مزیت های بلفاروپلاستی

جراحی پلک بالا یا پایین که به بلفاروپلاستی معروف است، یک عمل جراحی زیبایی صورت است که هدف آن بهبود ظاهر چشم‌های خسته با برداشتن چروک، چربی و ماهیچه‌های اضافی است. مزیت های بلفاروپلاستی بر چهره کم نیست و این یک روش کم خطر است که می تواند در ناحیه پلک بالا یا پایین انجام شود و باعث بهبود چشمگیر در ظاهر و اغلب بهبود میدان بینایی شود.

به خواندن این مطلب ادامه دهید زیرا در مورد چندین مزیت کلیدی انجام عمل بلفاروپلاستی صحبت کنیم.

1. جوان تر به نظر برسید

یکی از مزیت های بلفاروپلاستی این است که افراد به دنبال انجام عمل بلفاروپلاستی، جوان تر به نظر می رسید. با افزایش سن، پوست پلک ما اغلب یکی از اولین مکان هایی است که نشانگر علائم پیری می شود، زیرا فیبرهای الاستیک پوست از بین می روند و سطح کلاژن ما کاهش می یابد. این امر منجر به افزایش افتادگی پوست می شود که می تواند ما را مسن تر از سن و سالمان نشان دهد.

در حالی که این اتفاق برای همه به عنوان بخشی از روند طبیعی پیری رخ می‌دهد، برخی افراد ممکن است مستعد افتادگی یا افتادگی پلک باشند که می‌تواند در مراحل اولیه مشکلاتی ایجاد کند و با افزایش سن بدتر شود. عمل بلفاروپلاستی فوقانی، که اغلب با جراحی پتوز ترکیب می‌شود، می‌تواند راهی بسیار موثر برای درمان این مشکل باشد و ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر به فرد بدهد.

2. کمتر خسته به نظر می رسید

“خسته” به نظر می رسد دلیل رایجی است که بیماران تمایل به جراحی پلک دارند، زیرا سنگینی پلک ها و وجود کیسه های چشم معمولاً ظاهری خسته و فرسوده در آنها ایجاد می کند. علاوه بر این، افتادگی پلک‌ها می‌تواند باعث شود چشم‌ها تا حدی بسته به نظر برسند که البته به ظاهر خسته و خواب‌آلود می‌افزاید.

پس از انجام بلفاروپلاستی، بیماران به طور کلی از نتیجه کار خوشحال می شوند و بسیاری در مورد اینکه چقدر در مقایسه با قبل احساس آرامش و شادابی دارند، اظهار نظر می کنند.

3. اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

از مزیت های بلفاروپلاستی تقویت اعتماد به نفس است. اگر ظاهر شما باعث می شود احساس خودآگاهی کنید و به طور کلی از ظاهر چشمان خود ناراضی هستید، جراحی پلک می تواند راه حل باشد. بسیاری از بیماران می گویند که انجام عمل بلفاروپلاستی زندگی آنها را تغییر داده است و بعد از آن احساس شادی و اعتماد به نفس بیشتری می کنند.

4. پیشانی صاف

برای کسانی که پلک بالایی آنها بر میدان دید آنها تأثیر می گذارد، ممکن است اغلب مجبور شوند برای بهتر دیدن ابروها را بالا ببرند. عمل لیفتینگ مکرر پیشانی یا لیقفت پلک به ایجاد خطوط و چین و چروک های عمیق کمک می کند که البته باعث می شود پیرتر به نظر برسیم.پس از انجام بلفاروپلاستی پلک بالا، وزن اضافی را از بین می‌برید و دیگر نیازی به بلند کردن ابروها برای دیدن ندارید، که می‌تواند به کاهش ایجاد چین و چروک همراه با آن کمک کند!

5. تصحیح اختلالات بینایی

در برخی از افراد، افتادگی پوست پلک بالا می‌تواند باعث مشکلات بینایی شود، زیرا پوست می‌تواند میدان بینایی را مسدود کند و انجام فعالیت‌های عادی روزانه را دشوار کند.بلفاروپلاستی علاوه بر اینکه یک عمل زیبایی است، یک عمل کاربردی نیز هست و برای کمک به رفع انسداد و بهبود بینایی انجام می شود.

6. بهبود دراز مدت

بر خلاف بسیاری از روش های زیبایی و محصولات ضد پیری، عمل بلفاروپلاستی راه حلی طولانی مدت برای چشم های خسته ارائه می دهد. از آنجایی که نتایج درازمدت هستند، اکثر بیماران نیازی به مراجعه مجدد برای تکرار عمل احساس نخواهند کرد.البته روند پیری ادامه خواهد داشت و نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود، اما در اکثر افراد، عمل بلفاروپلاستی که به خوبی انجام شده است باید بین 10 تا 15 سال طول بکشد.

7. حداقل زخم

یکی از مزایای اصلی بلفاروپلاستی این است که جای زخم به سختی قابل توجه است، به خصوص در مقایسه با برخی از روش های دیگر زیبایی صورت. در هر دو جراحی پلک بالا و پایین، جای زخم بسیار کم است و برش ها به دقت در چین های طبیعی پوست و زیر خط مژه پنهان می شوند. معمولاً فقط یک اسکار کوچک وجود دارد که چند میلی‌متر در ناحیه «پنجه کلاغی» امتداد می‌یابد، اما این مشکل برای اکثر بیماران نیست و سایر افراد معمولاً متوجه آن نمی‌شوند. این به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که آیا می خواهید در مورد روش خود به کسی بگویید یا نه.

8. سوء تفاهم کمتر

از آنجایی که چشمان ما در مورد نحوه خواندن عبارات ما و تعامل دیگران با ما نقش اساسی دارد، ممکن است به دلیل ظاهر طبیعی خود مورد سوء تفاهم قرار بگیریم. اگر چشمان شما باعث می شود خسته، عصبانی یا ناراحت به نظر برسید در حالی که واقعاً چنین احساسی ندارید، این می تواند منجر به برخی تعاملات نسبتاً ناخوشایند شود.

جراحی پلک بالا و پایین می تواند به بهبود حالات چهره و در نتیجه تعاملات اجتماعی شما کمک کند و شما را با دیگران دوستانه تر و نزدیک تر نشان دهد.

آیا به انجام عمل جراحی پلک فکر می کنید؟

مزیت های بلفاروپلاستی زیاد است.جراحی پلک می تواند ظاهر شما را بهبود بخشد، شما را جوان تر نشان دهد و میدان دید شما را افزایش دهد، که همه اینها می تواند منجر به شادتر و اعتماد به نفس شما شود. انگیزه شما برای انجام عمل جراحی پلک بالا یا پایین هرچه باشد، ضروری است که از یک جراح اکولوپلاستی خبره مشاوره بگیرید.