیسما پلاستی)، برداشتن بافت چربی سطحی و عمیق، و آویزان شدن غدد بزاقی گردن می پردازد. با این تکنیک می توان خط فک را نیز تقویت کرد که از لیفت با نخ استفاده می شود. معمولاً برای راحتی شما یک لیفت گردن را تحت یک آرامبخش عمیق یا بیهوشی عمومی انجام می شود. انتظار می رود حدود 2 تا 4 هفته بعد از عمل درد و کبودی داشته باشید. لیفت غبغب با لیفت گردن سنتی جامع‌تر و هدفمندتر از سایر روش‌های درمانی است و می‌تواند باعث بهبود چشمگیر تر شود.

افرادی که کاندیدای خوبی هستند مانند افرادی که کاهش وزن زیادی داشته اند یا در محدوده سنی 50 تا 80 سال قرار دارند. شایان ذکر است، روش لیفت صورت کیفیت پوست را بررسی نمی‌کند و افرادی که علائم پیری پوست (پوست کرک، چین و چروک عمیق، آفتاب یا لکه‌های پیری) دارند، پس از انجام تخلیه غبغب نیاز به اقدامات بیشتری برای درمان این مشکلات خواهند داشت.

لیفت سنتی غبغب با لیفت گردن

روش های دیگر

روش های کمتر تهاجمی نیز وجود دارند که همچنان به شلی پوست، بافت چربی و باندهای عضلانی بالقوه می پردازد. به جای بریدن و کشیدن پوست با لیفت سنتی گردن، پوست با ابداع جدیدی گرم می شود تا به مرور زمان چروکیدگی تحریک شود (معمولاً طی 3-6 ماه رخ می دهد). لیفت غبغب ممکن است با روش پلاتیسما پلاستی ترکیب شود تا نوارهای گردن آویزان گردن مرکزی زیر چانه را محکم کند، همانطور که آناتومی بیمار نشان می دهد. برش ها نیز به صورت محافظه کارانه فقط در زیر چانه قرار می گیرند. این روش تنها در صورتی ممکن است تحت بی حسی موضعی انجام شود که بیمار از بیهوشی عمومی اجتناب کند.

چندین مزیت برای لیفت صورت مدرن وجود دارد، از جمله حداقل زمان استراحت (معمولاً 2-1 هفته)، اجتناب از بیهوشی عمومی (ترجیح بیمار)، روش کوتاه (1-2 ساعت)، برش کوچک زیر چانه در حدود 2-3 سانتی متر، و بهبود کیفیت پوست نیز بیماران ممکن است برای سفت کردن پوست بعد از 3-6 ماه بهبود (یا به عنوان یک روش نگهدارنده بعد از 1 سال) برای سفت کردن بیشتر در صورت تمایل، روش دوم را انتخاب کنند. افرادی که از روش مدرن لیفت گردن سود می‌برند، معمولاً بیماران جوان‌تر از 40 تا 50 سال، سابقه مشکلات گردن، بیهوشی عمومی را تحمل نمی‌کنند و نمی‌توانند مرخصی طولانی‌تری از کار داشته باشند.

تمرینات برای بی نیاز شدن از لیفت غبغب

می توانید مجموعه ای چشمگیر از تمرینات برای غبغب را در اینترنت پیدا کنید. موارد محبوب عبارتند از فشار دادن یک توپ تنیس بین چانه و سینه چندین بار در روز، چرخاندن گردن به صورت دایره ای، و بیرون آوردن زبان در حالی که عضلات گردن خود را سفت می کنید. این تمرینات می تواند تا حدی کمک کند، اما اکثر مردم آنها را به طور مداوم انجام نمی دهند. تمرینات فقط در صورتی کار می کنند که مشکل شلی عضلات باشد که باید سفت شوند. اگر غبغب شما به دلیل چربی بیش از حد یا پیری طبیعی باشد، اثربخشی آنها محدود است.

ورزش بدنی به طور کلی می تواند به کاهش بافت چربی اطراف گردن کمک کند و به طور طبیعی پوست با موقعیت سفت تر جدید خود سازگار می شود. متاسفانه، کاهش وزن زیاد یا کاهش وزن در مراحل بعدی زندگی می تواند منجر به شل شدن یا افتادگی پوست شود.

تمرینات برای بی نیاز شدن از لیفت غبغب

کرم ها یا ماسک های سفت کننده

محصولاتی در بازار وجود دارند که ادعا می کنند پوست اطراف گردن شما را سفت می کنند و به کاهش غبغب کمک می کنند. اینها شامل ماسک های صورت است که روی گردن استفاده می شود و وسایلی که در شب می پوشید و پوست گردن شما را هنگام خواب محکم نگه می دارد. تنها شواهد حکایتی از کارکرد این تکنیک‌ها وجود دارد و نتایج فقط موقتی هستند. هنگامی که استفاده از آنها را متوقف می کنید، اثرات به سرعت از بین می روند.

مزوتراپی

اینها ترکیباتی هستند که برای حل کردن چربی هایی مانند اسید دئوکسی کولیک (که با نام تجاری کایبلا شناخته می شود) به ناحیه چانه تزریق می شوند. درمان طی شش ماه انجام می شود و در هر جلسه چندین تزریق انجام می شود. یک جراح زیبایی واجد شرایط باید همیشه مزوتراپی را برای جلوگیری از آسیب احتمالی عصبی انجام دهد. نتایج می‌توانند سال‌ها باقی بمانند، مشروط بر اینکه به سرعت وزن اضافه نکنید و چربی جدیدی در زیر گردن به دست نیاورید. 

اشکال اصلی مزوتراپی این است که باید متناسب با نیازهای بیمار باشد زیرا پوست را کوچک نمی کند و بنابراین می تواند پس از کاهش چربی پوست گردن را ترک کند. جلسات متعدد همچنین می تواند منجر به ایجاد زخم در زیر پوست شود که می تواند منجر به فرورفتگی و عدم تقارن شود. اصلاح هر دو مسئله بسیار دشوار است. نواحی مهم آناتومیکی گردن در زیر توضیح داده شده است. در هنرهای جراحی مدرن به جوان‌سازی زیبایی گردن می‌پردازیم و کانتورینگ بر اساس آناتومی هر بیمار برنامه‌ریزی می‌شود.

تخلیه غبغب

این تکنیک حذف فیزیکی سلول های چربی از بدن است. در حالی که بیشتر مردم به لیپوساکشن برای از بین بردن چربی های اطراف شکم یا باسن و باسن فکر می کنند، لیپوساکشن می تواند چربی اضافی را تقریباً از هر ناحیه ای از بدن از جمله زیر چانه و گردن از بین ببرد. چربی از طریق یک برش کوچک ساکشن می شود و به سرعت بهبود می یابد. نتایج فوری هستند، اگرچه درد خفیف و کبودی تا چند روز پس از عمل وجود خواهد داشت. بیشتر لیپوساکشن از گردن فقط چربی سطحی (زیر پوست) است، لایه عمیق تر چربی اطراف عضلات تنها با لیپوساکشن قابل دسترسی نیست.